Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικα με οικοδομικές εργασίες

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Σχετικα με οικοδομικές εργασίες

    Γεια σας πατριωτακια. Παρακολουθω το forum εδω και δυο μηνες! συγχαρητηρια! πιστευω οτι βοηθάτε πολυ κοσμο. Ειμαι και εγω μια προβληματισμενη. Σκεφτομαστε εγω και ο συζηγος μου να φυγουμε απο ελλαδα γιατι μελλον δεν βλεπουμε εδω και ειδικα για τα παιδια μας. Εγω είμαι υπήκοος αυστραλίας και ο μεγαλυτερος προβληματισμος μας ειναι κατα ποσο δυνατον υπαρχει δυνατοτητα να βρει ο συζηγος μου δουλεια εκει. Ειναι απο το 1986 ελεοχρωματιστης, εχοντας πολλες χιλιαδες ενσυμα πανω στην ειδικοτητα του. Φυσικα εχει δουλεψει σε παρα πολλους εργοδοτες και ειναι αδυνατο να βρεθουν ολοι. Στην Ελλαδα κατ' εξαιρεση, οι οικοδομοι σε οτι χαρτι και να χρειαστουν δεν χρειαζεται να ψαχνουν τους εργοδοτες για βεβαιωση. Τη βεβαιωση τη παρεχει το ιδιο το ΙΚΑ (αυτο για οσους ειναι οικοδομοι). Θελω λοιπον κανω μια ερωτηση. Υπαρχουν δουλειες πανω στην ειδικοτητα του συζηγου μου;
    ευχαριστω!

    #2
    Originally posted by kathy View Post
    Γεια σας πατριωτακια. Παρακολουθω το forum εδω και δυο μηνες! συγχαρητηρια! πιστευω οτι βοηθάτε πολυ κοσμο. Ειμαι και εγω μια προβληματισμενη. Σκεφτομαστε εγω και ο συζηγος μου να φυγουμε απο ελλαδα γιατι μελλον δεν βλεπουμε εδω και ειδικα για τα παιδια μας. Εγω είμαι υπήκοος αυστραλίας και ο μεγαλυτερος προβληματισμος μας ειναι κατα ποσο δυνατον υπαρχει δυνατοτητα να βρει ο συζηγος μου δουλεια εκει. Ειναι απο το 1986 ελεοχρωματιστης, εχοντας πολλες χιλιαδες ενσυμα πανω στην ειδικοτητα του. Φυσικα εχει δουλεψει σε παρα πολλους εργοδοτες και ειναι αδυνατο να βρεθουν ολοι. Στην Ελλαδα κατ' εξαιρεση, οι οικοδομοι σε οτι χαρτι και να χρειαστουν δεν χρειαζεται να ψαχνουν τους εργοδοτες για βεβαιωση. Τη βεβαιωση τη παρεχει το ιδιο το ΙΚΑ (αυτο για οσους ειναι οικοδομοι). Θελω λοιπον κανω μια ερωτηση. Υπαρχουν δουλειες πανω στην ειδικοτητα του συζηγου μου;
    ευχαριστω!
    δουλειες υπαρχουν αν εχει ορεξη,κοιτα στα παρακατω΄΄myCarrer'' και στοSEEK ΧΤΥΠΑ οποιο επαγγελμα σε ενδιαφερη και καλη τυχη

    Comment


      #3
      Σε ευχαριστω κωστα και συγνωμη που αργησα να σου απαντησω.Λοιπον ορεξη για δουλεια υπαρχει στο κατω κατω δεν μας πηραν και τα χρονια ,ο αντρας μου ειναι 43 χρονων κι εγω 36.μπηκαμε εκει που μας ειπες και πραγματικα υπηρχαν δουλειες πανω στην ειδικοτητα του αντρα μου και αν καταλαβα καλα ειχαν και καλες αποδοχες,200 δολ.την ημερα για τεχνιτη.Σε ευχαριστω ξανα και καλο ξεκινημα στην καινουργια σας ζωη σε ολους εκει στην Αυστραλια.

      Comment


        #4
        πως μπορω και εγω να βρω δουλεια σαν μπογιατζης παταω στο σαιτ που λετε και δεν μου βγαζει την ειδηκοτιτα αυτη ουτε την ειδηκοτιτα του τεχνιτη γυψωσανιδας που ειναι οι βασικες μου δουλειες.....???????

        Comment


          #5
          καλημερα ειμαι 2 μερες μελβουρνη δουλειεσυπαρχουν πολλες οσοιειστε ομογενεισ ελατε αμεσως διοτι εχετε visa...εδω ειναι καταπληκτικα ολα.....ειμαι αρχιτεκτων καιπαντου εχει γερανους...πολυ καλυτερες συνθηκεσ εργασιαςμε 5πλασιουσ μισθους βεβαια πιο ακτινη ζωη...ομογενεις σας ζηλευω με την καλη εννοια...ελατε εδω χωρις δευτερη κουβεντα...καλημερα

          Comment


            #6
            Originally posted by panaisit View Post
            καλημερα ειμαι 2 μερες μελβουρνη δουλειεσυπαρχουν πολλες οσοιειστε ομογενεισ ελατε αμεσως διοτι εχετε visa...εδω ειναι καταπληκτικα ολα.....ειμαι αρχιτεκτων καιπαντου εχει γερανους...πολυ καλυτερες συνθηκεσ εργασιαςμε 5πλασιουσ μισθους βεβαια πιο ακτινη ζωη...ομογενεις σας ζηλευω με την καλη εννοια...ελατε εδω χωρις δευτερη κουβεντα...καλημερα
            Panaisit Good Luck θα τα πούμε down under

            Comment


              #7
              Originally posted by panaisit View Post
              καλημερα ειμαι 2 μερες μελβουρνη δουλειεσυπαρχουν πολλες οσοιειστε ομογενεισ ελατε αμεσως διοτι εχετε visa...εδω ειναι καταπληκτικα ολα.....ειμαι αρχιτεκτων καιπαντου εχει γερανους...πολυ καλυτερες συνθηκεσ εργασιαςμε 5πλασιουσ μισθους βεβαια πιο ακτινη ζωη...ομογενεις σας ζηλευω με την καλη εννοια...ελατε εδω χωρις δευτερη κουβεντα...καλημερα
              μπραβο panaisit καλη τυχη και καλο ξεκινημα...!!!

