PDA

Επιστροφή στο Forum : Συνάντηση μελών από Β.Ελλάδα - Θεσσαλονίκη; Ν 2

sotiris th
05.09.2012, 10:03
Γεια σας πατριωτακια !!
Μετα απο την 3η συναντηση των μελων του Πατριωτακι στην Αθηνα πολα μελη απο την Θεσσαλονικη και γενικα απο την Β.Ελλαδα ζητησαν (κουβεντιαζοντας στο τσατ) μια νεα!!!!!!Συναντηση στη Θεσσαλονικη!!!Πηρα λοιπον το θαρρος να ανοιξω ενα τετοιο θεμα και οσοι θελουμε να προχωρησουμε!!
Πιθανες ημερομηνιες 23/9 η 30/9.
Τι λετε πατριωτακια ? Ειδικα εσεις απο θεσσαλονικη???
Αναμενω με χαρα ιδεες αποδοχες και προτασεις!!!

evosmoslemmy
05.09.2012, 10:26
εγώ είμαι μέσα σε μια νέα συνάντηση . για ημερομηνία κανένα πρόβλημα ότι βολεύει σε όλους . προτείνω το ίδιο μέρος με την προηγούμενη φορά μιας και τους βόλεψε όλους

alkioni
05.09.2012, 13:03
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ, ΜΟΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΔΟΥΛΕΥΩ, ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΤΕΙ ΑΠΟ ΝΩΡΙς ΓΙΑ ΝΑ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗς ΔΟΥΛΕΙΑς, ΘΑ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕ ΣΤΙΣ 23

mariaz
05.09.2012, 13:17
Καλησπέρα πατριωτάκια...
Εννοείται πως θέλουμε συνάντηση καθώς για μερικούς απο εμάς θα είναι η πρώτη συνάντηση :-)
Εμένα προσωπικά θα με βόλευε 30 του μήνα καθώς έχω εξεταστική η οποία τελειώνει στις 27..και δυστυχώς 23 δε μπορώ καθώς την επόμενη δίνω μάθημα :-(
Αλλά ότι πει και αποφασίσει το σύνολο!

Κάποιος αναφέρθηκε στο προηγούμενο σημείο συναντήσεις. Ποιο είναι αυτό; Που είχατε συναντηθεί την πρώτη φορά;;

Αναμένουμε λοιπόν τις εξελίξεις
Καλή συνέχεια και μιλάμε :)

sotiris th
05.09.2012, 15:29
παιδια οι ημερομηνιες που προτεινα πεφτουν Κυριακες!!!!
τωρα πρεπει να δουμε ποιες ωρες και που?
δεν ειναι ασσχημη ιδια για το ιδιο μερος με την προηγουμενη φορα.
Επισης ειμαι ανοιχτος και για νεες προτασεις!!!

magda
05.09.2012, 19:49
Θα χαρώ πολύ να γνωρίσω από κοντά, όλους εσάς που μαζί σας μοιράζομαι το όνειρο της μετανάστευσης στην Αυστραλία.Όσο νωρίτερα κλείσει, η τελική ημερομηνία και ώρα, τόσο πιο εύκολο θα είναι να παραβρεθούμε.Ελπίζω μόνο να είναι τις απογευματινές ώρες.Στις 30 θα με βόλευε καλύτερα.

mariaz
05.09.2012, 23:31
Ποιος είναι ο χώρος όπου είχατε συναντηθεί την πρώτη φορά;;;

sotiris th
06.09.2012, 00:37
magda και εμεις θα χαρουμε πολυ να σε γνωρισουμε.
alkioni εσυ σαν ποιο παλια στο πατριωτακι θα μπορεσεις να τα καταφερεις γαι τις 30/9.
mariaz την αλλη φορα βρεθηκαμε στο Μακεδονια εκει στα stercinemas αλλα την αλλη φορα στο τσατ ειπες για καπου αλλου.Βαλε στο φορουμ την ιδεα σου!!!!
sissi εσυ τι θα κανεις?
Πατριωτακια απο Β.Ελλαδα περιμενω συμμετοχες και ιδεες για ωρα και μερος γιατι απο οτι βλεπω μεχρι στιγμης μαλλον για 30/9 παμε.

mariaz
06.09.2012, 14:39
Καλησπέρα σας,
Εγώ στο chat είχα αναφέρει για συναντήσεις με θέα..όπως στο Ολύμπιον κεντρικά, όμορφα κ με υπέροχη θέα..
Τώρα είχα αναφέρει κ δύο άλλες περιοχές στην άνω πόλη και στο πανόραμα...εάν επιθυμείτε μου λέτε κ αναφέρω τις περιοχές..:-)

egigo
06.09.2012, 23:53
Καλησπέρα σας,
Εγώ στο chat είχα αναφέρει για συναντήσεις με θέα..όπως στο Ολύμπιον κεντρικά, όμορφα κ με υπέροχη θέα..
Τώρα είχα αναφέρει κ δύο άλλες περιοχές στην άνω πόλη και στο πανόραμα...εάν επιθυμείτε μου λέτε κ αναφέρω τις περιοχές..:-)
ναι καλο το ολυμπιον αλλα πολυ ακριβος ο καφες και ηθελα να κερασω!!!

