Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μανωλης Σαμιωτης - Τραπουλα ειναι η ζωη

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Μανωλης Σαμιωτης - Τραπουλα ειναι η ζωη

    Γεια σας παιδια... σκεφτηκα να προσφερω κι εγω καλο και σπανιο υλικο... σας φερνω λοιπον ενα δισκο του Μανωλη Σαμιωτη που κυκλοφορησε με τον τιτλο "Τραπουλα ειναι η ζωη" απο κατω παρα8ετω τιτλους τραγουδιων κα8ως και το link για το κατεβασμα... υπ'οψην ειναι καρα-σπανιο :D

    1 ΤΡΑΠΟΥΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ
    2 ΤΟ ΤΡΑΙΝΟ ΠΗΡΑ ΣΤΙΣ ΕΠΤΑ
    3 ΤΟΝ ΘΥΜΑΣΑΙ ΤΟΝ ΔΙΟΝΥΣΗ
    4 ΑΝΤΕ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ
    5 ΔΥΟ ΦΙΛΟΙ ΑΠ’ ΤΟ ΑΙΓΑΛΕΩ
    6 ΘΑ ΧΤΙΣΩ ΚΑΣΤΡΟ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ
    7 ΧΑΣΑΠΗΔΕΣ ΜΑΝΑΒΗΔΕΣ
    8 ΞΕΦΥΓΑΝ ΤΑ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΑ ΜΑΣ
    9 ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ
    10 ΜΙΛΑ ΜΑΣ ΡΕ ΦΙΛΕ
    11 ΑΓΚΥΡΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΡΙΧΝΩ
    12 ΧΩΡΙΣΑΜΕ ΜΙΑ ΚΥΡΙΑΚΗ
    13 Η ΦΙΛΑΡΓΥΡΗ
    14 Ο ΘΟΔΩΡΗΣ Ο ΚΑΡΕΚΛΑΣ

    Code:
    http://rapidshare.com/files/226323973/manolis_samioths_trapoula_einai_h_zoi.rar

    #2
    Εισαι πραγματικος αρχοντας φιλε. Μ' αυτον τον δισκο μεγαλωσα και τον ακουγα απειρες φορες εδω στην ξενητια. Ουτε ηξερα τιτλο και τραγουδιστη. Η κασετα στον οποιο ειχε αντιγραφει απο καποιον πως αντεξε δεν ξερω και γω. Το 1983 την ειχα βρει πεταμενη στην Παραλια Κατερινης. Μολις 8 ετων ημουν τοτε αλλα το λαϊκο κυλαει στο αιμα μου ανεκαθεν. Μια μερα, πρεπει να ταν 20 χρονια μετα ανακαλυπτω τον δισκο 1978 - ΛΟΥΜΠΕΝ - ΑΓΑΠΑΤΕ ΤΟΥΣ ΣΚΥΛΟΥΣ - ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ-ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ! και μου σηκωνεται η τριχα οταν ανακαλυπτω οτι ο περιβοητος τραγουδιστης ονομαζεται Εμμανουηλ η Μανωλης Σαμιωτης. Μια προσπαθεια να βρω τον δισκο αυτο ομως δεν μου βγαλε αποτελεσμα. Κανεις απο τους καλους γνωστες του παλιου λαϊκου δεν τον ηξερε !! Και τωρα που βρηκα τον χρονο να το ξαναδω πεφτω πανω στο πλεον παλιο σου post. Ειναι και ο μονος λογος που γραφτηκα στο forum εδω για να σ' ευχαρηστησω. Μου κανες ενα φοβερο πρωτοχρονιατικο δωρο. Κριμα που δε μπορω να σου κερασω καμια ρετσινα η κρασι...

    Τα χαιρετισματα μου στην ωραια Λακωνια.

    Οποιος καιγεται για το CD, εδω θα το βρει: hxxp://xxx.music-bazaar.com/main.php?page=album&id=20020

    Υ.Γ.: Και απο ποιοτητα εξαιρετικο. Χιλιοπροσεγμενος χωρις επεξεργασια. Μπραβο και ευχαριστω πολυ.

    Comment


      #3
      eyxaristo poly

      Comment


        #4
        Originally posted by dxellas View Post
        Εισαι πραγματικος αρχοντας φιλε. Μ' αυτον τον δισκο μεγαλωσα και τον ακουγα απειρες φορες εδω στην ξενητια. Ουτε ηξερα τιτλο και τραγουδιστη. Η κασετα στον οποιο ειχε αντιγραφει απο καποιον πως αντεξε δεν ξερω και γω. Το 1983 την ειχα βρει πεταμενη στην Παραλια Κατερινης. Μολις 8 ετων ημουν τοτε αλλα το λαϊκο κυλαει στο αιμα μου ανεκαθεν. Μια μερα, πρεπει να ταν 20 χρονια μετα ανακαλυπτω τον δισκο 1978 - ΛΟΥΜΠΕΝ - ΑΓΑΠΑΤΕ ΤΟΥΣ ΣΚΥΛΟΥΣ - ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ-ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ! και μου σηκωνεται η τριχα οταν ανακαλυπτω οτι ο περιβοητος τραγουδιστης ονομαζεται Εμμανουηλ η Μανωλης Σαμιωτης. Μια προσπαθεια να βρω τον δισκο αυτο ομως δεν μου βγαλε αποτελεσμα. Κανεις απο τους καλους γνωστες του παλιου λαϊκου δεν τον ηξερε !! Και τωρα που βρηκα τον χρονο να το ξαναδω πεφτω πανω στο πλεον παλιο σου post. Ειναι και ο μονος λογος που γραφτηκα στο forum εδω για να σ' ευχαρηστησω. Μου κανες ενα φοβερο πρωτοχρονιατικο δωρο. Κριμα που δε μπορω να σου κερασω καμια ρετσινα η κρασι...

        Τα χαιρετισματα μου στην ωραια Λακωνια.

        Οποιος καιγεται για το CD, εδω θα το βρει: hxxp://xxx.music-bazaar.com/main.php?page=album&id=20020

        Υ.Γ.: Και απο ποιοτητα εξαιρετικο. Χιλιοπροσεγμενος χωρις επεξεργασια. Μπραβο και ευχαριστω πολυ.
        Εμμανουήλ Φραγκάκης λέγετε ο τραγουδιστής το ΣΑΜΙΩΤΗΣ ηταν το καλλιτεχνικό του.
        σπάνια φωνη ... αρχοντορεμπετης και πανω απο ολα καλος άνθρωπος, εχω πολλα χρονια να τον δω και λυπαμαι για αυτο οπου και να ειναι τωρα εύχομαι να ειναι καλα πραγματικα γιατι ηταν ενας καταπληκτικός άνθρωπος οπως τον θυμάμαι εγω οταν ημουν δεν ημουν 7-8 χρόνον που πήγαινα στο μαγαζι που ειχε στην Λιοσίων 1 στην αθηνα ενα μικρο δισκάδικο. νασαι καλα θείε όπου και νασαι. (νωντας)

        Comment


          #5
          Σ' ευχαριστω πολυ για την πληροφορια rino.

          Comment

          Working...
          X