PDA

Επιστροφή στο Forum : μεγάλη αδικία !!!!!!!!!!!!!!!!!

Aussie
18.06.2012, 21:31
Καλησπέρα,όντως μεγάλη ΑΔΙΚΙΑ!!!!!!!!!!!γιατί την περίοδο αυτή υπάρχουν άτομα τα οποία,κρέμονται απο μια κλωστή ως πρός την επιβιωσή τους
Δέν μπορεί κανείς για τον πάσα ένα .......να μην χαρακτηρίσω που μπαίνει εδω μέσα και προσπαθεί να δημιουργίσει μπάχαλο στο forum να πληρώνει την νύφη.
Δεν είμαστε,υποχρεωμένοι να πληρώνουμε εμείς τις ποινές των άλλων
την στιγμή που όλοι προσπαθούμε να βάλουμε το λιθαράκι μας και να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Aρα το αποτέλεσμα είναι οτι αυτοί ΔΕΝ TIΜΩΡΟΥΝΤΑΙ!!!!!!!!!!
ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΙ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ!!!!!!!!!

:yes::yes:

tzwnis
18.06.2012, 22:22
Δεσποινις εχετε μα εχετε απολυτο δικιο!......
Κι εγω εχω απογοητευτει μαυτη την κατασταση.....

Μαρία Τσότρη
18.06.2012, 22:23
Καλησπέρα,όντως μεγάλη ΑΔΙΚΙΑ!!!!!!!!!!!γιατί την περίοδο αυτή υπάρχουν άτομα τα οποία,κρέμονται απο μια κλωστή ως πρός την επιβιωσή τους
Δέν μπορεί κανείς για τον πάσα ένα .......να μην χαρακτηρίσω που μπαίνει εδω μέσα και προσπαθεί να δημιουργίσει μπάχαλο στο forum να πληρώνει την νύφη.
Δεν είμαστε,υποχρεωμένοι να πληρώνουμε εμείς τις ποινές των άλλων
την στιγμή που όλοι προσπαθούμε να βάλουμε το λιθαράκι μας και να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Aρα το αποτέλεσμα είναι οτι αυτοί ΔΕΝ TIΜΩΡΟΥΝΤΑΙ!!!!!!!!!!
ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΙ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ!!!!!!!!!

να αγιασει το στομα σου Aussie!!!!!!!!!!!
:bravo_::bravo_

thanasis
18.06.2012, 22:53
Έχετε δίκαιο, δεν είναι ο σωστός τρόπος το κατάλαβα,
είναι η κατάσταση, άνθρωποι είμαστε,
ζητάω συγγνώμη παιδιά, δεν θα ξαναγίνει... _antio:

fondas
18.06.2012, 22:54
να ρωτησω γιατι κλειδωσε το forum (δεν καταλαβα ουτε καν το ποτε!!) η δεν προκειται να παρω απαντηση?

Aussie
18.06.2012, 22:59
Δεν σε παραξήσησα το καταλαβαίνω κάτι έπρεπε να κάνεις?
ομως όλοι πρέπει κάπως να βοηθήσουμε σε αυτήν την άσχημη κατάσταση
και να μην αφήσουμε ξανά αυτούς τούς παρίσαχτους να μας χαλάνε την ΑΡΙΣΤΗ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!δουλειά που γίνετε εδω μέσα!!!!!!!!!

φιλικά ΑUSSIE

ΥΓ.Σου είχα
στείλει ενα πμ κάποια στιγμή .....άστο να πάει δεν με ενδιαφέρει πλέον....

ευχαριστώ πολύ για την φιλοξενεία στο forum!

thanasis
18.06.2012, 23:02
να ρωτησω γιατι κλειδωσε το forum (δεν καταλαβα ουτε καν το ποτε!!) η δεν προκειται να παρω απαντηση?