sotiris th
07.09.2012, 01:09
Παιδια πρεπει να λαβουμε υπ'οψιν μας τον παραγοντα παρκινγκ για αυτοκινητα και ανεση για τα παιδια που πιθανον να φερουν μαζι τους καποια ζευγαρια .
Την προηγουμενη φορα καποιοι δεν ηλθαν γιαυτο τον λογο.
Επειδη πρεπει να προσπαθησουμε να περιορισουμε οσο το δυνατον τις απουσιες πρεπει να κανουμε προτασεις ποιο ευκολες στην Προσβαση στο Κοστος και στην Ανεση!!
Εδω φυσικα παιζει ρολο και η θεα!!!
Περιμενω περισσοτερες προτασεις!!!!
Οσο για την ωρα τιλετε για τις 6 το απογευμα???

magda
07.09.2012, 14:57
Eξι το απόγευμα είναι μια χαρά!!Ster cinemas και Cosmos νομίζω ότι είναι βολικά, γιατί λύνουν το θέμα του parκing και των παιδιών.

alkioni
07.09.2012, 22:38
εγω θα προτιμουσα εκει που εγινε η πρωτη συναντηση, δεν υπηρχε πολύς κοσμος και μπορουσες να ελεγξεις και τα παιδια εαν απομακρυνονταν. το μακεδονια ειναι προτιμοτερο, στο cosmos εχει πολυκοσμια και πρεπει να εχεις τα παιδια στο ενα μετρο για να εισαι σιγουρος.

mariaz
08.09.2012, 13:32
ναι καλο το ολυμπιον αλλα πολυ ακριβος ο καφες και ηθελα να κερασω!!!

Για ποιο λόγο να κεράσεις..;; Έτσι πάει εδώ δε ξέρω με μπέρδεψες!

sotiris th
08.09.2012, 14:16
Εως τωρα απο οτι εχω καταλαβει συμφωνουμε στη μερα και ωρα δηλαδη Κυριακη 30/9 ωρα 6 μμ!Υπαρχει μια διαφορετικη προσεγκιση στον τοπο!!
Θα τολμησω και εγω να κανω μια προταση.
Τι θα λεγατε για την καφετερια που ειναι απεναντι απο το ΙΚΕΑ και διπλα στo Hontos center!! Αν δεν κανω λαθος εκει εχει μερος για τα αυτοκινητα ,εχει χωρο για τα παιδια,εχει αστικη συγκοινωνια, καλες τιμες τουλαχιστον πριν απο δυο μηνες που ημουν εκει, και καποια σχετικα καλη θεα!
Αυτη ομως οπως οι αλλες ειναι μια απλη προταση, και θα παρακαλουσα απο τους ενδιαφερομενους να ποσταρουν σχετικα!!!
Τωρα οσον αφορα egigo το θεμα του κερασμαατος δεν υφισταται!!
Ο καθενας πληρωνει τα δικα του!!!!

sissi
08.09.2012, 21:55
Γεια και απο μενα!!!!!!!!!!!!!μαλλον αυτη ησυναντηση θα ειναι η πρωτη αλλα και η τελευταια στην Ελλαδα με φιλους απο το ΠΑΤΡΙΩΤΑΚΙ!!!!!!!!!Ανυπομονω να σας γνωρισω ολους!!!:yes: Οσο για το σημειο της συναντησης νομιζω πως το ΙΚΕΑ και γνωστο ειναι για αυτους που θα ερθουν απο εκτος Θεσσαλονικης και για ολους μας προσβασιμο και με αυτοκινητο και με συγκοινωνια!!Ηθελα να πω και το εξης εγω μενω ΕΥΟΣΜΟ αν καποιοι δεν εχουν μεσον απο δυτικη περιοχη να συναντηθουμε καπου να παρω οσους μπορω!!!!!!!!!!!!!!

sotiris th
13.09.2012, 01:29
Γεα σας και παλι παιδια !
Ειναι τωρα μερικες μερες που δεν ποσταρει κανεις για το θεμα και ειπα να γραψω κατι εγω!!
Θα κανω λοιπον μια ανακεφαλαιωση.
Κυριακη 30/9 στις 6 το απογευμα στο χωρο(καφετερια) απεναντι απο το ΙΚΕΑ!!!
Αν και ειναι σχετικα νωρις θα ηθελα να υπαρχουν δηλωμενες συμετοχες για να γινει καλλιτερα και η συνενοηση με την καφετερεια.Επισης αν υπαρχουν εναλακτικες προτασεις να μπουν στη συζητηση!!
Ο εχθρος του καλου ειναι το καλλιτερο !!!

