Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι χομπι θα προτείνατε;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Τι χομπι θα προτείνατε;

    Τελευταία έχω βαρεθεί τα ίδια και τα ίδια, και σκέφτηκα ότι μια λύση είναι να ξεκινήσω ένα χόμπι.

    Σκέφτομαι κάτι που θα συμπεριλαμβάνει και άλλους ανθρώπους (νέες γνωριμίες), δεν θα χρειάζετε μεγάλη αφοσίωση (θα μπορώ δηλαδή να κάνω ένα διάλειμα όταν οι απαιτήσεις τις δουλειάς μου αυξάνοντε και να το ξαναξεκινήσω μόλις λασκάρουν τα πράγματα), κάτι καινούργιο που να με βγάζει απο το σπίτι.

    Κάτι που μπορεί να μην είναι και χρήσιμο, έχω αναπτύξει μια αλεργία στην λέξη χρήσιμο. Θέλω αυτό που κάνω να με ευχαριστεί πρώτα.

    Παράδειγμα
    Σκέφτηκα να μάθω Ουαλικά, αλλά το μάθημα πέφτει 1 ώρα μακριά και ξέρω ότι μελλοντικά μπορεί να με κάνει να βαρεθώ. Θα μου πείτε εάν είναι να μάθεις μια ξένη γλώσσα μάθε ιταλικά, ισπανικά και γενικά μια γλώσσα που μιλάει πολύς κόσμος, αλλά σε τελική χόμπι είναι. Προτιμώ κάτι ενδιαφέρον.

    Έχετε κάποιο χόμπι να μου προτείνετε;

    Ευχαριστώ
    Νίκος

    #2
    :D Ψάρεμα με ψαροντούφεκο,συνδιάζει γυμναστική,διασκέδαση,έναν νέο κόσμο ... και άν δείς χταπόδι δώς του να καταλάβει !!

    Comment


      #3
      Γειά σας παιδιά,

      ο χορός εφικτός και δεν το είχα σκεφτεί. χμμμ, μπορεί να το δοκιμάσω

      όσο για το ψαροντούφεκο, η κοντινότερη θάλασσα είναι η Ιρλανδική, με βλέπω πρώτα να πηγαίνω στο πρώτον βοηθειών απο τον παγετό και δεύτερο αντί να κινηγάω χταπόδια, να κινηγάνε εμένα τα σκυλόψαρα. :-s και μόνο ο όγκος, μου θα έχουν να τρώνε για μια εβδομάδα! lol


      εάν ήμουν σε μια ποιο ζεστή χώρα, ίσως να δοκίμαζα scuba diving, εάν και έχω φοβία με τον βυδό, κάτι η απόσταση απο την επιφάνεια, κάτι το οτι δεν έχεις τον έλεγχο της κατάστασης. Εάν πάει κάτι στραβά, δεν είναι ότι μπορείς να τρέξεις ή να φωνάξεις βοήθεια. Μήπως ακούγομαι λίγο δειλός; :-s

      Comment


        #4
        Μια καλή επιλογή είναι το φετιχιστικό σεξ. Πχ ψάχνεις σε αυτά τα ίντερνετ και τα φεήσμπουκς (ξέρετε εσείς οι νέοι lolz) και βρίσκεις μια που γουστάρει το ξύλο και τα σενάρια sci-fi. Ε και αρχίζεις τις παραστάσεις..

        Σκούπα-diving επίσης καλή φάση (παίζεται με αλλοδαπούς) :p

        Comment


          #5
          Για καλοκαιρινό hobby διαλέγω το ψαροντούφεκο για καθημερινό hobby διαλέγω το soccer 5x5 και για χειμερινό ski !

          Comment


            #6
            Originally posted by dreakx View Post
            Μια καλή επιλογή είναι το φετιχιστικό σεξ. Πχ ψάχνεις σε αυτά τα ίντερνετ και τα φεήσμπουκς (ξέρετε εσείς οι νέοι lolz) και βρίσκεις μια που γουστάρει το ξύλο και τα σενάρια sci-fi. Ε και αρχίζεις τις παραστάσεις..

            Σκούπα-diving επίσης καλή φάση (παίζεται με αλλοδαπούς) :p
            dreamk με τρομάζεις lol.

            ίσως το σκούπα-diving να παίζει αλλά δεν ξέρω που. Να υποθέσω πέρνεις μια σκούπα και καθαρίζεις πισίνες; ;)

            Comment


              #7
              Υποπτεύομαι ότι παίρνει μια σκούπα και σκουπίζει αλλοδαπούς!

              Comment


                #8
                Αν εμενες Ελλαδισταν παντως θα σου προτεινα μια βολτα στον ΟΑΕΔ.Υπαρχει πολυς κοσμος για να κανεις νεες γνωριμιες.

