Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καλημερα και απο μενα!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Καλημερα και απο μενα!

    Καλημέρα συμπατριώτισσες και συμπατριώτες μου! Είμαι ο Γιώργος από Θεσσαλονικη!Τρεις μήνες περάσαν από τη μέρα που ήρθα στη Σουηδια! Μαζί με το φιλαράκι μου Στράτο(stratos-72)δεν μπορώ να πω ότι το μετανοιωσα!δεν είναι όμως και ο παράδεισος που ακούγαμε.Δε βαριέσαι επανέκτησα λίγο από το χαμόγελο που έχασα στην Ελλαδα μας με τον 1 χρόνο ανεργίας! πλέον από χαρτιά εδώ είμαι καλυμμένος.Η δουλειά υπάρχει έστω και λίγη με ανοδικές τάσεις όμως.και από δω και πέρα παλεύουμε να βρούμε σπίτι.Θα χαρώ να τα λέμε από δω και με τους συντοπίτες γιατί όχι να γνωριστούμε και καλύτερα! Καλή τύχη σε όσους πάρουν την απόφαση να έρθουν!Αν υπάρχει κάποιος τρόπος να βοηθήσω πείτε το!
    Καλημέρα και πάλι!
    ΕΥΤΥΧΙΑ EINAI ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΕΔΑΦΟΣ , ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΑΤΑΣ , ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠ' ΟΣΟ ΣΚΕΠΑΖΟΥΝ ΤΑ ΔΥΟ ΠΟΔΙΑ.

    #2
    Originally posted by Giorgis33 View Post
    Καλημέρα συμπατριώτισσες και συμπατριώτες μου! Είμαι ο Γιώργος από Θεσσαλονικη! μήνες περάσαν από τη μέρα που ήρθα στη Σουηδια!δεν μπορώ να πω ότι το μετανοιωσα!δεν είναι όμως και ο παράδεισος που ακούγαμε.Δε βαριέσαι επανέκτησα λίγο από το χαμόγελο που έχασα στην Ελλαδα μας με τον 1 χρόνο ανεργίας! πλέον από χαρτιά εδώ είμαι καλυμμένος.Η δουλειά υπάρχει έστω και λίγη με ανοδικές τάσεις όμως.και από δω και πέρα παλεύουμε να βρούμε σπίτι.Θα χαρώ να τα λέμε από δω και με τους συντοπίτες γιατί όχι να γνωριστούμε και καλύτερα! Καλή τύχη σε όσους πάρουν την απόφαση να έρθουν!Αν υπάρχει κάποιος τρόπος να βοηθήσω πείτε το!
    Καλημέρα και πάλι!
    Giorgis33 Καλώς ήλθες

    Comment


      #3
      Καλώς σε βρήκα φίλε australian! Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα
      ΕΥΤΥΧΙΑ EINAI ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΕΔΑΦΟΣ , ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΑΤΑΣ , ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠ' ΟΣΟ ΣΚΕΠΑΖΟΥΝ ΤΑ ΔΥΟ ΠΟΔΙΑ.

      Comment


        #4
        Καλημέρα...

        Καλημέρα Giorgis33 κ καλώς ήρθες στην παρέα μας...
        Εύχομαι να γίνουν όλα όπως τα θέλετε στο νέο ξεκίνημα που κάνατε μαζί με τον stratos-72
        Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

        Comment


          #5
          Originally posted by Giorgis33 View Post
          Καλημέρα συμπατριώτισσες και συμπατριώτες μου! Είμαι ο Γιώργος από Θεσσαλονικη!Τρεις μήνες περάσαν από τη μέρα που ήρθα στη Σουηδια! Μαζί με το φιλαράκι μου Στράτο(stratos-72)δεν μπορώ να πω ότι το μετανοιωσα!δεν είναι όμως και ο παράδεισος που ακούγαμε.Δε βαριέσαι επανέκτησα λίγο από το χαμόγελο που έχασα στην Ελλαδα μας με τον 1 χρόνο ανεργίας! πλέον από χαρτιά εδώ είμαι καλυμμένος.Η δουλειά υπάρχει έστω και λίγη με ανοδικές τάσεις όμως.και από δω και πέρα παλεύουμε να βρούμε σπίτι.Θα χαρώ να τα λέμε από δω και με τους συντοπίτες γιατί όχι να γνωριστούμε και καλύτερα! Καλή τύχη σε όσους πάρουν την απόφαση να έρθουν!Αν υπάρχει κάποιος τρόπος να βοηθήσω πείτε το!
          Καλημέρα και πάλι!
          Καλη σου μερα Giorgis33

          και καλη νεα αρχη στην Σουηδια!
          Σιγουρα θα ειναι καλυτερα αυτη την στιγμη απο οτι Ελλαδα....
          Μεσα στο "Μεταναστευση στην Σουηδια " θα δεις οτι δεν ειστε μονοι επανω...

          Ελενη

          Comment


            #6
            Originally posted by Giorgis33 View Post
            Καλημέρα συμπατριώτισσες και συμπατριώτες μου! Είμαι ο Γιώργος από Θεσσαλονικη!Τρεις μήνες περάσαν από τη μέρα που ήρθα στη Σουηδια! Μαζί με το φιλαράκι μου Στράτο(stratos-72)δεν μπορώ να πω ότι το μετανοιωσα!δεν είναι όμως και ο παράδεισος που ακούγαμε.Δε βαριέσαι επανέκτησα λίγο από το χαμόγελο που έχασα στην Ελλαδα μας με τον 1 χρόνο ανεργίας! πλέον από χαρτιά εδώ είμαι καλυμμένος.Η δουλειά υπάρχει έστω και λίγη με ανοδικές τάσεις όμως.και από δω και πέρα παλεύουμε να βρούμε σπίτι.Θα χαρώ να τα λέμε από δω και με τους συντοπίτες γιατί όχι να γνωριστούμε και καλύτερα! Καλή τύχη σε όσους πάρουν την απόφαση να έρθουν!Αν υπάρχει κάποιος τρόπος να βοηθήσω πείτε το!
            Καλημέρα και πάλι!
            Γεια σου Γιωργο απο Στοκχολμη !!! Καλωσορισες στην παρεα μας !!!
            Σου ευχομαι καθε επιτυχια και σου ευχομαι να βρεις γρηγορα σπιτι !!!!
            Στην αρχη ειναι πολυ δυσκολα Γιωργο το ξερω. Ολοι μας περναμε απο τις ιδιες δυσκολιες ....να βρουμε σπιτι δουλεια να μαθουμε τη γλωσσα ...
            Υπομονη και επιμονη οπως πολυ σωστα γραφει ο agoriani
            Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
            Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

            Comment

            Working...
            X