Announcement

Collapse
No announcement yet.

Geia sas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Geia sas

    Γειά σε όλους.

    Έχω μείνει Νορβηγία για κάποιο διάστημα ίσως μπορώ να βοηθήσω με πληροφορίες

    #2
    Καλώς ήρθες στην παρέα, κάθε πληροφορία είναι πολύτιμη.

    Comment


      #3
      Originally posted by mastro View Post
      Γειά σε όλους.

      Έχω μείνει Νορβηγία για κάποιο διάστημα ίσως μπορώ να βοηθήσω με πληροφορίες
      Καλώς ήρθες mastro! Στη Νορβηγία ήσουν ή εισαι ακόμα? Γενικότερα τι αίσθηση εχεις για τη συγκεκριμένη χώρα?

      Ελπίζω κι εγω σύντομα να σας λέω "είμαι Νορβηγία και μπορώ να δώσω πληροφορίες σε οποιον τις χρειάζετα...."

      Ευχαριστώ...

      Comment


        #4
        Ναι, mastro, για δώσε λίγες πληροφορίες...
        Προσωπικά θα ήθελα να ρωτήσω κατά πόσον υπάρχει δυσκολία στο να βρεις απλές δουλειές για να ξεκινήσεις και πόσο περίπου χρόνο μπορείς να ζήσεις με ένα μικρό κόμπόδεμα που θα φέρεις μαζί σου από Ελλάδα. Για να ζήσεις π.χ. 3 μήνες μαζί με ενοίκια και διατροφή (μέχρι να βρεις κάποια υποτυπώδη δουλειά), πόσα χρήματα θα 'λεγες ότι χρειάζονται;

        Comment


          #5
          Originally posted by vasoulita81 View Post
          Καλώς ήρθες mastro! Στη Νορβηγία ήσουν ή εισαι ακόμα? Γενικότερα τι αίσθηση εχεις για τη συγκεκριμένη χώρα?

          Ελπίζω κι εγω σύντομα να σας λέω "είμαι Νορβηγία και μπορώ να δώσω πληροφορίες σε οποιον τις χρειάζετα...."

          Ευχαριστώ...
          Ήμουν και επέστρεψα το καλοκαίρι. Έχω πολύ καλές εντυπώσεις και αυτό που λες δεν είναι δύσκολο να συμβεί.

          Comment


            #6
            Originally posted by Alexarium View Post
            Ναι, mastro, για δώσε λίγες πληροφορίες...
            Προσωπικά θα ήθελα να ρωτήσω κατά πόσον υπάρχει δυσκολία στο να βρεις απλές δουλειές για να ξεκινήσεις και πόσο περίπου χρόνο μπορείς να ζήσεις με ένα μικρό κόμπόδεμα που θα φέρεις μαζί σου από Ελλάδα. Για να ζήσεις π.χ. 3 μήνες μαζί με ενοίκια και διατροφή (μέχρι να βρεις κάποια υποτυπώδη δουλειά), πόσα χρήματα θα 'λεγες ότι χρειάζονται;
            Θα προτιμούσα να φύγω αφού έχω βρεί κάτι. Λόγω του οτι το κόστος διαβίωσης στη Νορβηγία είναι εξωπραγματικό, είναι καλύτερο να μην βασιστείς στο απόθεμά σου για να περάσεις εκεί. Εαν έχεις κάποιο φίλο να σε φιλοξενήσει και να μοιραστήτε τα έξοδα για λίγο τότε εντάξει.

            Το μήνα σου θέλεις minimum 1500 ευρώ και θα συγκατοικήσεις κιόλας. Ότι και να βρείς όμως για δουλειά θα σου καλύπτει αρκετά έξοδα

            Comment

            Working...
            X