Announcement

Collapse
No announcement yet.

Συνεργάτης για επιχείρηση στον Καναδά!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Συνεργάτης για επιχείρηση στον Καναδά!!

    Σκέφτομαι και εγώ την μετανάστευση στον Καναδά. Ευτυχώς για μένα έχω γεννηθεί εκεί, οπότε δεν έχω το πρόβλημα απόκτησης Καναδικής υπηκοότητας.
    Παρ'όλα αυτά έχω μεγαλώσει Ελλάδα, οπότε δεν έχω καναδική νοοτροπία, πράγμα που δυσχεραίνει την εκεί εύρεση έργασίας.

    Απο την λίγη έρευνα που έχω κάνει και από πληροφορίες γνωστών που ζούν εκεί δεν είναι τόσο ρόδινα τα πράγματα όσο φαίνονται μέσα από τις επίσημες ιστοσελίδες τους, πόσο μάλλον για μας τους 'Ελληνες.

    Μιας και έχω καταφέρει να μαζέψω ένα κομπόδεμα, και έχω γνωστόυς που θα με κατατοπίσουν σκέφτηκα ότι ίσως ήταν ευκολότερο έαν άνοιγα μια επιχείριση εκεί συνεταιρικά με κάποιον άλλον Ελληνα που βρίσκεται σε παρόμοια φάση.......

    #2
    Θα έπρεπε ίσως να γράψεις τι είδους επιχείρηση σκέφτεσαι να κάνεις και με τι κεφάλαια stamatis 79gr. Kαι επίσης αν θέλεις με να συνεργαστείς με Καναδό ή με κάποιον που μένει ήδη εκεί. Έχω συγγενικό πρόσωπο που έχει μεταβεί στον Καναδά πρόσφατα.

    Comment


      #3
      Καναδά θέλω να μεταναστεύσω για προσωπικούς λόγους ¨ είναι η κοπελιά μου εκεί.

      Τώρα, ώς προς το είδος της επιχείρισης δεν είμαι σίγουρος - αυτό είναι προς διερεύνηση. Πάντως έχω αποκλείσει τα franchise ( σφαγεία) και μάλλον τείνω προς Ελληνικό Εστιατόριο ή κάτι αλλο παρεμφερές. Γενικότερα στον κλάδο του'' Food & Beverages''. Είναι ζόρικες δουλειές αλλά προσοδοφόρες.

      Αριθμούς δεν χρειάζεται να αναφέρω, κάποιος όμως που ζεί στον Καναδά λίγο πολύ έχει μια ιδέα.

      Comment


        #4
        Ευχαριστώ για την απάντηση. Ο συγγενής μου ασχολείται με άλλο άσχετο αντικείμενο.

        Comment


          #5
          me ti?

          εγώ έχω τελειώσει χρηματοκοικονομικά στην Αγγλία και αυτήν τη στιγμή εργάζομαι ως τραπεζικός...

          Comment


            #6
            Έχει σπουδάσει γεωπονική και δεν ξέρω αν κάνει περαιτέρω σπουδές ή με τι πρόκειται να ασχοληθεί, μακάρι να ήξερε κι ο ίδιος. Βλέπεις οι καιροί έχουν αλλάξει...

            Comment


              #7
              lucia epeidi kai go eho spoudasei kati paremferes me ton siggeni sou, telika ekeinos pige kanada? ti sou leei? aksizei??

              Comment


                #8
                Πήγε και γύρισε, έμεινε απογοητευμένος. Δεν τα βρήκε όπως τα περίμενε, δεν γνωρίζω λεπτομέρειες όμως. Και βέβαια όλα είναι υποκειμενικά, ανάλογα με το πώς τα βλέπει ο άλλος...

                Comment


                  #9
                  diladi san ti pige ekei? mporeis se parakalo na matheis? i na mou steileis pm na mou peis giati kati tetoio skeftomai sovara kai thelo na to meletiso prin pao..

                  Comment


                    #10
                    Σου στέλνω πμ

                    Comment


                      #11
                      Πληροφορίες για Καναδά

                      Originally posted by lucia View Post
                      Σου στέλνω πμ
                      Λουτσία μου στέλνεις και μένα ?
                      < GREEKS AGAINST NEW WORLD ORDER >

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by EL HOPLITE View Post
                        Λουτσία μου στέλνεις και μένα ?
                        Εντάξει, αν και δεν γνωρίζω πολλά επί του θέματος, ό,τι έχω ακούσει.