είχα αγανακτήσει...και αδίκησα το 99,9%

Αγαπητά μέλη και αναγνώστες,
ας σκεφτεί ο καθένας την συμπεριφορά του.
Ζητάω σεβασμό από όλους και σε όλους !
Τέρμα οι κατηγορίες εναντίον μελών - Ενωμένοι ποια !
Αν θέλετε βάλτε το λιθαράκι σας,
μην κατηγορειτέ τα μέλη που προσφέρουν βοήθεια !

kikirikena
18.06.2012, 23:05
Είναι κρίμα για τους λίγους να την πληρώνουν οι πολλοί....
Όλοι εδώ μέσα βρίσκονται γιατί έχουν ένα σκοπό.... τη μετανάστευση.
Αυτό σημαίνει ότι όλοι ψάχνουν κάποια πληροφορία για να βοηθηθούν... Καλό είναι λοιπόν κάποιοι να σέβονται τον πόνο ή την απελπισία όσων ψάχνουν για πληροφορίες και επίσης να σέβονται τον κόπο και τις θυσίες κάποιων άλλων που βοηθούν όλους εμάς...
Δεν χρειάζεται να υπάρχουν αντιδικίες εδώ μέσα... έχουμε ήδη αρκετά στο κεφάλι μας...
Το μόνο που θέλουμε είναι ενότητα και αλληλεγγύη...
Στο κάτω κάτω.... είμαστε όλοι...

..............ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ...........!!!!!

fondas
18.06.2012, 23:12
είχα αγανακτήσει...και αδίκησα το 99,9%

Κατανοητο.
Οταν προσφερεις και δεν αναγνωριζεσαι, αγανακτεις.
Μην δινεις περισσοτερη σημασια σε καποιους απ'οση τους αναλογει.
καλα κουραγια.

jimathens
18.06.2012, 23:43
Αγαπητά Πατριωτάκια... πρέπει να προσέχουμε όλοι το τι γράφουμε......
κ να απομονώσουμε κάποιους που έχουν στόχο να υποβαθμίσουν το patriotaki χωρίς όμως να πέφτουμε στο επίπεδό τους όπως αυτοί θέλουν...!!!

Η αδιαφορία μας σε αυτούς είναι το καλύτερο πράγμα...!!!

υ.γ. κ να μην πιάνουμε από τα μούτρα αμέσως τα νέα μέλη για να αποφεύγουμε τυχών παρεξηγήσεις...:yes:
επειδή οι καιροί είναι πολύ δύσκολοι για όλους μας κ τα νεύρα μας τεντωμένα... [στα όριά τους]............:yes:_friends:

khrgianhs
19.06.2012, 00:10
Αγαπητά Πατριωτάκια... πρέπει να προσέχουμε όλοι το τι γράφουμε......
κ να απομονώσουμε κάποιους που έχουν στόχο να υποβαθμίσουν το patriotaki χωρίς όμως να πέφτουμε στο επίπεδό τους όπως αυτοί θέλουν...!!!

Για το δικο σας επιπεδο.Εσεις βριζετε και προσβαλετε.Εγω απλα λεω,οτι ξεσηκωνετε τον κοσμο να παρατησει την δουλεια του,να παει να δουλεψει για 1000 ευρω,να δινει τα 700 για νοικι,η 500 για δωματιο,να ζησει χαμαλης και στην λαντζα σαν Πακιστανος,πολιτης β κατηγοριας,σε μια βαρετη και μονοτονη κοινωνια.

khrgianhs
19.06.2012, 00:14
Θα παρακαλεσω πολυ,οσοι πηγαινουν εξω,τρωνε τις οικονομιες τους χωρις να βρουνε δουλεια και γυριζουν πισω,να το ΓΡΑΦΟΥΝΕ.Εμενα με διαγραφουν και δεν ειναι ευκολο να συνεχιζω να γραφω.
Δεν σας ξερει κανενας βρε παιδια,γιατι δεν το γραφετε.
Το 90% οσων πανε εξω,εξαφανιζονται απο το φορουμ.
Δεν ειναι κριμα να πεφτουν στην παγιδα και αλλοι Ελληνες?

sophiavl
19.06.2012, 00:24
Παιδιά συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΩΣ με όλους και σε όλα ΠΛΗΝ ΕΝΟΣ ΒΕΒΑΙΩΣ το ποιός είναι ας το βρεί μόνος του.
Η ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΤΙΜΩΡΙΑ!!!!!!!
Όποιος κατάλαβε κατάλαβε!!__protest:

ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΑΤΡΙΩΤΑΚΙΑ

:yes::yes::yes:

jimathens
19.06.2012, 00:25
Για το δικο σας επιπεδο.Εσεις βριζετε και προσβαλετε.Εγω απλα λεω,οτι ξεσηκωνετε τον κοσμο να παρατησει την δουλεια του,να παει να δουλεψει για 1000 ευρω,να δινει τα 700 για νοικι,η 500 για δωματιο,να ζησει χαμαλης και στην λαντζα σαν Πακιστανος,πολιτης β κατηγοριας,σε μια βαρετη και μονοτονη κοινωνια.

