Announcement

Collapse
No announcement yet.

Χαίρομαι που σας γνωρίζω.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Χαίρομαι που σας γνωρίζω.

    Ζω στο Wellington (Νέα Ζηλανδία) και σπουδάζω literature (φιλολογία) και religion (θρησκεία?) στο Victoria University. Είμαι στον 2ο χρόνο (literature) και στον 1ο (religion).

    Είμαι παντρεμένη με τρία παιδιά.

    Στην Ελλάδα, που πάντα ήταν η αγάπη μου, είμαι λίγο καιρό, αλλά θα φύγω σύντομα. Με φιλοξενούν φίλοι. ;)

    Ο Νικ Μάρβελ ήταν και είναι η μεγάλη αγάπη μου. Γυρνάω παντού και τον συνιστώ. Αν κάποιος έχει διαβάσει κάποιο απ’ τα 2 βιβλία θα χαιρόμουν να τα πούμε online. :D

    Αγαπώ τη Βυζαντινή και τη Ελληνική δημοτική μουσική καθώς και τη λαϊκή μουσική των Tjimba (τη φυλή της γιαγιάς μου Amelia’s).

    #2
    Καλωσήλθες στην παρέα μας φίλη μου.
    Ελπίζω να σε ..βλέπουμε και όταν θα επιστρέψεις στην Νέα Ζηλανδία.Εάν μπορείς,διάβασε και τα τόπικ που αναφέρονται στην μετανάστευση,μήπως μπορέσεις να λύσεις καμμία απορία ή να βοηθήσεις αυτούς που ζητούν πληροφορίες.
    Να είσαι καλά και μην ξεχνάς την Ελλάδα μας.

    Comment


      #3
      Originally posted by evans1 View Post
      Καλωσήλθες στην παρέα μας φίλη μου.
      Ελπίζω να σε βλέπουμε και όταν θα επιστρέψεις στην Νέα Ζηλανδία. Εάν μπορείς, διάβασε και τα τόπικ που αναφέρονται στην μετανάστευση, μήπως μπορέσεις να λύσεις καμία απορία ή να βοηθήσεις αυτούς που ζητούν πληροφορίες. Να είσαι καλά και μην ξεχνάς την Ελλάδα μας.
      Σ’ ευχαριστώ evans1, για το καλωσόρισμα.

      Μακάρι και να μπορούσα, μετά την επιστροφή μου, να μπαίνω και να μη χαθούμε.

      Βέβαια, θα πρέπει να υπολογίζεις και σε ένα σύζυγο και τρία μωράκια, εκτός από τις δουλειές του σπιτιού και το Πανεπιστήμιο... Αλλά, ελπίζω... ο Θεός είναι μεγάλος! :D

      Θα ρίξω και μια ματιά στο topic της μετανάστευσης...

      Comment


        #4
        Καλώς ήλθε στην παρέα μας !
        Βλέπω το πρόγραμμα σου είναι φορτωμένο,
        να έχεις την οικογένεια σου πάντα καλά και από κοντά.

        Comment


          #5
          Originally posted by thanasis View Post
          Καλώς ήλθε στην παρέα μας !
          Βλέπω το πρόγραμμα σου είναι φορτωμένο,
          να έχεις την οικογένεια σου πάντα καλά και από κοντά.
          Σ’ ευχαριστώ, thanasi,
          Και σε σένα, εύχομαι όλα τα καλά, προσωπικά και στους δικούς σου.
          Είναι καλή και εποικοδομητική η δουλειά που κάνετε εδώ!

          Comment

          Working...
          X