Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - Vdoxy71

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Ανταπόκριση - Vdoxy71

    Να μαι και εγώ!! έφθασα, πέρασαν είδη 3 μέρες που είμαι εδώ! Δεν έχω και πολλά να σας πω, cause I'm still jetlagged. Δεν συνηθίζετε με τίποτα η διαφορά τις ώρας.
    Παντος πέρασα χωρίς καμιά ερώτησή, χωρίς τίποτα μόλις είδαν ότι είμαστε οικογένεια μας είπαν περάστε όλοι από εδώ κοίταξαν διαβατήριά και "welcome to Australia"... και εγω ανησυχούσα τόσο καιρό
    Είδατε τι γίνεται όταν βλέπουμε πολύ border security? Καθόμαστε και ανησυχούμε για βλακείες.ι
    Αυτά για τώρα θα σας ενημερώνω όσο κάτι ενδιαφέρων γίνετε.

    12/03

    Συγνώμη που άργησα να συνεχίσω την ανταπόκριση μου, δεν είχα και πολλά να σας ενημερώσω. Τώρα θα σας τα γράψω όλα μαζί.
    πριν λίγες μέρες (9/3) πήρε ο άνδρας μου την πρώτη new start assistance και family assistants από centerlink αλλά μόνο για τον μικρο μου γιο. Για τον μεγάλο, τίποτα αν και είναι γραμμένος στο secondary college και έχουν και τα σχετικά δικαιολογητικά δεν του έδωσαν τίποτα. Είναι αργία εδώ σήμερα και δεν μπορούμε να επικοινωνήσουμε μαζί τους, θα πάρουμε τηλέφωνο αύριο να δούμε που είναι το κόλλημα. Πήραμε και το rent assistance γύρω στα 67 δολλαρια αλλά μας έστειλαν γραμμα ότι θα κοπούν γιατί δεν τους στείλαμε το lease, αν και το πρώτο πράγμα που τους πήρε ο άνδρας μου ήταν το Lease, τώρα το έχασαν; είχα παρατηρήσει ότι ο ιδιοκτήτης έκανε λάθος στο όνομα του συζύγου και πιστεύω εκεί είναι το πρόβλημα, πάντως είπα του ιδιοκτήτη να το διόρθωση να τους πάμε το διορθωμένο και βλέπουμε τι θα γίνει και με αυτό. Αυτά για τώρα για τα επιδόματα.

    Τώρα για τα ευχάριστα,
    Χθες πήγαμε στο ετήσιο φεστιβάλ στην πόλη, το Moomba. Ήταν τέλεια γεμάτα ζωντάνια, με παιχνίδια, διαγωνισμούς, φαγητό, ποτό και πολύ τραγούδι. όλα πολλή όμορφα και όλα δίπλα στο Yara River. Καταπληκτική θέα! Δεν περίμενα ποτέ τέτοια καθαριότητα, και τέτοια οργάνωση... το μόνο κακό; τα rides ήταν πανάκριβα μαζί και το φαγητό και το ποτό... το πιο φθηνό παιχνίδι ήταν 7 δολλαρια για ένα bumper car για λίγα μόλις λεπτά. Άλλα δεν πειράζει εύχομαι του χρόνου να είμαστε καλύτερα οικονομικά να προσφέρουμε κάτι παραπάνω στα παιδιά.

    Αυτά για τώρα όταν έχω νεωτέρα θα σας ενημερώσω.

    #2
    Originally posted by vdoxy71 View Post
    Να μαι και εγώ!! έφθασα, πέρασαν είδη 3 μέρες που είμαι εδώ! Δεν έχω και πολλά να σας πω, cause I'm still jetlagged. Δεν συνηθίζετε με τίποτα η διαφορά τις ώρας.
    Παντος πέρασα χωρίς καμιά ερώτησή, χωρίς τίποτα μόλις είδαν ότι είμαστε οικογένεια μας είπαν περάστε όλοι από εδώ κοίταξαν διαβατήριά και "welcome to Australia"... και εγω ανησυχούσα τόσο καιρό
    Είδατε τι γίνεται όταν βλέπουμε πολύ border security? Καθόμαστε και ανησυχούμε για βλακείες.ι
    Αυτά για τώρα θα σας ενημερώνω όσο κάτι ενδιαφέρων γίνετε.
    Καλως ήρθατε! Με τι βίζα ήρθες?
    Υπομονή και επιμονή patriotes.

    Comment


      #3
      Originally posted by Agoriani View Post
      Καλως ήρθατε! Με τι βίζα ήρθες?
      Thank you !
      Με τουριστικια απο τη αλλη εβδομαδα θαβαλουμε μπροστα για την spouse.

      Comment


        #4
        καλή αρχή ,και εύχομαι να σου πάνε όπως επιθυμείς
        ΤΗΙΝΚ....It's not illegal ....YET!!!