xaris36
13.09.2012, 11:13
Γεια σας και από μένα εγώ είμαι οκ σε όλα. Sissi είμαι και εγώ από Εύοσμο, αν είναι ας συνεννοηθούμε να πάμε με ένα αμάξι όπως είπες

egigo
14.09.2012, 23:25
Γεια σας και από μένα εγώ είμαι οκ σε όλα. Sissi είμαι και εγώ από Εύοσμο, αν είναι ας συνεννοηθούμε να πάμε με ένα αμάξι όπως είπες
Ok Sissi για να κλεισω και εγω μια θεση με τον xari γιατι με βλεπω να ερχομαι με τα ποδια _antio:
Ευοσμο στην οδο Σμυρνης θα στειλω pm για λεπτομερειες_friends:

alkioni
15.09.2012, 00:34
βρε παιδια δεν εχω καταλαβει για ποια καφετερια λετε. μηπως εννοειται στην Απολλώνιο πολιτεια? πεστε ονομα του καφε, μηπως εννοειται την καφετερια που στεγαζεται στο κτιριο του ΙΚΕΑ? θελω περισσοτερες λεπτομερειες.

sotiris th
15.09.2012, 01:59
Γεια σου Αλκιονη
Ειναι η καφετερια απεναντι (στην αλλη πλευρα του δρομου εννοω)απο το ΙΚΕΑ και διπλα στα Hontos!
λεπτομεριες αυτη την Κυριακη που θα παω εκει γιατι τωρα ειμαι στη θασο!!
Αν θυμαμαι καλα πρεπει να ειναι ζαχαροπλαστειο καφετερια κατι σαν τον Τερκενλη η το πλαιζιρ !!
Δεν ξερω αν τα λεω καλα!!
Θα ειμαι ποιο σιγουρος αυτη την Κυριακη!!
Αν παλι καποιος απο σας, τους Θεσσαλονικεις εννοω, παει νωριτερα εκει ,να ποσταρει ποιο γρηγορα πληροφοριες!!!

luke
16.09.2012, 11:13
ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΟΥΝ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟΨΕΩΝ ΚΑΙ ΓΝΩΣΕΩΝ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ. ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ EMAIL.

kathy
16.09.2012, 20:11
Ζαχαροπλαστειο ειναι και ειναι το Plaisir.
Ειναι διπλα και αριστερα απο το Hontos ετσι οπως το βλεπουμε απο τον δρομο.
Στα 30 μετρα περιπου απο το Plaisir και μεσα προς την θαλασσα ειναι to Benigans american caffe.
Εχει κατα πολυ μεγαλυτερο χωρο για πολλα ατομα και για παιδια
Το μονο προβλημα ειναι οτι δεν γνωριζω αν μπορεσω να ερθω.
Αν δεν τα καταφερω, καλα να περασετε.

sotiris th
17.09.2012, 00:09
Καθυ με προλαβες!!
Λοιπον παιδια ειναι οπως τα λεει η Καθυ !
περιμενω λοιπον τις αποψεις σας για να καταληξουμε .
Η δικη μου ειναι για το Benigans american caffe.
Καθυ ελπιζω να μπορεσεις να ερθεις και αυτη την φορα!!!
Παιδες ποσταρετε για να κλεισουμε το Θεμα!!!!

xaris36
17.09.2012, 11:41
Υπάρχει είδη ένα θέμα σε αυτό που αναφέρεις δες εδώ
http://www.patriotaki.net/%C4%E9%EA%F4%FD%F9%F3%E7-%D3%F5%ED%E1%ED%F4%DE%F3%E5%E9%F2-%E1%ED%E1-%F0%E5%F1%E9%EF%F7%DD%F2-93/%D3%F5%ED%DC%ED%F4%E7%F3%E7-%EC%E5%EB%FE%ED-%E1%F0%FC-%C2-%C5%EB%EB%DC%E4%E1-%C8%E5%F3%F3%E1%EB%EF%ED%DF%EA%E7%3B-%CD-2-a-3763/

sissi
17.09.2012, 17:56
οκ παιδια θα τα πουμε λιγο πριν τη συναντηση για λεπτομεριες!!!!!!!!!!

magda
19.09.2012, 23:00
οκ παιδια θα τα πουμε λιγο πριν τη συναντηση για λεπτομεριες!!!!!!!!!!

