Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - apostolos

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Ανταπόκριση - apostolos

    Καλησπέρα από τον βόλο …. Εύχομαι να είστε όλοι καλά ….. γράφω τώρα αυτά τα λόγια και μου είναι σχεδόν απίστευτο ότι ανήκω σε αυτούς που γράφουν της εμπειρίες τους όσον αφορά το μεγάλο βήμα αλλαγής στην ζωή τους .
    Για τη δεν είναι λίγο αυτό που πρόκειται να γίνει (τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ )
    Ήρθε λιπών η ώρα να γράφω και εγώ σιγά σιγά της εμπειρίες μου στο θέμα μετανάστευση αφού στης 16 του μήνα πετώ για την πολυπόθητη Αυστραλία .
    Τώρα αυτό που μπορώ να πω είναι ότι τα συναισθήματα είναι ανάμικτα έχω χαρά γιατί θεωρώ ότι επιτέλους έχω ελπίδα για εμένα και την οικογένεια μου και από την άλλη ως άνθρωπος που μερικές φορές η σκέψεις υπεραναλυουν τα πάντα αγχώνομε και νιώθω ένα σφίξιμο στο στομάχι …. Ωστόσο θεωρώ ότι η θετικές σκέψεις είναι περισσότερες από της αρνητικές .
    Εδώ και μερικές μέρες χαιρετώ φίλους και χορταίνω όσο γίνετε περισσότερο την οικογένεια μου , ξεκινώ λοιπών για την αναζήτηση εργασίας και το χτίσιμο της καινούριας ζωής με σπουδές αφού διάλεξα τον τρόπο της φοιτητικής βίζας, και από την στιγμή που την έχω θεωρώ ότι πέρασα τον πρώτο ύφαλο που αφορά το θέμα βίζα ….πάμε παρακάτω….
    Από εδώ θα γράφω ότι βιώνω εγώ προσωπικά με σκοπό να βγάζει ο καθένας τα συμπεράσματα του και να βάζω και εγώ ένα λιθαράκι βοήθειας στον αγώνα που κάνει .
    Το θεωρώ και χαρά και υποχρέωση κατά κάποιο τρόπο να το κάνω γιατί εγώ προσωπικά βοηθήθηκα πάρα πολύ από τα άτομα που έγραφαν της εμπειρίες τους …. Εύχομαι να έχω την δυνατότητα να ενημερώνω τους πατριώτες μου με τον τρόπο μου
    Άντε καλή αρχή μας

    #2
    καλημερα Αποστολε! με συγχωρεις για το θαρρος που περνω να σε ενοχλησω, αλλα εχω αναγκη την βοηθεια σου. θα ηθελα αν δεν σου κανει κοπο να μου πεις την διαδικασια που ακολουθησες, τα χρηματα που χρειαστηκε να δωσεις και που, τα χαρτια που χρειαστηκες και γενικα οτιδηποτε μου φανει χρησιμο για να παρω βιζα και να ριξω μια μουντζα πισω μου. σε ολους και ολα. σε ευχαριστω

    Comment


      #3
      Άντε καλή αρχή και σε περιμένουμε Αυστραλία για καφέ!!

      Comment


        #4
        Originally posted by apostolos View Post
        Καλησπέρα από τον βόλο …. Εύχομαι να είστε όλοι καλά ….. γράφω τώρα αυτά τα λόγια και μου είναι σχεδόν απίστευτο ότι ανήκω σε αυτούς που γράφουν της εμπειρίες τους όσον αφορά το μεγάλο βήμα αλλαγής στην ζωή τους .
        Για τη δεν είναι λίγο αυτό που πρόκειται να γίνει (τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ )
        Ήρθε λιπών η ώρα να γράφω και εγώ σιγά σιγά της εμπειρίες μου στο θέμα μετανάστευση αφού στης 16 του μήνα πετώ για την πολυπόθητη Αυστραλία......................................... ...............
        αντε με το καλο !!!!!!!!!!!!!!!!

        Comment


          #5
          christine

          Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
          αντε με το καλο !!!!!!!!!!!!!!!!
          Καλή αρχή και συνέχεια apostolos! Kαι μπράβο σου....σωστό είναι να μην ξεχνάμε την βοήθεια που πήραμε μέσα από το φόρουμ!! Περιμένουμε νέα σας!

