Announcement

Collapse
No announcement yet.

Δηλώστε εδώ όσοι λάβατε Πρόσκληση γιά Έκθεση Αυστραλών εργοδοτών

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Δηλώστε εδώ όσοι λάβατε Πρόσκληση γιά Έκθεση Αυστραλών εργοδοτών


    #2
    Άρχισαν οι απαντήσεις?

    Comment


      #3
      Από αναφορές φίλων του forum εδω στο patriotaki οι αιτήσεις συμμετοχών ξεπέρασαν τις 15.000!!! Κάποιοι θα επιλεγούν για να παρακολουθήσουν και να παρευρεθούν στο event στις 8-9/10/2011 και κάποιοι όχι. Είναι νομίζω προφανές ότι αυτοί που θα προσκληθούν θα είναι κατα πολύ λιγότεροι από αυτούς που δεν θα προσκληθούν. ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!!! Και μην ενθουσιαστεί κανείς!

      Η συμμετοχή και μόνο στο event δεν εξασφαλίζει την εξέλιξη του αιτήματος κανενός, αλλά και στην αντίθετη περίπτωση δεν προδιαγράφει την απόρριψη του αιτήματος κανενός. Είναι άσκοπο να αγχώνεται κάποιος εν αναμονή της πρόσκλησης, ενώ θα μπορούσε να κάνει 1000 πράγματα ουσιαστικά για να κάνει σαφή πρόοδο στην εξέλιξη της προσπάθειάς του. Για παράδειγμα, ποιός έχει ξεκινήσει διαδικασία assessment του επαγγέλματός του? Ποιός μάζεψε τα απαραίτητα χαρτια? Ποιός τα μετάφρασε? (όχι χάριν του event, αλλά επειδή ούτως ή άλλως θα χρειαστούν!!!) Για να αξιοποιούμε τα event που διοργανώνονται πρέπει να κάνουμε focus στα σημαντικά και τα απαραίτητα. Και να μην ξεχνάμε τη ρήση ενός φίλου εδώ στο Patriotaki..... "Υπομονή και επιμονή!" Έχοντας άγχος τόσο η υπομονή μας όσο και η επιμονή μας εξαντλούνται!

      Comment


        #4
        Originally posted by Nikos Mech Eng View Post
        [...] "Υπομονή και επιμονή!" Έχοντας άγχος τόσο η υπομονή μας όσο και η επιμονή μας εξαντλούνται!
        O Agoriani κάτι ξέρει προφανώς! Ξέρω πάντως πως ένας γνωστός της καθηγήτριας των ιταλικών μου έλαβε πρόσκληση
        Είναι πολλές οι 622 μέρες;

        Comment


          #5
          Θέλω να ευχηθώ σε όλους μας καλή τύχη!! και όλοι μακαρι να λάβουμε ευχάριστες απαντήσεις.
          Αυτή η αναμονή μου έχει κάνει το στομάχι χάλια.

          Comment


            #6
            Παιδιά καλησπέρα...σήμερα πληροφορήθηκα ότι ένας γνωστός μου γιατρός έλαβε πρόσκληση... Εγώ τίποτα.. Μήπως κλείνουν οι πόρτες για μας από σήμερα? Θα είχαμε ειδοποιηθεί ή ακόμη να περιμένουμε? Ποιός ξέρει... Δεν θα αποσταλεί και αρνητική απάντηση για όσους δε δεχτούν?

            Comment


              #7
              Μήν αγχώνεστε. Πιστεύω μέχρι τελος Σεπτέμβρη θα ξεκαθαρίσει το τοπίο.
              Δεν τελειώνει η ζωή για όσους δεν πάρουν πρόσκληση!!!

              12.000 Έλληνες εκδήλωσαν ενδιαφέρον για Αυστραλία!

              ]Περίπου 12.000 Έλληνες εκδήλωσαν ενδιαφέρον (έως τώρα) για να λάβουν μέρος στις ενημερωτικές ημερίδες που ]οργανώνει το αυστραλιανό Υπουργείο Μετανάστευσης στην Αθήνα στις 8 και 9 Οκτωβρίου για να προσελκύσει εξειδικευμένους εργαζόμενους στην Αυστραλία.

              Πολλοί απ’ αυτούς, πάντως, σύμφωνα με πηγές του Υπουργείου Μετανάστευσης, θα «κοπούν» και δεν θα πάρουν πρόσκληση για τις ημερίδες επειδή δεν πληρούν τις προδιαγραφές.

              Η εκδήλωση ενδιαφέροντος εκ μέρους των Ελλήνων είναι εντυπωσιακή αν ληφθεί υπόψη ότι πέρσι η Αυστραλία δέχθηκε 130.843 αιτήσεις από προσοντούχους όλου του κόσμου για να μεταναστεύσουν στην χώρα.

              Μόνο 42 αιτήσεις είχαν υποβληθεί από την Ελλάδα και μόνο 14 απ’ αυτές έγιναν δεκτές στη συγκεκριμένη κατηγορία (εξειδικευμένων) μετανάστευσης.
              Πολλοί απ’ αυτούς, πάντως, σύμφωνα με πηγές του Υπουργείου Μετανάστευσης, θα «κοπούν».

              Comment


                #8
                Τάσο μηπως γνωρίζεις την ειδικότητα αυτού που έλαβε πρόσκληση?

                Comment


                  #9
                  Originally posted by chiara80 View Post
                  Παιδιά καλησπέρα...σήμερα πληροφορήθηκα ότι ένας γνωστός μου γιατρός έλαβε πρόσκληση... Εγώ τίποτα.. Μήπως κλείνουν οι πόρτες για μας από σήμερα? Θα είχαμε ειδοποιηθεί ή ακόμη να περιμένουμε? Ποιός ξέρει... Δεν θα αποσταλεί και αρνητική απάντηση για όσους δε δεχτούν?
                  Σε παλαιότερη EXPO (London) που είχα κάνει αίτηση είχαν στείλει αρνητική απάντηση. Υποθέτω ότι το ίδιο θα γίνει και τώρα.

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by efthymios View Post
                    Τάσο μηπως γνωρίζεις την ειδικότητα αυτού που έλαβε πρόσκληση?
                    Ναι είναι Μηχανικός!
                    Είναι πολλές οι 622 μέρες;

                    Comment


                      #11
                      Μηχανικος γιατρος!!!Ωραια ειδικοτητα.Που την ψωνισε????? :P

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by Panos2080 View Post
                        Μηχανικος γιατρος!!!Ωραια ειδικοτητα.Που την ψωνισε????? :P

                        συγκεντρωωωωωωωωσουυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!

                        Comment


                          #13
                          Παντως μεχρι τωρα κανεις δεν εχει εμφανιστει να πει....πηρα προσκληση....μονο.....ενας γνωστος ενος γνωστου....γιατι αργησαν τοσο; τελευταια μερα περιμενουν;;;;

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by anthimos View Post
                            συγκεντρωωωωωωωωσουυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!
                            Εγω?Καλα δεν ειδες τι γραφουν?Την μια μας λεει ενας φιλος γιατρος πηρε προσκληση,ρωταει ο αλλος τι ειδικοτητα εχει κ λεει μηχανικος!!!Τεσπα!!!
                            Το θεμα ειναι οτι ακομη δεν εχουν στειλει σε κανεναν.Αναμενουμε.

                            Comment


                              #15
                              gamhseta, mh xanete xrono me AU, kalytera
                              http://ec.europa.eu/eures/main.jsp?a...ntCategory=482 > Search job

                              Comment

                              Working...
                              X