        Comment


          #5
          Originally posted by vdoxy71 View Post
          Thank you !
          Με τουριστικια απο τη αλλη εβδομαδα θαβαλουμε μπροστα για την spouse.
          καλη τυχη παιδια στο νεο ξεκινημα!!

          Comment


            #6
            καλή αρχή,καλή τυχή,καλή επιτυχία!!!!!

            Comment


              #7
              Originally posted by vdoxy71 View Post
              Thank you !
              Με τουριστικια απο τη αλλη εβδομαδα θαβαλουμε μπροστα για την spouse.
              καλή τύχη και καλή αρχή στο νέα σας ξεκίνημα

              Comment


                #8
                Καλη αρχη!!!!Και ολα να σας ερθουν ευκολα!!!!!

                Comment


                  #9
                  australia

                  vdoxy ας είναι η αρχή σας ευκολη....και η συνεχεια να πραγματοποιήσει τα ονειρά σας! Περιμένουμε εντυπώσεις....μολις μπορέσεις

                  Comment


                    #10
                    καλος ηρθες και καλη προσαρμογη σε εσενα και την οικογενεια σου_a:

                    Comment


                      #11
                      καλη αρχη στην νεα σας ζωη.!

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by vdoxy71 View Post
                        Να μαι και εγώ!! έφθασα, πέρασαν είδη 3 μέρες που είμαι εδώ! Δεν έχω και πολλά να σας πω, cause I'm still jetlagged. Δεν συνηθίζετε με τίποτα η διαφορά τις ώρας.
                        Παντος πέρασα χωρίς καμιά ερώτησή, χωρίς τίποτα μόλις είδαν ότι είμαστε οικογένεια μας είπαν περάστε όλοι από εδώ κοίταξαν διαβατήριά και "welcome to Australia"... και εγω ανησυχούσα τόσο καιρό
                        Είδατε τι γίνεται όταν βλέπουμε πολύ border security? Καθόμαστε και ανησυχούμε για βλακείες.ι
                        Αυτά για τώρα θα σας ενημερώνω όσο κάτι ενδιαφέρων γίνετε.
                        εύχομαι να σου πάνε όπως επιθυμείς:

                        Comment


                          #13
                          Σας ευχαριστω ολος παιδια για τις θερμες σας ευχες να ειστε ολοι καλα, αυτη η αισθησθ οτι δεν ειμαστε μονη και η ηθικη συμπαρασταση ειναι το κατι αλλο, μας δινετε δυναμη και ξεπερναμε ολες μας οι ανησιχιες! Σας ευχαριστω!
                          Τωρα να σας ενημερωσω για το τη καναμε χθες....Βρηκαμε σπιτι YAYYYYYYY! το κακο ειναι οτι ειναι παρα πολυ δυσκολα ως σχεδον αδυνατο να σου ενοικιασουν σπιτι οπως το θελεις , φθηνο σε καλη περιοχη και σε καλη κατασταση, Αν δεν εχεις credit και αν δεν εχεις δικους σου ανθρωπους να μεσολαβησουν για να βρεθει και παλι δεν θα ειναι και φθηνο, δεν εχει σημασια και να ξερεις τι γλωσσα τελεια και να μπορεις να πουλησεις τον εαυτο σου με τα καλυτερα λογια, Αν δεν εχεις CREDIT η καποιον να μεσολαβηση ''την εβαψες".
                          Το ξερω οτι εμεις βιαστηκαμε κιολλας αλλα δεν ειναι καθολου ευκολο μια οικογενεια με 4 ατομα να φιλοξενητε σε ξενο σπιτι και κυριολεκτικα οι ανθρωποι ποι μας φιλοξενουν ειναι ηρωες.
                          Βρηκαμε ενα αμαξι σε καλι κατασταση ενα ford 3000$ και το βουτιξαμε ολα ετοιμα περασμενο απο κτεο και regostration για ενα χρονο.Τωρα ειμαστε και MOBILE YAYYYY!
                          Εδω χωρις ρωδες δεν κανεις τιποτα. Οι αποστασεις ειναι μεγαλες, και οι συγγενωνιες ειναι αργες ειδικα αν μενεις σε περιοχες χωρις γραμμες τρενου, λεωδορειων η τραμ κοντα.
                          Αυτα για τωρα!
                          Α ναι και σημερα μπορεσα και κοιμιθικα οχτω ορες σερι για πρωτη φορα για μερες. yayyyy

                          Comment


                            #14
                            YUPI!!!!
                            Μπραβο σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                            Να σας πανε ολα καλα!!!Πολλα φιλια κι ευχες απο Ελλαδα!!!
                            cu soon

                            Comment


                              #15
                              θα μπορούσες να γινεις πιο αναλυτικος στο θεμα της ενοικιασης κατοικιας γιατι ετσι οπως τα αναφερεις με εχεις τρομαξει και νομιζω πως θα μεινω στο δρομο σε λιγους μηνες που κατεβαίνω γιατι δεν εχω κανεναν γνωστό??

                              Comment

                              Working...
                              X