Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - xaris76

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Ανταπόκριση - xaris76

    Άλλος ένας πατριώτης που ξεκινάει την μετανάστευσή του και θα γράφει τις εμπειρίες του και την διαδικασία του.
    Καλός ήρθες xaris76!
    Υπομονή και επιμονή patriotes.

    #2
    Xaris 76 με το καλό και καλό ταξίδι να έχεις!
    Εύχομαι όλα να πάνε καλά και θα περιμένουμε νέα σου!

    Comment


      #3
      Καλή αρχή! Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά! Άντε να ανοίγει ο δρόμος σιγά σιγά και για μάς με το καλό!!

      Comment


        #4
        Μελβούρνη 19/10/2011

        Να ευχηθώ σε όλους να έχουμε υγεία, αγάπη και συμπαράσταση ...
        Η πτήση μου είναι προγραμματισμένη για τις 18/10/2011 : Αθήνα - Ντόχα - Μελβούρνη..19/10/2011
        Αν γνωρίζετε ότι και κάποιος άλλος θα ταξιδέψει εκείνες τις μέρες, παρακαλώ ενημερώστε με κι εμένα...

        Comment


          #5
          να εχεις καλο ταξιδι και καλη τυχη!

          προσφατα εφυγα και εγω, ισως σου μοιαζει δυσκολο τωρα που πλησιαζει η ωρα να φυγεις αλλα μη μασας, αφου απογειωθει το αεροπλανο αρχιζεις και τα βλεπεις χαλαρα τα πραγματα και σκεφτεσαι τη νεα αρχη πλεον!

          καλο ταξιδι λοιπον!
          Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

          Comment


            #6
            Γεια σου xaris76 καλη τυχη και καλη δυναμη στο νεο ξεκινημα!Με χαρα θα μαθαινουμε νεα σου στη νεα ζωη που σιγουρα ξημερωνει καλυτερη!Καλη ανταμωση...

            Comment


              #7
              αντε.... με το καλο... και καλη τυχη
              και φτου φτου φτου μην σε ματιαξουμε

              Comment


                #8
                καλη τυχη να εχεις και μη μασας τιποτα !!!
                :kouragio:

                Comment


                  #9
                  Καλό ταξίδι να έχεις και καλή τύχη! Συγκινήθηκα πρωί πρωί!
                  Είναι πολλές οι 622 μέρες;

                  Comment


                    #10
                    ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΧΑΡΗ!!!
                    περιμενουμε νεα σου με αγωνια!
                    εφτασες;
                    ολα καλα;
                    ...

                    Comment


                      #11
                      Θα κοιμάται ακόμα ο άνθρωπος μέχρι να συνηθίσει και την αλλαγή της ώρας θέλει καιρό.

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by demi View Post
                        Θα κοιμάται ακόμα ο άνθρωπος μέχρι να συνηθίσει και την αλλαγή της ώρας θέλει καιρό.
                        την τριτη εφυγε απο αθηνα ... λες να κοιμαται μεχρι το σαββατο λογο αλλαγης ωρας...

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by lift View Post
                          την τριτη εφυγε απο αθηνα ... λες να κοιμαται μεχρι το σαββατο λογο αλλαγης ωρας...
                          Εγω για τρεις-τεσσερις μερες...ημουνα "αρρωστος"..
                          Δεν μπορουσα να φαω κανονικα κτλ..
                          Συν οτι κοιμομουνα κανονικα και ξυπναγα μετα τις 11 το πρωι..!!
                          Απο την τεταρτη και μετα ισωσα...!! :-)

                          Comment


                            #14
                            Καλημέρα...

                            Την καλημέρα μου σε όλη την παρέα... Ευχαριστώ βρε παιδιά για το ενδιαφέρον σας...