Πατριώτη το επίπεδό μου δεν θα το φτάσεις ποτέ...!
Εγώ σε έβρισα...?
Εμείς ξεσηκώνουμε τον κόσμο...?

Εγώ από 1.800 + ένσημα τον μήνα έπεσα στα 1.000 + χωρίς ένσημα τον μήνα κ τώρα κάθομαι απολυμένος...!
Ο γιος μου 18 ψάχνει από τα 16 κ δεν έχει δουλέψει ούτε 1 μέρα...!!!
Κ οι αλλοδαποί δουλεύουν όλοι...!!!

Δηλ. οι Έλληνες είναι κάτω κ από τους αλλοδαπούς όπως είπες...!!!!!!!!!!!!!

Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ...!!!

khrgianhs
19.06.2012, 00:28
Καλα ολα αυτα...αλλα αν πας εξω και τα βρεις χειροτερα,θα το γραψεις?
Εγω το γραφω,με βριζουν,δεν απανταω και τρωω βαν!!!!!!!!!!!!!!!!

Και τωρα συγνωμη,πρεπει να πεσω για υπνο.Σημερα δουλευα 14ωρο,αυριο ευτυχως μονο 8ωρο,σε γερμανικη επιχειρηση.Πρεπει να κανω υπερωριες,γιατι το νοικι και αλλα εξοδα δεν βγαινουν ευκολα.

tzwnis
19.06.2012, 00:33

Τι καθεσαι και μιλας και απο πανω??
Καλα κανουν και σου κανουν ban!!....
Καλα λενε τα πατριωτακια....
Απο δω και περα συνεχισε να μιλας οσο θελεις αλλα εμεις θα σε απαξιωνουμε μεχρι να σκασεις απο το κακο σου ....γιατι σου αξιζει τετοια συμπεριφορα απο μερους μας....

khrgianhs
19.06.2012, 00:37
Εσυ οπως και οι αλλοι,γραφετε...γραφετε....ρω τατε....ρωτατε...οσο ΕΙΣΑΣΤΕ ΕΛΛΑΔΑ.
Οταν πατε εξω εξαφανιζολ.
Εγω λοιπον γραφω απο εξω και τα ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΧΑΛΙΑ,χειροτερα απο Ελλαδα!!!!

Τσαο......πρεπει να πεσω για υπνο.

sophiavl
19.06.2012, 00:37
Πατριώτη το επίπεδό μου δεν θα το φτάσεις ποτέ...!
Εγώ σε έβρισα...?
Εμείς ξεσηκώνουμε τον κόσμο...?

Εγώ από 1.800 + ένσημα τον μήνα έπεσα στα 1.000 + χωρίς ένσημα τον μήνα κ τώρα κάθομαι απολυμένος...!
Ο γιος μου 18 ψάχνει από τα 16 κ δεν έχει δουλέψει ούτε 1 μέρα...!!!
Κ οι αλλοδαποί δουλεύουν όλοι...!!!

Δηλ. οι Έλληνες είναι κάτω κ από τους αλλοδαπούς όπως είπες...!!!!!!!!!!!!!

Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ...!!!

Φίλε και πατριωτάκι jimathens μην μπαίνεις σ'αυτό το "τρυπάκι" είπαμε ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ

jim atlas
19.06.2012, 00:44
Θα παρακαλεσω πολυ,οσοι πηγαινουν εξω,τρωνε τις οικονομιες τους χωρις να βρουνε δουλεια και γυριζουν πισω,να το ΓΡΑΦΟΥΝΕ.Εμενα με διαγραφουν και δεν ειναι ευκολο να συνεχιζω να γραφω.
Δεν σας ξερει κανενας βρε παιδια,γιατι δεν το γραφετε.
Το 90% οσων πανε εξω,εξαφανιζονται απο το φορουμ.
Δεν ειναι κριμα να πεφτουν στην παγιδα και αλλοι Ελληνες?

