Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΤΗΝ ΣΟΥΗΔΙΑ ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΤΗΝ ΣΟΥΗΔΙΑ ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ

    Σε αυτο το λινκ υπαρχουν πληροφοριες για τις σπουδες στην σουηδια ,τα πανεπιστημια ,προπτυχιακες και μεταπτυχιακες σπουδες, το εκπαιδευτικο συστημα της σουηδιας.

    Γενικές Πληροφορίες για σπουδές στη Σουηδία
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
    Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

    #2
    Και μιάς και μιλάμε για εκπαίδευση γενικότερα.

    Για όσους ξέρουν Αγγλικά.

    Το καλύτερο σύστημα εκμάθησης Σουηδικών, απ' ευθείας απο τις σχολές για Μετανάστες της Σουηδίας.

    Για όσους μπορούν να κατεβάσουν Torrents



    Έχει και ανάγνωση και προφορά. Πολύ καλό.

    Σπύρος

    Comment


      #3
      Originally posted by ευανθια View Post
      Σε αυτο το λινκ υπαρχουν πληροφοριες για τις σπουδες στην σουηδια ,τα πανεπιστημια ,προπτυχιακες και μεταπτυχιακες σπουδες, το εκπαιδευτικο συστημα της σουηδιας.

      Γενικές Πληροφορίες για σπουδές στη Σουηδία
      Ευανθια το δικο σου παιδι κανει καθολου ελληνικα μαθηματα? Εγω θα ηθελα να κανει περισσοτερα μαθηματα απο μια φορα που εχουν το Σαββατιανο οπως το αποκαλουν Υπαρχει τετοια δυνατοτητα?

      Comment


        #4
        Originally posted by sisilia View Post
        Ευανθια το δικο σου παιδι κανει καθολου ελληνικα μαθηματα? Εγω θα ηθελα να κανει περισσοτερα μαθηματα απο μια φορα που εχουν το Σαββατιανο οπως το αποκαλουν Υπαρχει τετοια δυνατοτητα?
        Εγω εχω δωσει μεγαλη βαρυτητα στα σουηδικα ! Και ο γιος μου πλεον ειναι στην κανονικη του ταξη με τα σουηδακια.
        Ερχεται δασκαλος ελληνας μια φορα την εβδομαδα και τον βοηθαει οπου χρειαζεται. Να σου πω την αληθεια δεν ηθελα να ταλαιπωρησω τον γιο μου να τον τρεχω .... εχω παρει ελληνικα βιβλια και τον διαβαζω εγω.
        Για μενα πιο σημαντικο ειναι να ενσωματωθει πολυ καλα στα σουηδικα και τα παει τελεια !
        Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
        Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

        Comment


          #5
          Originally posted by skonto View Post
          Για όσους ξέρουν Αγγλικά.

          Το καλύτερο σύστημα εκμάθησης Σουηδικών, απ' ευθείας απο τις σχολές για Μετανάστες της Σουηδίας.

          Για όσους μπορούν να κατεβάσουν Torrents



          Έχει και ανάγνωση και προφορά. Πολύ καλό.

          Σπύρος
          Λεει οτι ο διακομιστης δεν βρεθηκε.Μηπως μπορω να το βρω απο αλλο λινκ ή πως λεγεται το προγραμμα?

          Comment


            #6
            Originally posted by sisilia View Post
            Λεει οτι ο διακομιστης δεν βρεθηκε.Μηπως μπορω να το βρω απο αλλο λινκ ή πως λεγεται το προγραμμα?
            Για να το κατεβάσεις, πρέπει πρώτα να κάνεις εγκατάσταση αυτό: ?Torrent - a (very) tiny BitTorrent client

            Comment


              #7
              Originally posted by skonto View Post
              Για όσους ξέρουν Αγγλικά.

              Το καλύτερο σύστημα εκμάθησης Σουηδικών, απ' ευθείας απο τις σχολές για Μετανάστες της Σουηδίας.

              Για όσους μπορούν να κατεβάσουν Torrents



              Έχει και ανάγνωση και προφορά. Πολύ καλό.

