Announcement

Collapse
No announcement yet.

καλως σας βρηκα !!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    καλως σας βρηκα !!

    καλημερα/καλησπερα σε ολους !

    ψαχνω για μεταναστευση εδω κ κατι χρονια αλλα ποτε δεν πηρα την αποφαση ..ισως επαιξε σημαντικο ρολο
    οτι δεν ειχα μια..οχι οτι τωρα εχω.. απλα τωρα κ για 8 μηνες θα παιρνω επιδομα ανεργιας και ετσι σκεφτομαι οτι ειναι η τελευταια μου ευκαιρια..να μαζεψω λεφτα κ να φυγω..

    και επειδη με τα λεφτα του οεαδ ,προκοπη δεν θα δω..εχω στο πλανο μου και την περιπτωση να παω ως εσωτερικη nanny για το πρωτο χρονο ή κ το δευτερο..

    αυτο που δεν εχω καταληξει ακομα ειναι το που θα παω..
    εχω γνωστους που μπορουν να με βοηθησουν ,εστω κ με πληροφοριες κλπ..
    σε καναδα,σουηδια κ αυστραλια..
    απ ολα αυτα προτιμω τον καναδα,γιατι εχει καλυτερο κλιμα και δεν ειναι τοσο μακρια οσο η αυστραλια..

    το φορουμ σας το εχω πετυχει κ σας εχω διαβασει καποιες φορες
    μπραβο που βοηθατε ο ενας τον αλλον ..πραγματικα ελπιδοφορο!

    ξερω οτι ,ακομα δεν εχω κατασταλλαξει αλλα ειμαι εδω για καθοδηγηση ..

    Εχω τελειωσει τεχνικο λυκειο ειδικοτητα διακοσμηση ,εχω δουλεψει ως πωλητρια,σχεδιαστρια,γραμματεας κλπ..μιλαω αγγλικα-γαλλικα..

    ξερω οτι οπου κ να πας,ειτε απο θεμα visa ειτε απο θεμα πρακτικης,πρεπει να εχουμε κατοχυρωσει μια θεση εργασιας..σωστα?
    ομως εχω την εξης απορια..ποιος θα σε εμπιστευτει απο μιλια μακρια να σου προσφερουν θεση εργασιας ?

    τεσ πα, οι αποριες μου αμετρητες παρα τα ξενυχτια που εχω ριξει διαβαζοντας τα site των πρεσβειων..

    καλως σας βρηκα λοιπον !!!


    Μαρια

    #2
    Καλώς ήλθες Μαρία,

    εύχομαι να σου πάνε όλα καλά !

    Καλώς ήλθες Μαρία,

    εύχομαι να σου πάνε όλα καλά !

    Με τις απαντήσεις και συζητήσεις βοηθάτε χιλιάδες αναγνώστες, το μπράβο αξίζει σε σας και τους mod.

    Comment

    Working...
    X