Σαν απλό μέλος σου λέω ένα Πατριώτη...
Η βοήθεια εδώ είναι πολύτιμη σε κάποιον που ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ... να φύγει από τη χώρα του...
Οι προυποθέσεις και η κατάλληλη προετοιμασία είναι αυτή που σου εξασφαλίζει την επιτυχία...
ούτε το Patriotaki ούτε κανένας...!!
Εσύ και μόνον εσύ γνωρίζεις ....

jimathens
19.06.2012, 00:49

Οπωσδήποτε κ θα το γράψω ...!!!
Απλά το λάθος που κάνεις είναι ότι δεν διαβάζεις μέσα στο forum να δεις ότι έχουν γράψει κ αρνητικές εμπειρίες κάποια μέλη
όπως: http://www.patriotaki.net/%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B1%CF%80%CF%8C%CE%BA%CF%81%C E%B9%CF%83%CE%B7-%CE%B1%CF%80%CE%BF-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%91%CF%85%CF%83%CF%84%CF%81%CE%B1%CE%BB%CE%AF%C E%B1-76/%CE%9A%CE%AC%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%BF%CF%82-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CF%80%CE%AE%CE%B3%CE%B5-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%C E%BA%CE%AE-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%AC-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%B3%CF%8D%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%B1%CE%BD-%CF%80%CE%AF%CF%83%CF%89-dagni-2764/
http://www.patriotaki.net/%CE%95%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1-78/%CE%95%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1-%CE%A3%CF%84%CE%B7-%CE%93%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B1%CE%BD%CE%AF%CE%B1-2-a-2688/index33.html#post35922
όπως κ κάποια ακόμη...!!!

jimathens
19.06.2012, 00:53
Εσυ οπως και οι αλλοι,γραφετε...γραφετε....ρω τατε....ρωτατε...οσο ΕΙΣΑΣΤΕ ΕΛΛΑΔΑ.

OK. τότε γύρισε πίσω... κ έλα να σε δω από κοντά για να μου τα πεις από πρώτο χέρι...!!!

Aussie
19.06.2012, 00:56
το θέμα ήταν όμως οτι για κάτι τέτοιες αντιπαραθέσεις εκλεισε το forum τη στιγμή που είναι χρήσιμο στα περισσότερα μέλη και μη...όλοι μπορούν να γράφουν τις καλές και κακές εμπειρίες χωρίς όμως να θίγουν άλλους

sophiavl
19.06.2012, 00:58
το θέμα ήταν όμως οτι για κάτι τέτοιες αντιπαραθέσεις εκλεισε το forum τη στιγμή που είναι χρήσιμο στα περισσότερα μέλη και μη...όλοι μπορούν να γράφουν τις καλές και κακές εμπειρίες χωρίς όμως να θίγουν άλλους

:bravo_::bravo_:

sotiris th
19.06.2012, 01:02
παιδια συμφωνω με ολους σας Εκτος απο εναν, ομως:
Διαφωνω με αυτα που λες αλλα θα κανω το παν για να το λες!
Θαναση ευχαριστουμε πολυ !!!! αν και στεναχωρηθηκα σε καταλαβαινω απολυτα!!
Απλα το Πατριωτακι εκτος απο πολυ χρησιμο εχει μπει για τα καλα στη Ζωη μας!!!
Πιστευω οτι θα συνεχισει απροσκοπτα οτι και να εχει συμβει!!!!!
και θα ειναι παντα σε θεσει να αντιμετωπιζει στο Μελον και αλλες προκλησεις,
Καλες και Κακες!!!!!

tzwnis
19.06.2012, 01:09
παιδια συμφωνω με ολους σας Εκτος απο εναν, ομως:
Διαφωνω με αυτα που λες αλλα θα κανω το παν για να το λες!
Θαναση ευχαριστουμε πολυ !!!! αν και στεναχωρηθηκα σε καταλαβαινω απολυτα!!
Απλα το Πατριωτακι εκτος απο πολυ χρησιμο εχει μπει για τα καλα στη Ζωη μας!!!
Πιστευω οτι θα συνεχισει απροσκοπτα οτι και να εχει συμβει!!!!!
και θα ειναι παντα σε θεσει να αντιμετωπιζει στο Μελον και αλλες προκλησεις,
Καλες και Κακες!!!!!

