Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καλώς σας βρήκα

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Καλώς σας βρήκα

    Γειά σας , με λένε ελένη από το όμορφο αίγιο της πελοπόννησου . Προς το παρόν δηλαδή γιατί είδη η σκέψη για αναχώρηση προς αυστραλία μεριά είδη μου έχει δημιουργηθεί. Δυστυχώς εδώ μου τα κόψανε όλα αλλά κυρίως την ευκαιρία να βοηθήσω την οικογένεια μου και την ζωή που ήθελα να φτιάξω . Πόση υπομονή μπορώ να κάνω ακόμα απορώ . Με τον εαυτό μου .

    #2
    Originally posted by Ελένη μαργέτη View Post
    Γειά σας , με λένε ελένη από το όμορφο αίγιο της πελοπόννησου . Προς το παρόν δηλαδή γιατί είδη η σκέψη για αναχώρηση προς αυστραλία μεριά είδη μου έχει δημιουργηθεί. Δυστυχώς εδώ μου τα κόψανε όλα αλλά κυρίως την ευκαιρία να βοηθήσω την οικογένεια μου και την ζωή που ήθελα να φτιάξω . Πόση υπομονή μπορώ να κάνω ακόμα απορώ . Με τον εαυτό μου .
    Ελένη Welcome!!

    Comment


      #3
      Originally posted by Ελένη μαργέτη View Post
      Γειά σας , με λένε ελένη από το όμορφο αίγιο της πελοπόννησου . Προς το παρόν δηλαδή γιατί είδη η σκέψη για αναχώρηση προς αυστραλία μεριά είδη μου έχει δημιουργηθεί. Δυστυχώς εδώ μου τα κόψανε όλα αλλά κυρίως την ευκαιρία να βοηθήσω την οικογένεια μου και την ζωή που ήθελα να φτιάξω . Πόση υπομονή μπορώ να κάνω ακόμα απορώ . Με τον εαυτό μου .
      ....Το ενστικτο ειναι ο καλυτερος συμβουλος σε τετοιες μεγαλες αποφασεις........πηγαινε στην ομορφη παραλια του αιγιου,κοιτα το απεραντο γαλαζιο,και αφου νιωσεις απεραντο μισος,για αυτους που θα στο στερησουν,παρε την αποφαση σου......Οτι και αν αποφασισεις,θα το κανεις για το καλυτερο στη ζωη σου..

      Comment


        #4
        welcome ελενη μην στεναχωριεσε
        Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

        Comment


          #5
          Καλωσορισες Ελενη
          Μην στενοχωριεσαι ολα θα πανε καλα !!!!!
          Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
          Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

          Comment


            #6
            Υπομονή. Πολύ θα ήθελα να γνωρίσω σε αυτην την εποχή αυτόν που ανακάλυψε την λέξη αυτην .

            Comment


              #7
              Καλωσήρθες!
              Στο Αίγιο σίγουρα είναι πιο δύσκολα τα πράγματα. Ήταν από χρόνια παράξενη η αγορά εργασίας φαντάζομαι πόσο άσχημα θα είναι τώρα. Τι φαντάζομαι δηλαδή.. έχω τον μπαμπά μου εργολάβο οικοδομών στο Διακοφτό.. Κάποτε έλεγε όχι σε δουλειές και τώρα παρακαλάει..
              Πόσο μάλλον να είσαι γυναίκα!
              Η Αυστραλία είναι μια καλή σκέψη. Είναι σίγουρα μακρυά αλλά νομίζω ότι είναι ένα από τα φιλικότερα μέρη για Έλληνες..

              Ίσως βρεθούμε εκεί... ποιος ξέρει?

              Comment


                #8
                Αστα . Ακόμα καλά είμαστε με τα χόρτα κ τα αυγά μας κ τα λεμόνια μας . Αλλά ως πότε ? Λες και εσυ για αυστραλία ?

                Comment


                  #9
                  geia sou eleni!

                  eimaste dunatoi! apla thelei apofasi dumani kai na xekolisoume apo tin sunitheia. metanastes oi goneis mou stin australia kai irthame ellada sta exi mou, tora irthe i seira mou me tin oikogeneia mou na to skeftomai para polu sovara na fugoume. den uparxei elpida kai skeftomai oti aurio tha einai xeirotera edo. egine oneiro to na doulevoume , niotho orgi alla prepei na palepsoume se alli xora gia to aurio ton paidion mas!!!!

                  Comment


                    #10
                    Ελένη μην το βάζεις κάτω. θα συμφωνήσω με τον antogeor, ακολούθησε το ένστικτό σου και προχώρα. εδώ μόνο χειρότερα μπορούν να γίνουν τα πράγματα και αυτό δυστυχώς θα διαρκέσει για πολλές δεκαετίες. Οπότε να κάνεις υπομονή για ποιον και γιατί. Η ζωή είναι μια περιπέτεια μου είπε ένας φίλος και αυτό το έχω πάντα στο μυαλό μου από τη στιγμή που μου το είπε. Επιπλέον, η ζωή είναι δική σου και δεν χρωστάς τίποτα και σε κανέναν να είσαι δυστυχισμένη. Σκέψου τι θέλεις και πάρε σύντομα αποφάσεις. καλή τύχη.

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by Ελένη μαργέτη View Post
                      Αστα . Ακόμα καλά είμαστε με τα χόρτα κ τα αυγά μας κ τα λεμόνια μας . Αλλά ως πότε ? Λες και εσυ για αυστραλία ?
                      εγώ αύριο θα ξέρω πότε.... και αν... !
                      Δυσκολα τα πράγματα ...

                      Comment


                        #12
                        Αυτό σκέφτομαι . Σίγουρα δεν είναι εύκολα να εγκαταλείπεις την πατρίδα σου για κάπου έξω βέβαια πολλοί φτιάχνουν την ζωή τους έχοντας ζήσει κάτι διαφορετικό από το συνηθισμένο. Είναι άραγε εύκολα ? Ξεκινάς από το μηδέν .

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by Ελένη μαργέτη View Post
                          Αυτό σκέφτομαι . Σίγουρα δεν είναι εύκολα να εγκαταλείπεις την πατρίδα σου για κάπου έξω βέβαια πολλοί φτιάχνουν την ζωή τους έχοντας ζήσει κάτι διαφορετικό από το συνηθισμένο. Είναι άραγε εύκολα ? Ξεκινάς από το μηδέν .

                          Είναι μια νέα αρχή! Σαν να γεννιέσαι ξανά! Βέβαια μεταφέρεις εμπειρίες και βιώματα... αλλά με τον καιρό ενσωματώνεσαι!

                          Comment


                            #14
                            Απλά τώρα καταλαβαίνω πως και γιατί έφυγαν άλλοι τόσοι δικοί μας . Έφευγαν για ένα χρονικό διάστημα μέχρι να ανάκαμψη η χώρα και έμειναν για πάντα .

                            Comment

                            Working...
                            X