Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καλημερα φορουμ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Καλημερα φορουμ

    Καλημερα Πατριωτακια !!!!
    Με λενε Λουκα ειμαι 37 ετων με γυναικα και παιδι και εδω και εναμιση χρονο ειμαι ανεργος. Ολες οι προσπαθειες μου για δουλεια ηταν ανεπιτυχης λογω και της κακης πολιτικης καταστασης που επικρατει στην Ελλαδα. Το επαγγελμα μου βασικα ειναι τεχνιτης τροχων, αλλα εγω εξασκουσα παραλληλα, και το παιδι που ετρεχε για ολες τις δουλειες δηλαδη τραπεζες, δημοσιους οργανισμους εφοριες παραλαβη και παραδοση εμπορευματων οδηγος και τελος τεχνιτης τροχων. Δυστυχως εφτασε η ωρα για σκληρες αποφασεις, και μεχρι στιγμης η αποφαση που εχω παρει ειναι να μεταναστευσω στην Αυστραλια, λογω του οτι υπαρχουν στενοι συγγενεις εκει. Αυτο που εχω σκεφθει ειναι να ταξιδεψω στην αρχη σαν τουριστας (για 6 μηνες χωρις την οικογενεια) ωστε να μπορεσω να ψαξω την αγορα εργασιας και να καταλαβω την κουλτουρα της χωρας και να διαπιστωσω αν θα μπορεσω εγω και οικογενεια μου να προσαρμοστουμε σε αυτες τις αλλαγες.
    Ευτυχως ειμαι τυχερος που υπαρχουν συγγενεις και εχω εξασφαιλισμενη στεγη και τροφη.
    Τελος συγχαρητηρια για την πολυ καλη δουλεια που κανετε στο φορουμ γιατι με γλιτωνει απο παρα πολυ τρεξιμο. Σας ευχαριστω.
Working...
X