:bravo_::bravo_::bravo_:

maria-8
19.06.2012, 03:14
Αν και μου ελειψε ΠΟΛΥΥΥΥ το πατριωτακι,δεν μπορω να μην παραδεχτω οτι δεν μας εκανε ολους να σκεφτουμε τη συμπεριφορα μας.
Δεν θα ριξω ευθυνες και κατηγοριες σε κανεναν.
Ας κανουμε μια καινουργια αρχη ολοι μαζι,
μπορουμε ολοι να λεμε την αποψη μας πολιτισμενα,
ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ σε ολους μας, ο θυμος ειναι ο χειροτερος συμβουλος.
Καλοσηρθες ΚΥΡΓΙΑΝΝΗ στη παρεα μας ,
καλος να ακουγεται και η δικη σου αποψη,αλλοι θα συμφωνουν και αλλοι θα διαφωνουν,αλλα ας το κανουμε ΟΛΟΙ με το σωστο τροπο.

Ευχαριστω ολα τα πατριωτακια για τις πολυτιμες συμβουλες τους.
Ευχαριστω το Θαναση που δημιουργησε αυτον τον ηλεκτρονικο τοπο συναντησης.
Ευχαριστω ολη την τσατοπαρεα για τη συντροφια που μου εχει κρατησει τοσες φορες.

Μαρια

ΜΑΙΡΗ
19.06.2012, 11:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ!!

Τι έγινε, τι συνέβει και το patriotaki έκλεισε ????

Προσπάθησα να μπω σήμερα Δευτέρα και μου βγάζει μήνυμα κλειστό...

Εχω στεναχωρηθεί ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ !!

Αισθάνομαι σαν να μου έκοψαν το οξυγόνο μου !!

Είναι πολύ μεγάλο το πλήγμα για εμάς που ζούμε εδώ στην Ελλάδα, μέσα σε όλα αυτά τα βάσανα μας...

Γιατί μας το έκοψαν ??? πές μου !!!

Δεν μας βοηθάει κανένας άλλος πλέον, μόνον εσάς έχουμε.

Μας στηρίζεται, μας δίνεται δύναμη να συνεχίσουμε να σηκώνουμε τον σταυρό μας.

Μόνο όταν έβλεπα τα μηνύματά σου (συγνώμη γιά τον χρόνο σου) και το patriotaki, αισθανόμουν ότι έχω ακόμη ελπίδα να τα καταφέρω να ζήσω αξιοπρεπώς,εγώ και ο άντρας μου.

Δεν ξέρω τι συνέβει και μας κόψανε το forum, όμως από εσάς παίρνουμε δύναμη, κουράγιο , ελπίδα.

Συγνώμη σε όλους, αν σας στενχώρησα,
αλλά κλαίει η ψυχή μου,
δεν αντέχω άλλο Π Ο Ν Ο !!!!

Ο Θεός να σας έχει ό λ ο υ ς καλά ! ! !

Φιλιά, ΜΑΙΡΗ.

κωστας γαργαλιανοι
19.06.2012, 12:27
ρε παιδια λες και περνω ναρκοτικα!!!!ανοιγω χτες ........και αρχιζω τα τηλ.σε διαφορους φιλους.
Κανενας δεν ηξερε αλλος δεν σηκωνε!!!!!και σημερα.........ολα οκ !!!Για τον φιλο που λεει οτι τα λεμε ολα ροδινα και ξεσηκωνουμε κοσμο δεν ειναι ετσι γιατι τα λεμε ΟΛΑ και τα καλα και τα ασχημα,πολλοι εχουμε παρει (και εγω πολλα)απο εδω μεσα χρησιμες πληροφοριες για το μεγαλο βημα τιςν ξενιτιας και δεν ειναι σωστο να βριζομαστε μεταξυ μας.
Και οσο για τον Θαναση που κατεβασε τον διακοπτη !!!καλα εκανε στο κατω κατω τις γραφης δικο του ειναι οτι θελει το κανει,βεβαια μας εκοψε το αιμα!!!αλλα .........αν το ξανακανει ..........:lol2::lol2:
τελος παντον τελος???καλο ΟΛΑ ΚΑΛΑ:kouragio::thanks_

