Announcement

Collapse
No announcement yet.

πληροφορίες

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    πληροφορίες

    .

    Είμαι 60 ετών γεννημένη στην Αυστραλία ο σύζυγος μου έχει αυστραλιανή υπηκοότητα πηγαίνοντας εκεί δικαιούμαστε σύνταξη .
    Έχω 2 κόρες οι οποίες έχουν γεννηθεί στην Ελλάδα αλλά έχουν αυστραλέζικη υπηκοότητα έχουν από 2 παιδιά ηλικίας 3,4,5,8 τα οποία αυτά και οι σύζυγοι δεν έχουν .
    Θα βρουν εύκολα δουλειά δεν γνωρίζουν αγγλικά μας είπαν πως υπάρχει σχολείο για ενήλικους
    Μπορώ να μεταφέρω το αυτοκίνητο μου εκεί, και πια είναι η διαδικασία υπάρχει τελωνείο είναι δεξιτίμονο και πως μπορώ να μεταφέρω κάποια πράγματα εκεί διότι δεν μπορούμε να πάρουμε πολλά κιλά μαζί μας
    Πως μπορούν να ταξιδέψουν και να πάρουν βίζα θέλω να μου πείτε την διαδικασία
    Τι παροχές θα έχουν
    Άνεργη μητέρα
    Επίδομα παιδιών
    Ταμείο ανεργίας
    Σχολείο για τα παιδιά
    Και για ξεκίνημα πόσο χρήματα πρέπει να έχουν φεύγοντας από εδώ και πηγαίνοντας εκεί από πού ξεκινάμε πια είναι τα πρώτα βήματα

    #2
    Η μητέρα έχει γεννηθεί στην Αυστραλία και εγώ στην Ελλάδα, αλλά από εκείνη και απόκτησα την αυστραλέζικη υπηκοότητα τώρα θέλω να βγάλω στα παιδιά μου αυστραλέζικο διαβατήριο και πρέπει να αποδείξω ότι εχω μεινει 2 χρόνια εκει τοτε που ειχα πάει ημουν 4 ετων δεν εχω παλαιό διαβατηριο και δεν εχω certificate of Australian citizenship, με πιο τρόπο το αποδεικνύω πως μπορώ να βγάλω

    Comment

    Working...
    X