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by stamatis79gr View Post
                          Σκέφτομαι και εγώ την μετανάστευση στον Καναδά. Ευτυχώς για μένα έχω γεννηθεί εκεί, οπότε δεν έχω το πρόβλημα απόκτησης Καναδικής υπηκοότητας.
                          Παρ'όλα αυτά έχω μεγαλώσει Ελλάδα, οπότε δεν έχω καναδική νοοτροπία, πράγμα που δυσχεραίνει την εκεί εύρεση έργασίας.

                          Απο την λίγη έρευνα που έχω κάνει και από πληροφορίες γνωστών που ζούν εκεί δεν είναι τόσο ρόδινα τα πράγματα όσο φαίνονται μέσα από τις επίσημες ιστοσελίδες τους, πόσο μάλλον για μας τους 'Ελληνες.

                          Μιας και έχω καταφέρει να μαζέψω ένα κομπόδεμα, και έχω γνωστόυς που θα με κατατοπίσουν σκέφτηκα ότι ίσως ήταν ευκολότερο έαν άνοιγα μια επιχείριση εκεί συνεταιρικά με κάποιον άλλον Ελληνα που βρίσκεται σε παρόμοια φάση.......
                          stamatis79gr εγώ έχω ζαχαροπλαστείο στην Κέρκυρα και σκεφτόμαστε μαζί με την γυναίκα μου να ''μετακομίσουμε '' την επιχείρηση στην Αυστρία ,δέν αποκλείω όμως και το ενδεχόμενο του Καναδά εάν υπάρχει κάτι εκεί.
                          Είμαι πολύ καλος γνώστης της ζαχαροπλαστικής και ιδιαίτερα στον τομέα των σιροπιαστών.Εάν υπάρχει ενδιαφέρον στείλε p.m
                          Μήν αφήνεις αυτό που σε τρώει....
                          να χορτάσει!!!!

                          Comment


                            #14
                            Καναδάς

                            Originally posted by stamatis79gr View Post
                            Σκέφτομαι και εγώ την μετανάστευση στον Καναδά. Ευτυχώς για μένα έχω γεννηθεί εκεί, οπότε δεν έχω το πρόβλημα απόκτησης Καναδικής υπηκοότητας.
                            Παρ'όλα αυτά έχω μεγαλώσει Ελλάδα, οπότε δεν έχω καναδική νοοτροπία, πράγμα που δυσχεραίνει την εκεί εύρεση έργασίας.

                            Απο την λίγη έρευνα που έχω κάνει και από πληροφορίες γνωστών που ζούν εκεί δεν είναι τόσο ρόδινα τα πράγματα όσο φαίνονται μέσα από τις επίσημες ιστοσελίδες τους, πόσο μάλλον για μας τους 'Ελληνες.

                            Μιας και έχω καταφέρει να μαζέψω ένα κομπόδεμα, και έχω γνωστόυς που θα με κατατοπίσουν σκέφτηκα ότι ίσως ήταν ευκολότερο έαν άνοιγα μια επιχείριση εκεί συνεταιρικά με κάποιον άλλον Ελληνα που βρίσκεται σε παρόμοια φάση.......
                            ΣΤΑΜΆΤΗ,Κάποιος γνωστός με υπηκοότητα πήγε πρόσφατα στο Τορόντο
                            και βρήκε θέση στην Δημοτική Αστυνομία.
                            Από τα λίγα που γνωρίζω,υπάρχει κρατική μέριμνα για τους Καναδούς και
                            ειδικά οι θέσεις στο δημόσιο είναι αρκετά ανοικτές μάλλον επειδή έχουν σχετικά χαμηλούς μισθούς, περίπου 1.500 - 1800 Δολάρια το μήνα.
                            < GREEKS AGAINST NEW WORLD ORDER >

                            Comment


                              #15
                              ψαχνω και γω συνεργατες για καναδα που να εχουν σχεση με πληροφορικη..

                              Comment

                              Working...
                              X