              Comment


                #8
                christine

                panaisit καλή αρχή!!!!!! Με πολύ πολύ τύχη.....και καλή συνέχεια!!!!

                Comment


                  #9
                  καλος ωρισες στο κλαμπ των "τυχερων" οπως τους λες

                  Comment


                    #10
                    panaisit καλο ξεκινημα πραγματικα μας ανεβασες την διαθεση!

                    Comment


                      #11
                      Παναγιωτης

                      Originally posted by kathy View Post
                      panaisit καλο ξεκινημα πραγματικα μας ανεβασες την διαθεση!
                      ευχαριστω ολους...kathy...εχω ειδη γνωρισει 3 ανρθωπους εδω που εργαζοντε σε οικοδομη...και ειμαι 3 μερες...μπετατζιδεσ οι 2 και εργοστασιο με πορτες ο αλλος...στον τελευταιοξερω πως φερνει αλλον εναν χρωματιστη απο ελλαδα και του βρηκε ειδη εργασια να βαψει ενος ελληνα εδω το σπιτι...θεωρω πως δεν σασ παιρνω στο λαιμο μου...παιρναω και εγω δυσκολα στην ελλαδα...διαβασε τα παντα εδω ..εκει που κολλανε ειναι στην βιζα...εργασια θα βρεις σιγουρα...αξιζει αξιζει αξιζει καλοι μισθοι εκπηκτικη πολη...χαμογελα παντου....σουπερ σνθηκες εργασιας...οτι ξερω και διαπιστωνω σας το λεω..εχω ταξιδευσει ολη την ευρωπη εχω μεινει 6 χρονια Ιταλια...θα κανω τα παντα να μεινω εδωμετην οικογενεια μου και να τα καταφερω....οπως βλεπεις δινω κουραγιο και στον εαυτο μου...καλημερα απο Μελβουρνη...αμα φτιαχτω θα τον παιρνω καιστις δικες μου δουλειες...

                      Comment


                        #12
                        να εισαι καλα panaisit ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σου

                        Comment


                          #13
                          mia kai eisai arxitektwn kai douleyeis ekei sthn aystralia den mou vriskeis kai mena san elaioxrwmatisth kamia douleia jerw kai gypcosanides den tha se afhsw etsi panaisit......

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by john paliaros View Post
                            πως μπορω και εγω να βρω δουλεια σαν μπογιατζης παταω στο σαιτ που λετε και δεν μου βγαζει την ειδηκοτιτα αυτη ουτε την ειδηκοτιτα του τεχνιτη γυψωσανιδας που ειναι οι βασικες μου δουλειες.....???????

                            γιατι δεν βλεπεις το υπομνημα:σχετικα με την ευρεση εργασιας στην αυστραλια εκει μεσα ο agoriani εχει πολλα site γραμμενα,π.χ. μπες στο joboutlook.gov.au εκει το βρηκα,μετα στο alphabetical search πατας το p για painting trades workers και μετα διαλεγεις απ το χαρτι της αυστραλιας τη περιοχη που θελεις πατας vacancies και σου βγαζει ορισμενες αγγελιες.

                            Comment


                              #15
                              Originally posted by panaisit View Post
                              ευχαριστω ολους...kathy...εχω ειδη γνωρισει 3 ανρθωπους εδω που εργαζοντε σε οικοδομη...και ειμαι 3 μερες...μπετατζιδεσ οι 2 και εργοστασιο με πορτες ο αλλος...στον τελευταιοξερω πως φερνει αλλον εναν χρωματιστη απο ελλαδα και του βρηκε ειδη εργασια να βαψει ενος ελληνα εδω το σπιτι...θεωρω πως δεν σασ παιρνω στο λαιμο μου...παιρναω και εγω δυσκολα στην ελλαδα...διαβασε τα παντα εδω ..εκει που κολλανε ειναι στην βιζα...εργασια θα βρεις σιγουρα...αξιζει αξιζει αξιζει καλοι μισθοι εκπηκτικη πολη...χαμογελα παντου....σουπερ σνθηκες εργασιας...οτι ξερω και διαπιστωνω σας το λεω..εχω ταξιδευσει ολη την ευρωπη εχω μεινει 6 χρονια Ιταλια...θα κανω τα παντα να μεινω εδωμετην οικογενεια μου και να τα καταφερω....οπως βλεπεις δινω κουραγιο και στον εαυτο μου...καλημερα απο Μελβουρνη...αμα φτιαχτω θα τον παιρνω καιστις δικες μου δουλειες...
                              μπράβο μας φτιάχνεις τη διάθεση!!!!! να πάρουμε κουράγιο. σου εύχομαι τα καλύτερα πραγματικά. μια ερώτηση αν επιτρέπεις. Εχεις αυστραλιανή υπηκοοτητα? είσαι με τουριστική βίζα? ρισκάρουν στη Μελβούρνη να πάρουν κάποιον για εργασία με τουριστική ή κολάνε στη βίζα εργασίας? καλά που είπα ότι θα κάνω μια ερώτηση.... καταιγισμός.... αν μπορείς απαντάς. ευχαριστώ πάντως

                              Comment

                              Working...
                              X