Announcement

Collapse
No announcement yet.

σπουδες

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    σπουδες

    καλησπερα σε ολους..
    νεος στο φορουμ..
    λοιπον..ειμαι αποφοιτος τεχνικου λυκειου (απολυτηριο λυκειου+πτυχιο ειδικοτητας στο τομεα πληροφορικης+[διευκρινιζω το απολυτηριο ισαξιο με του ενιαιου]).
    πτυχιο αγγλικωνβ1+β2+γ1 μονο αυτα για ξενη γλωσσα.
    τελωσπαντων αλλο αυτο..
    δεν περασα σε καμια σχολη την οποια να ενδιαφερομαι..
    και τωρα απλα..καθομαι..
    δεν σκεφτομαι κατι για το μελλον , το μονο που προσπαθω ειναι να μαθω οσο περισοτερα για το εξωτερικο και τις σπουδες εκει.
    Καταρχην , με αυτα τα χαρτια που εχω στα χερια μου κανω τιποτα η αναγκαστικα κοβω καθε ονειρο για εξω?
    Επισης εφοσον περασα το παραπανω σταδιο , εχω ακουσει απειρα πραγματα για το εξωτερικο και τις σπουδες εκει..απο φασεις οπως οτι καθως σπουδαζεις πληρωνεσε, δεν πληρωνεις διδακτρα ,να ζεις φοιτητικες εστιες ,ευκολη προσφορα part-time εργασιων ωστε να στεκεσε στα ποδια σου στο 1ο χρονο κιολας χωρις βοηθεια γονιων κτλπ ..
    ψαχνω παντου για πληροφοριες για σπουδες και δεν βρισκω τιποτα,βοηθεια απο δασκαλους, γνωστους ΜΗΔΕΝ
    γενικα αυτο που ρωταω ειναι εχω καπιο μελλον στο να φυγω για εξω ετσι οπως ειμαι η να σκεφτομαι κατι πιο βασιμο και σιγουρο για ελλαδα κτλπ (π.χ. θεμα στρατου κτλπ)(επισης εχω χασει ηδη ενα χρονο διαβασματος στη περιπτωση να ξανα εδινα παννεληνιες.
    καθε γνωμη και σκεψη σεβαστη και δεχουμενη.
    σας ευχαριστω που ακουσατε τα προβληματα μου και σε οσους απαντησουν ευχαριστω για το χρονο σας
Working...
X