          Comment


            #6
            apostole elava to pm sou alla den mporo na steilo pm ego akoma. meta apo 2 nomizo minimata mou tha mporo. se euxaristo gia thn apantisi sou. me endiaferei poli na mou steileis plirofories gia tin sxoli kai oti allo boris. se euxaristo. fantazome posa trexamata exeis gia to taxidi sou ki omos esu mou apantas.se euxaristooooo!kai ton kafe makari na ton pioume oikogeniakos sintoma

            Comment


              #7
              Απόστολε σου έυχομαι καλό ξεκίνημα στο καινούριοσου εγχείρημα.
              Καλό θα ήταν κάποιες πληροφορίες να τις έδινες δημόσια και όχι μέσω PM γιατί φαντάζομαι μπορούν να αφορούν αρκετά άτομα από εδω μέσα που έχουν σκοπό να κάνουν το ίδιο βήμα. Εκτός βεβαια αν υπάρχουν πράγματα που δεν μπορείς να τα βγάλεις σε αυτό το forum οπότε καλά κάνεις και τα στέλνεις μέσω Pm. Αν σου είναι έυκολο γράψε μας επιγραμματικά τα βήματα σου αν δεν μπορείς να μπείς σε λεπτομμέρειες που δεν γίνετε να γραφούν δημόσια.
              Και πάλι σου έυχομαι καλή τύχη

              Comment


                #8
                μαλλον τον πιεζουμε τον ανθρωπο πολυ. ετοιμαζει και βαλιτσες. εχει και ενα ταξιδι να κανει. και τί ταξιδι!!! θα σας πω τι μου ειπε ο καλος μας φιλος αποστολος. βρηκε ποια σχολη ηθελε να παρακολουθησει εστειλε τα χρηματα που απαιτουνταν για την σχολη, κατοπιν του εστειλαν εκεινοι εναν κωδικο τον οποιο συμπληρωσε στην αιτηση για βιζα. μετα του απαντησαν και τωρα ετοιμαζεται με τις ευχες ολων μας ανα χειρας. αχχχχχ

                Comment


                  #9
                  καλο ταξιδι και καλη τύχη.....τα βασικά για το ξεκίνημα σου!!!Καλές ανταποκρίσεις!!!

                  Comment


                    #10
                    Καλό ταξίδι Απόστολε... Όλα να σου πάνε καλά... καλύτερα από αυτά που περιμένεις
                    ...σ'ευχαριστούμε που δεν θα ξεχάσεις τα πατριωτάκια πίσω σου!!!!!!!!!!

                    Comment


                      #11
                      καλό ταξίδι και καλή δύναμη!!! όλα να σου πάνε όπως τα έχεις φανταστεί!!

                      Comment


                        #12
                        Apostole...σου ευχομαι καλη αρχη ..καλο ταξιδι & καλη τυχη....

                        Comment


                          #13
                          καλο ταξιδι και καλη αρχη στην νεα σου ζωη.!!

                          Comment


                            #14
                            Επιστροφή μετά από 2 μήνες απουσίας …… εύχομαι να σας βρίσκω όλους καλά .
                            Αρχικά θα πω ότι προβληματίστηκα αν τελικά έπρεπε να γράφω ανταπόκριση και να σχηματίζω γνώμες , διότι διαπίστωσα ότι η κατάσταση διαφέρει στον καθένα.
                            Ωστόσο μα κουβέντα με κάποιον φίλο από το πατριωτάκι σε μια συνάντηση με βοήθησε σε αυτόν τον τομέα
                            Όταν έφτασα εδώ λοιπών είδα μια πόλη τεράστια που έμοιαζε με χωριό ….. πέρα από το κέντρο τα δέντρα και τα λουλούδια είναι αυτά που κυριαρχούν στο τοπίο της Μελβούρνης (κάτι που το λατρεύω )
                            Ο κόσμος είναι πραγματικά ευγενικός με διάθεση να βοηθιόσουν αν π.χ. έχεις χαθεί στον δρόμο η αν ψάχνεις κάτι, προσωπικά με έβλεπαν στην διασταύρωση να κοιτώ περίεργα προς τα πού να πάω και από μόνη τους προσφέρονταν να με βοηθήσουν .
                            Το βράδυ το χάνουν λίγο με την διασκέδαση γιατί βγαίνουν για να μεθύσουν και όχι να διασκεδάσουν.
                            Δουλειές έχει αρκετές ωστόσο θέλω να πω ότι είναι εξαιρετικά δύσκολη περίπτωση η εύρεση εργασίας σε κάποιον όχι τόσο μορφωμένο άνθρωπο η χωρίς πτυχία, προσοχή λοιπόν στο τι αναμένεται όσοι σχεδιάζετε να έρθετε στην Αυστραλία .
                            Εγώ προσωπικά είμαι πάντως ευχαριστημένος γιατί εδώ βλέπω ότι έχω δυνατότητες και μέλλων ωστόσο έχω να περάσω αρκετούς υφάλους …. Θέλει πραγματικά προσπάθεια και θυσίες (θα αναφερθώ άλλη φορά σε αυτές )
                            Αυτά για την ώρα θα την πέσω τώρα γιατί αύριο στης 5 το πρωί έχει εγερτήριο …… !!!

                            Comment


                              #15
                              καλή αρχή Αpostolos όλα να σου παν κατ ευχήν !!Γράψε μόλις μπορέσεις τις κινήσεις σου!!!

                              Comment

                              Working...
                              X