Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καλώς σας βρήκα

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Καλώς σας βρήκα

    Γεια χαρά σ' όλους σας.

    Μόλις γράφτηκα στο φόρουμ αν και η αλήθεια είναι ότι το έχω επισκεφτεί αρκετές φορές πιο πριν.
    Το έμαθα από ένα αφιέρωμα της καθημερινής και από τότε συχνά πυκνά το επισκέπτομαι.

    Όπως αρκετοί από σας έτσι και εγώ σκέφτομαι πάρα πολύ σοβαρά να μαζέψω τα μπογαλάκια μου και να φύγω για άλλες πολιτείες, down under για να ακριβολογώ.

    Θα ξεκινούσα από τώρα την συλλογή πληροφοριών αλλά θα περιμένω να γυρίσω από την καλοκαιρινή δουλειά (φεύγω σε 2 μερούλες) ώστε να έχω όσο χρόνο χρειάζομαι.
    Λέγοντας συλλογή πληροφοριών εννοώ επίσκεψη στην πρεσβεία, έρευνα από το ίντερνετ και μελέτη των εδώ γραφόμενων.
    Δεν βιάζομαι κιόλας, αφού μου μένει άλλος 1 χρόνος σπουδών εδώ (φάγαμε τον γάιδαρο, στην ουρά θα κολλήσουμε;;;; ) οπότε υπάρχει ηρεμία στις κινήσεις.



    Για όσους γνωρίζουν, το επάγγελμα του γυμναστή έχει ζήτηση στην Αυστραλία?


    Σας ευχαριστώ, ελπίζω να μην σας κούρασα.
    Καλή συνέχεια, και θα τα λέμε διαδικτυακά

    #2
    Originally posted by serpap View Post
    Γεια χαρά σ' όλους σας.

    Μόλις γράφτηκα στο φόρουμ αν και η αλήθεια είναι ότι το έχω επισκεφτεί αρκετές φορές πιο πριν.
    Το έμαθα από ένα αφιέρωμα της καθημερινής και από τότε συχνά πυκνά το επισκέπτομαι.

    Όπως αρκετοί από σας έτσι και εγώ σκέφτομαι πάρα πολύ σοβαρά να μαζέψω τα μπογαλάκια μου και να φύγω για άλλες πολιτείες, down under για να ακριβολογώ.

    Θα ξεκινούσα από τώρα την συλλογή πληροφοριών αλλά θα περιμένω να γυρίσω από την καλοκαιρινή δουλειά (φεύγω σε 2 μερούλες) ώστε να έχω όσο χρόνο χρειάζομαι.
    Λέγοντας συλλογή πληροφοριών εννοώ επίσκεψη στην πρεσβεία, έρευνα από το ίντερνετ και μελέτη των εδώ γραφόμενων.
    Δεν βιάζομαι κιόλας, αφού μου μένει άλλος 1 χρόνος σπουδών εδώ (φάγαμε τον γάιδαρο, στην ουρά θα κολλήσουμε;;;; ) οπότε υπάρχει ηρεμία στις κινήσεις.



    Για όσους γνωρίζουν, το επάγγελμα του γυμναστή έχει ζήτηση στην Αυστραλία?


    Σας ευχαριστώ, ελπίζω να μην σας κούρασα.
    Καλή συνέχεια, και θα τα λέμε διαδικτυακά
    Welcome,Serpap

    Comment


      #3
      Γεια σας, ειμαι ο Γιαννης, Τοπογραφος Μηχανικος και για να σκεφτομαι (σοβαρα) την μεταναστευση στα πενηντα, καταλαβαινετε ποσο καλα πανε τα πραγματα.
      Στο site επεσα κατα λαθος αλλα ενθουσιαστηκα με τις εκπληκτικες οδηγιες-προς-ναυτιλομενους ενος μελους σας για μεταναστευση στην Αυστραλια.
      Προς το παρον διαβαζω προσεχτικα πολλα και διαφορα και στη συνεχεια μαλλον θα το εξειδικευσω με συγκεκριμενες ερωτησεις.
      Υπομονη και κατανοηση...

      Comment

      Working...
      X