              Σπύρος
              Καλημερα
              και ευχαριστω για την πληροφορια! Θα το κατεβασω..
              μπηκα ηδη....Εμεις δουλευουμε rosetta stone και αυτη κατεβασμενη απο καπου ειναι ,το πηραμε ομως ετοιμο, .Η rosetta σου κανει τοσες επαναληψεις που στο τελος θες δεν θες θα τα μαθεις. Επισης αν προχωρησεις 2-3 μηνες στα σουηδικα βοηθουν και οι ταινιες με σουηδικους υποτιτλους, κυριως για την προφορα.

              Ελενη

              Comment


                #8
                Originally posted by sisilia View Post
                Ευανθια το δικο σου παιδι κανει καθολου ελληνικα μαθηματα? Εγω θα ηθελα να κανει περισσοτερα μαθηματα απο μια φορα που εχουν το Σαββατιανο οπως το αποκαλουν Υπαρχει τετοια δυνατοτητα?
                Σεσιλια κοιτα και αυτο το λινκ με το ελληνικο σχολειο της στοκχολμης.
                Σχολείο Ελλήνων μαθητών Στοκχόλμης
                Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                Comment


                  #9
                  Παιδια ευχαριστω για τις πληροφοριες:

                  Comment


                    #10
                    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΤΗΝ ΣΟΥΗΔΙΑ . ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΚΑΠΟΙΑ SITE ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΩΝ Η ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΤΗΣ ΣΟΥΗΔΙΑΣ ΓΙΑ ΕΝΗΛΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΦΙΛΙΚΗ . ΤΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 25 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙΣ( ΓΙΑ ΑΓΓΛΟΦΩΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ) .
                    ΑΜΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΟΤΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ. ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ Η ΠΡΕΣΒΕΙΑ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ .

                    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

                    Comment


                      #11
                      Σχολεια στην Στοκχολμη

                      Εδω ειναι ενα χρησιμο λινκ του δημου της Στοκχολμης με τα νηπιαγωγεια τα γυμνασια τα λυκεια αλλα και για εκπαιδευση ενηλικων και πολλες αλλες χρησιμες πληροφοριες. Για να παρετε μια ιδεα πως ειναι τα σχολεια στην σουηδια.
                      Grundskola - stockholm.se
                      Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                      Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by Νεομετανάστρια View Post
                        Καλημερα
                        και ευχαριστω για την πληροφορια! Θα το κατεβασω..
                        μπηκα ηδη....Εμεις δουλευουμε rosetta stone και αυτη κατεβασμενη απο καπου ειναι ,το πηραμε ομως ετοιμο, .Η rosetta σου κανει τοσες επαναληψεις που στο τελος θες δεν θες θα τα μαθεις. Επισης αν προχωρησεις 2-3 μηνες στα σουηδικα βοηθουν και οι ταινιες με σουηδικους υποτιτλους, κυριως για την προφορα.

                        Ελενη
                        Γεια σου Ελενη!Ηθελα να σε ρωτησω γιαυτο το συστημα εκμαθησης.Επειδη δοκιμασα μια ενοτητα(για Γερμανικα ομως) και μου αρεσε πολυ θα ηθελα να το χρησιμοποιησω.Για το πρωτο επιπεδο ομως φαντασου ειναι 200 ευρω.Εσυ το κατεβασες απο καπου?

                        Comment


                          #13
                          Υπαρχει σε torrent στο piratebay . Αξιζει. Και για οσους ενδιαφερει κατι ακομα καλυτερο με 36€ το 6μηνο υπαρχει το sweedish online - sweol.com . Το χρησιμοποιησε φιλος που ειναι τωρα Σουηδια και το συστηνει.

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by vaso31 View Post
                            Γεια σου Ελενη!Ηθελα να σε ρωτησω γιαυτο το συστημα εκμαθησης.Επειδη δοκιμασα μια ενοτητα(για Γερμανικα ομως) και μου αρεσε πολυ θα ηθελα να το χρησιμοποιησω.Για το πρωτο επιπεδο ομως φαντασου ειναι 200 ευρω.Εσυ το κατεβασες απο καπου?
                            κανονικα το κατεβαζεις μεσω Torrent αλλα οπως εμαθα ειναι λιγο δυσκολο, εγω το πηρα σε dvd ετοιμο απο καποιο φιλο χωρις να πληρωσω...

                            Comment


                              #15
                              ευχαριστω πολυ παιδια

                              Comment

                              Working...
                              X