                Comment


                  #9
                  Γεια,
                  το δικό μου χόμπι είναι ο ραδιοερασιτεχνισμός.εκεί να δείτε γνωριμίες σε όλη την ΓΗ

                  " Ο ραδιοερασιτεχνισμός είναι μια ενασχόληση με την τέχνη και την τεχνική των ραδιοεπικοινωνιών, η οποία έχει σκοπό την αυτοδιδασκαλία, τη δημιουργία φιλίας και την κοινωνική προσφορά με πολλούς τρόπους. Οι ραδιοερασιτέχνες, όπως ονομάζονται τα άτομα που ασχολούνται με τη δραστηριότητα αυτή, χρησιμοποιούν εξοπλισμό ραδιοεπικοινωνιών, τους πομποδέκτες, για να επικοινωνήσουν με άλλους ραδιοερασιτέχνες σε όλο τον κόσμο ή και στο Διάστημα. Η επικοινωνία δεν επιτυγχάνεται μόνο με την φωνή, αλλά και με σήματα morse, καθώς και με την βοήθεια ηλεκτρονικών υπολογιστών.

                  Οι ραδιοερασιτέχνες μπορούν να επικοινωνήσουν με όλο τον κόσμο χρησιμοποιώντας τα ερτζιανά κύματα. Οι ραδιοερασιτέχνες δεν κάνουν μεταδόσεις όπως αυτές του ραδιοφώνου. Επίσης δεν σχετίζονται με το πειρατικό ραδιόφωνο, όπως πολλοί πιστεύουν, ή τους χρήστες της μπάντας πολιτών Citizent's Band (CB). Η λέξη ραδιοερασιτέχνης, δεν έχει κάποια σχέση με τις δυνατότητες του χρήστη, αφού οι περισσότεροι από αυτούς έχουν πολλές γνώσεις πάνω στο θέμα, αλλά με τον σκοπό του ραδιοερασιτεχνισμού, ο οποίος δεν είναι η εκμετάλλευση των ραδιοεπικοινωνιών για εμπορικούς λόγους ή κέρδος, αλλά για αυτοδιδασκαλία και προς το κοινωνικό όφελος. "
                  το κείμενο είναι από το Βικιπαίδεια παρόμοια κείμενα ίσως και ποιο λεπτομερή θα βρείτε σε διάφορα σαιτ.
                  Κουράγιο πατριώτες και όλοι θα φύγουμε μια μέρα από αυτή τη...............ΧΩΡΑ

                  Comment


                    #10
                    Εγώ σαν μουσικός θα σου προτείνω να μάθεις κάποιο όργανο. Κιθάρα, αρμόνιο, ντραμς (για περισσότερη εκτόνωση), ή κάποιο πνευστό.
                    "Το φως...το φως! Ας το χαρούμε όσο θα υπάρχουμε εμείς γιατί κείνο θα υπάρχει και χωρίς εμάς" Λουντέμης

                    Comment


                      #11
                      χορός, εγώ γνώρισα τη γυναίκα μου σε σχολή χορού

                      Comment


                        #12
                        Μπορεις να ξεκινησεις να κανεις skydiving..:-))
                        Και ειναι κατι που δεν θα βαρεθεις...και θα γνωρισεις κοσμο ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ..και εχει και ενδιαφερον....Δεν νομιζεις??
                        Θα ξεφευγεις απο το αγχος και την ενταση ολης της εβδομαδας...Πιστεψε με...
                        Το κανω 6 χρονια περιπου...Εχει καποια εξοδα βεβαια στην αρχη αλλα μετα εισαι οκ...
                        Καλη πρωτοχρονια..και καλη τυχη σε αυτο που θα διαλεξεις..

                        Comment


                          #13
                          mountain ποδηλατακι..
                          ομως πριν να χασετε περιττα κιλα γιατι εγω το ισοπεδωσα :P

                          Comment


                            #14
                            Οτιδήποτε σε ομαδικό άθλημα. Συνδυάζεις υγεία και γνωριμίες.

                            Comment


                              #15
                              αν υπάρχει κοντά σου γυμναστήριο(τονίζω-μόνο αν υπάρχει κοντά σου,γιατί αν είναι να θες μισή ώρα δρόμο για το γυμναστήριο πας έναν-δύο μήνες και μετά βαριέσαι,οχι τόσο να αθληθείς,αλλά το πήγαινε έλα) να το προτιμήσεις,νιώθεις πολύ καλά,καλή φυσική κατάσταση και αν θέλεις γνωρίζεις και κόσμο-ελπίζω να μην καταντήσεις σαν αυτούς που με εκνευρίζουν που πηγαίνουν γυμναστήριο μόνο για κους κους

                              εναλλακτικά μπορείς να δοκιμάσεις κάποιο μουσικό όργανο
                              ένχορδα,πλήκτρα,κρουστά..

                              Comment

                              Working...
                              X