kathy
19.06.2012, 12:38

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ.
Εφοσον εσυ περνας χαλια και μας το γραφεις συνεχεια.
Αρα ολοι οι αλλοι που ειναι εξω και δεν γραφουν συνεχεια, δεν εχουν προβληματα και περναν καλα.
Γιατι αν ειχαν προβληματα θα γραφαν στο πατριωτακι συνεχεια οπως κανεις εσυ.:cool_:

jimathens
19.06.2012, 13:17

κ αυτό είναι δικό σου post:
Σωστα.Δεν εξιζει η ζωη στην Ελλαδα.Πολλοι νιαζονται μονο για τις βολτες τους στην πλατεια,το ουζακι τους διπλα στην θαλασσα με τα καλαμαρακια,το ξενυχτι στα μπαρακια και στα μπιτς μπαρ........χαχαχαχαχαχα
Μονο στην Γερμανια η την Σουηδια βρισκεις προκοπη.Σκληρη δουλεια και βαρετη ζωη αλλα προκοβεις,οχι οπως στην Ελλαδα.....χαχαχαχαχαχα

κ αυτό είναι δικό σου post:
1. Λοιπον,επειδη εχουμε και δουλεια,οι εποχες οπου στην Ελλαδα ειμασταν ολη μερα στο ιντερνετ εχουν περασει,εξω ειναι ολο δουλεια...δουλεια....και...δου λεια.

2. Εγω εβαλα ενα δημοσιευμα σχετικα με γραμμα μεταναστη στην Γερμανια.

3. Οι συνθηκες δουλειας σε ''λαιφιρμα'' ειναι απαραδεκτες,τα λεφτα λιγα,σε παιρνουν τηλεφωνο καθε μερα ''σημερα δουλευεις 6 ωρες'' ''σημερα 8 ωρες'' ''αυριο απο τις 05.00'' κλπ,δεν εχεις σταθερο ωραριο,δεν μπορεις να προγραματησεις την προσωπικη ζωη σου.

4. Καποια στιγμη θα γραψω και περισσοτερα αν δεν φαω βαν, *

5. *δεν εχω χρονο αυτη την στιγμη..

khrgianhs ή όπως αλλιώς σε λένε σου απαντώ κ είναι η τελευταία φορά...!!!

1. Δυστυχώς εδώ δεν έχουμε δουλειά...
κ όπως λες δεν έχεις χρόνο για internet κ με αυτό απάντησες σε προηγούμενο post σου που κατηγορούσες γιατί δεν μπαίνουν όσοι πάνε έξω...
[γιατί πολύ απλά τρέχουν σαν τρελοί να φτιάξουν τη ζωή τους από την αρχή κ ίσως να μην έχουνε ούτε για καφέ πόσο μάλλον για internet].

2. Όταν γράφεις post το καλύτερο είναι να γράφεις ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ προσωπικές εμπειρίες κ όχι να αντιγράφεις άλλους...!!!

3. Εδώ ΔΕΝ υπάρχουν καθόλου δουλειές κ μάλλον γι'αυτό έφυγες κ εσύ...!!!
Συμπέρασμα: Εδώ στην Ελλάδα δεν υπάρχει ζωή με αξιοπρέπεια...!!!

4. Αν συνεχίσεις να γράφεις τα ίδια το ΒΑΝ είναι σίγουρο...!!!

5. Ελπίζω να μην μπαίνεις όπως κάποιος άλλος στο παρελθόν μόνο κ μόνο γιατί δεν έχει παρέα κ φίλους ή λεφτά για να πάει βόλτα...!!!!!!!!!!!

υ.γ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΣΧΗΜΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ... ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ...!!!!!!!!!!!!!!!

australian
19.06.2012, 13:52
Keep walkings guys!!!!

