Announcement

Collapse
No announcement yet.

Finance / Accounting Analysts - Graduates - Slovakia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Finance / Accounting Analysts - Graduates - Slovakia

    Καλησπέρα σε όλους,

    Εγώ εδώ και ένα χρόνο εργάζομαι στο χρηματ/κό κέντρο μιας εκ των μεγαλύτερων Ι.Τ εταιρειών παγκοσμίως, στην πρωτεύουσα της Σλοβακίας, Μπρατισλάβα.
    Η συγκεκριμένη εταιρεία για λόγους outsourcing και για να συγκεντρώσει όλα της τα τμήματα (finance, accounting, pricing, sales, I.T, οperations κτλπ.) σε ένα συγκεκριμένο σημείο, έχει δημιουργήσει ένα διεθνές κέντρο όπου και μεταφέρει συνεχώς θέσεις, σουτάροντας κόσμο από πολλές προηγμένες χώρες όπως Η.Π.Α, Αγγλία, Γερμανία κτλπ, με αποτέλεσμα να ανοίγουν 30 με 40 θέσεις κάθε μήνα, στην πλειοψηφία τους entry-level που απευθύνονται σε απόφοιτους με μικρή ή και μηδενική εργασιακή εμπειρία στους παραπάνω κλάδους (κυρίως finance&accounting).
    Αν ενδιαφέρει κανέναν να εργαστεί εδώ, εγώ μπορώ να τον ενημερώσω σχετικά με ανοιχτές θέσεις εργασίας και ότι άλλο χρειαστεί, και να προωθήσω την αιτήσή του στο HR τμήμα της εταιρείας.
    Αναμφίβολα, αν προωθήσω κάποιον υποψήφιο εκ των έσω θα έχει πολύ περισσότερες πιθανότητες να καλεστεί άμεσα για κάποια συνέντευξη, συγκριτικά πάντα με το αν έστελνε κάποια αίτηση από μόνος του, και αυτό γιατί η εταιρεία δίνει περισσότερο έμφαση/ενδιαφέρον σε αυτούς που προωθούνται ήδη από τους εργαζόμενούς της, ειδικά από αυτούς που έχουν ένα δυνατό rating.
    Προσωπικά, δεν έχω να κερδίσω κάτι από αυτό, παρά μόνο την ευχαρίστηση να βοηθήσω (κυρίως) απόφοιτους που θα τους ενδίεφερε να ξεκινήσουν την καριέρά τους σε μια μεγάλη εταιρεία, δεδομένου πάντα των ανύπαρκτων entry-level θέσεων εργασίας στην χώρα μας.
    Επιπρόσθετα, δεν με ενδιαφέρει καν αν θα διαφημιστεί η εταιρεία ή όχι...που δεν νομίζω να το έχει και ανάγκη. Απλά θα χαρώ πολύ να βοηθήσω κάποιον που ενδιαφέρεται και έχει πραγματικά ανάγκη και όρεψη, καθώς κάθε φορά που επισκέπτομαι ελληνικά sites επικρατεί η απόλυτη μαυρίλα. Τέλος όλα τα interviews/assessments/online testing κτλπ. γίνονται ηλεκτρονικά και μέσω τηλεφώνου οπότε ο υποψήφιος δεν μπαίνει και σε περιττά ταξιδιωτικά έξοδα.
    Για περισσότερες πληροφορίες λοιπόν, μπορείτε να μου στείλετε ενα προσωπικό μήνυμα.

    Cheers!

    #2
    Originally posted by Too Cool for School View Post
    Καλησπέρα σε όλους,

    Εγώ εδώ και ένα χρόνο εργάζομαι στο χρηματ/κό κέντρο μιας εκ των μεγαλύτερων Ι.Τ εταιρειών παγκοσμίως, στην πρωτεύουσα της Σλοβακίας, Μπρατισλάβα.........
    Απλά θα χαρώ πολύ να βοηθήσω κάποιον που ενδιαφέρεται και έχει πραγματικά ανάγκη και όρεψη, καθώς κάθε φορά που επισκέπτομαι ελληνικά sites επικρατεί η απόλυτη μαυρίλα. Τέλος όλα τα interviews/assessments/online testing κτλπ. γίνονται ηλεκτρονικά και μέσω τηλεφώνου οπότε ο υποψήφιος δεν μπαίνει και σε περιττά ταξιδιωτικά έξοδα.
    Για περισσότερες πληροφορίες λοιπόν, μπορείτε να μου στείλετε ενα προσωπικό μήνυμα.

    Cheers!

    Καλημέρα κ καλώς ήρθες στην παρέα μας...
    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

    Comment


      #3
      Καλημέρα και καλή βδομάδα .
      Πολύ καλή η προσπάθεια σου .
      Υπάρχει κάποια διαδικασία συγκεκριμένη που θα πρέπει να ακολουθήσουμε ?
      Στέλνουμε απ'ευθείας cv στην εταιρεία ?
      Μ'ενδιαφέρει , θα ήθελα περισσότερα στοιχεία , σ'ευχαριστώ.

      Comment


        #4
        Γεια χαρά!

        Thank you guys!

        George σου έχω στείλει pm με περισσότερες πληροφορίες.

        Επί την ευκαιρία, η εταιρεία στην οποία αναφέρομαι είναι κ αυτή που έφερε στη ζωή το πρώτο pc. ;)

        Cheers

        Comment

        Working...
        X