                            Θα εκπλαγείτε λίγο από αυτό που θα σας πώ : δεν έφυγα ! (ακόμα)

                            Το βράδυ πριν την πτήση μου πληροφορήθηκα από φίλους το ενδεχόμενο να έφτανα απροετοίμαστος στην Μελβούρνη και τις καταστροφικές συνέπειες. Ψάχνοντας, ανακάλυψα κάποια βιντεάκια στο you tube τα οποία δείχνουν επεισόδια μιας αυστραλιανής σειράς που προβάλλεται παρακαλώ, αναφορικά με άτομα και περιπτώσεις που δεν τους επέτρεψαν να μπούν στην χώρα.

                            Party-hard muchacho returns from his home in Mexico with steroids and heavy traces of cocain.Romanian who's avoiding Swiss deportation orders is being refuse...


                            Θα πεί κάποιος : υπερβολές ! Ούτε φόνο έχω διαπράξει, ούτε φυγάς είμαι, ούτε μεταφέρω καροτάκια από τον κήπο μου να τα φυτέψω εκεί. Για ναρκωτικά και τσιγαριλίκια δεν το συζητάω αφού ούτε τσιγάρο δεν έχω κάνει ποτέ μου...

                            Κάτι συνέβη λοιπόν και πυροδοτήθηκε η ανασφάλεια μέσα μου ότι :

                            α) κανείς δεν θα ήταν στο αεροδρόμιο να με περιμένει
                            β) θα είχα λίγα χρήματα μαζί μου και θα ήταν κακό, ή, θα είχα αρκετά χρήματα μαζί μου και θα ήταν κακό
                            γ) δεν είχα κανένα τηλέφωνο επικοινωνίας από κάποιον στην Μελβούρνη που να ξέρω ότι θα μπορούσα να τον πάρω 11 η ώρα βραδιάτικα
                            δ) αν τυχόν έχει κάποιος έγγραφα μαζί του όπως βιογραφικό, ένσημα, χαρτιά προϋπηρεσίας, ιατρικές εξετάσεις κτλ, θα τον τσιμπήσουν σε κλάσμα του δευτερολέπτου...
                            δ) ..... δεν ξέρω από τί άλλο θα έπρεπε να προστατευτώ

                            το μόνο παρήγορο ήταν ότι είχα κάνει κράτηση σε ξενοδοχείο. Σίγουρα δεν πήγαινα εκεί όμως 100 % προετοιμασμένος.

                            Πάρε με κάτω με 39.5 λοιπόν. Τελευταία στιγμή δεν έχασα και το εισιτήριο, έστειλα έναν φίλο να πληρώσει μια μικρή διαφορά για μια μικρή αναβολή... Στο τσακ...

                            Σήμερα ένιωσα λίγο καλύτερα, αλλά και πάλι η κατάσταση πονάει πολύ αδέρφια μου. Εκείνο που σκεφτόμουν τις μέρες που είμαι ξάπλα, είναι να σας ενημερώσω με τα βιντεάκια που βρήκα στο you tube έτσι ώστε να προετοιμαστεί ο καθένας μας όσο το δυνατόν καλύτερα.

                            Καλή δύναμη σε όλους μας !!!

                            Comment


                              #15
                              Φόρεσε καπέλο γυαλιά ηλίου , σαγιονάρες , φωτογραφική μηχανή στο στήθος κρεμασμένη και θα είσαι τόσο τουρίστας που θα πείσεις και τον ίδιο σου τον εαυτό. Το βιντεάκι που έδειξες είναι πολύ γνωστά στην Αυστραλία αφού υπάρχει ειδική εκπομπή που προβάλλεται μια φορά την βδομάδα. Από όσες φορές που έχω δει την εκπομπή αυτοί που ελέγχονται έχουν πάντα κάτι να κρύψουν και συνήθως έρχονται και από χώρες υψηλού κινδύνου στις οποίες δεν είναι η Ελλάδα μέσα. Άμα είσαι καθαρός δεν πρόκειται να σε σταματήσουν για κάποια έγγραφα προσωπικά που έχεις μαζί σου.

                              Comment

                              Working...
                              X