Μαρία Τσότρη
19.06.2012, 14:13
Αν και δεν γνωρίζω τον ακριβή λόγο που έκλεισαν έστω και προσωρινά το πατριωτάκι, πραγματικά μου στοίχισε και αυτό που έχω να προσθέσω είναι πως από δική μου εμπειρία από τα άτομα που μίλησα εδώ μέσα,που πήρα συμβουλές και είχα και την τιμή να γνωρίσω προσωπικά κάποια από αυτά, μόνο αερολογίες δεν λένε. Έχω πει πολλές φορές ότι αν δεν ήταν το σάιτ και οι άνθρωποι που το υποστηρίζουν, εγώ προσωπικά δεν θα είχα βγάλει ακόμα ούτε φώτο για διαβατήριο. Αντ' αυτού όμως χάρη σε αυτά που πληροφορήθηκα από εδώ μέσα, ο άντρας μου είναι ήδη στην Αυστραλία και παλεύει (ναι παλεύει γιατί χωρίς αγώνα επιμονή και υπομονή δεν κάνεις προκοπή )να ετοιμάσει το έδαφος γιατί με το καλό τον άλλο μήνα πάει και η υπόλοιπη οικογένεια για να ενωθούμε και να παλέψουμε μαζί για μια αξιοπρεπή ζωή. Κανείς από εδώ μέσα και ποτέ μα ΠΟΤΕ δεν μου είπε ότι ο δρόμος μας θα είναι στρωμένος με ροδοπέταλα, άλλωστε ο δρόμος της αρετής ήταν πάντα στρωμένος με αγκάθια και αφού δεν την έχασα την αρετή μου εδώ με τόσα που πέρασα δεν έχω σκοπό να την χάσω σε καμιά ήπειρο. Οπότε είναι λάθος να λέει κάποιος πως εδώ παρασύρουν ανθρώπους με ουτοπίες. Όποιος θέλει να κυνηγήσει χίμαιρες δεν θα βρει εδώ μέσα βοήθεια γιαυτό να είστε σίγουροι.

jim atlas
19.06.2012, 18:33
Αν και δεν γνωρίζω τον ακριβή λόγο που έκλεισαν έστω και προσωρινά το πατριωτάκι, πραγματικά μου στοίχισε και αυτό που έχω να προσθέσω είναι πως από δική μου εμπειρία από τα άτομα που μίλησα εδώ μέσα,που πήρα συμβουλές και είχα και την τιμή να γνωρίσω προσωπικά κάποια από αυτά, μόνο αερολογίες δεν λένε. Έχω πει πολλές φορές ότι αν δεν ήταν το σάιτ και οι άνθρωποι που το υποστηρίζουν, εγώ προσωπικά δεν θα είχα βγάλει ακόμα ούτε φώτο για διαβατήριο. Αντ' αυτού όμως χάρη σε αυτά που πληροφορήθηκα από εδώ μέσα, ο άντρας μου είναι ήδη στην Αυστραλία και παλεύει (ναι παλεύει γιατί χωρίς αγώνα επιμονή και υπομονή δεν κάνεις προκοπή )να ετοιμάσει το έδαφος γιατί με το καλό τον άλλο μήνα πάει και η υπόλοιπη οικογένεια για να ενωθούμε και να παλέψουμε μαζί για μια αξιοπρεπή ζωή. Κανείς από εδώ μέσα και ποτέ μα ΠΟΤΕ δεν μου είπε ότι ο δρόμος μας θα είναι στρωμένος με ροδοπέταλα, άλλωστε ο δρόμος της αρετής ήταν πάντα στρωμένος με αγκάθια και αφού δεν την έχασα την αρετή μου εδώ με τόσα που πέρασα δεν έχω σκοπό να την χάσω σε καμιά ήπειρο. Οπότε είναι λάθος να λέει κάποιος πως εδώ παρασύρουν ανθρώπους με ουτοπίες. Όποιος θέλει να κυνηγήσει χίμαιρες δεν θα βρει εδώ μέσα βοήθεια γιαυτό να είστε σίγουροι.

Πολύ σωστά ΜΑΡΊΑ...
Νομίζω μας καλύπτει όλους αυτή σου η δήλωση...:bravo_::bravo_:
Τέτοιες αξίες δε ''τσαλακώνονται'' εύκολα.. όπου και να πας.. !!!!

thanasis
19.06.2012, 19:52
Ok, ας πάρουμε μια βαθιά ανάσα.
Έτσι είναι μια κοινωνία, έτσι είναι και ένα forum.

Ο καθένας έχει τον ελεύθερο λόγο,
δεν έκανα ποτε κάποιο μέλος bann χωρίς λόγο.

Θα το ξαναπώ, Σεβασμός για να γίνουν σοβαρές συζητήσεις
επί της ουσίας.

Το θέμα κλειδώθηκε