Aν συμφωνούν και οι υπόλοιποι της παρέας το Benigans είναι καλή ιδέα και είμαι μέσα!!!
Μόνο που δεν γνωρίζω κανέναν σας και αναρωτιέμαι εάν θα πρέπει να κρατάω κανένα χαρτονάκι που να γράφει patriotaki!!

sotiris th
20.09.2012, 00:03
Magda μην ανησυχεις θα βρεθουμε και θα καταλαβουμε ο ενας τον αλλον
Θα δεις που ειναι ευκολο τελικα!!!!!!!!
Τελικα παιδια μαλον θα ισχυσει το:
Κυριακη 30/9 ωρα 6 μμ στο benigans(απεναντι απο το ΙΚΕΑ)!!!!!
Παρακαλω εαν υπαρχει κατι αλλο, αντιρρησεις ,προτασεις ,παρακαλω να αναφερθουν
εως αυτη την Κυριακη για να κλεισουμε οριστικα το θεμα.

mariaz
21.09.2012, 16:19
Εγώ δεν έχω πάντως πρόβλημα αν κ τη περιοχή δεν τη γνωρίζω καλά :)

sotiris th
25.09.2012, 14:29
Φθασαμε αισιως στην Τριτη 25/9 και απ'οτι φαινεται δεν υπαρχουν Ενστασεις η διαφορετικες Προτασεις!!
Επομενως η συναντηση του Πατριωτακι για την Βορεια Ελλαδα οριζεται:

!!!!!!!!!!ΚΥΡΙΑΚΗ 30/9 ΩΡΑ 6 μμ ΣΤΟ BENIGANS(απεναντι απο το ΙΚΕΑ)!!!!!

Ελπιζω και Πιστευω πως ολοι θα ειμαστε Εκει!!!!!!

!!!!!ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ!!!

sissi
26.09.2012, 01:07
Συγνωμη στα παιδια απο Ευοσμο αλλα δεν ειναι σιγουρο αν θα ερθω ο μικρος μου εχει λαρυγγητιδα ακι δεν ξερω πως θα ειναι κι αν ερθω θα ερθουν και τα παιδια μου οποτε δεν θα μπορεσω να παρω καποιον και παλι ΣΥΓΝΩΜΗ!!!!!!!!!!!

LazarosD
26.09.2012, 17:33
Χαιρεται κι απο 'μενα. ηθελα να ρωτησω το εξης: Η συνάντηση αφορά σχεδόν αποκλειστικά άτομα που ψάχνονται για Αυστραλία ή θα είναι γενικότερη η συνάντηση;

sotiris th
26.09.2012, 19:15
Δεν υπαρχει καμια αποκλειστικοτητα LazarosD !!
Συνηθως η συντριπτικη πλειψηφια ατων που ερχονται ειναι "αυστραλοι" η αυτοι εκτος αλλων κατευθυνσεων σκεφτονται και την Αυστραλια!!!
Αλλα η συναντηση γινεται για ολα τα μελη απο το "πατριωτακι", και πιστευω οτι ο καθενας μας θα εχει με κατι να συμβαλει σ'αυτη!!!!

egigo
26.09.2012, 23:35
Συγνωμη στα παιδια απο Ευοσμο αλλα δεν ειναι σιγουρο αν θα ερθω ο μικρος μου εχει λαρυγγητιδα ακι δεν ξερω πως θα ειναι κι αν ερθω θα ερθουν και τα παιδια μου οποτε δεν θα μπορεσω να παρω καποιον και παλι ΣΥΓΝΩΜΗ!!!!!!!!!!!
Δεν πειραζει sissi περαστικα να ειναι πανω απο ολα η υγεια!!!

FarfyFfs
27.09.2012, 00:48
Μακαρι να μπορουσα να ερθω και εγω αλλα δουλευω στις 30 μπουχουχουχου και εκτος αυτου ειμαι και ξανθη :(

sotiris th
27.09.2012, 09:28
Δεν περαζει FarfyFfs αφου δουλευεις,πραγμα σπανιο για την εποχη μας, αν και ειναι Κυριακη!
Συνηθως μετα ολοι γραφουμε μια ανταποκριση για την συναντηση και ετσι θα πληροφορηθεις το τι εγινε!!
Φυσικα το καλλιτερο θα ηταν να ερθεις και να τα πουμε απο κοντα.
Βλεποντας οτι εισαι απο ακριτικες περιοχες θα ηταν πολυ καλο να εχουμε και μια αποψη των φιλων που ζουν εκει και θελουν να κανουν μια νεα αρχη!!
Ελπιζω την επομενη φορα αυτο να γινει στην Αυστραλια!!!!

alkioni
27.09.2012, 12:33
το πιο πιθανό είναι οτι θα είμαι και σε αυτην την συναντηση, συνοδευόμενη πάντα απο τα δυο μεγαλύτερα αντράκια μου. θα προσπαθήσω πάντως να βρω baby sitter για την μικρή έτσι ώστε να μην χρειαστεί να την παρω μαζί μου και μας τρελάνει όλους. αντε να τα πουμε απο κοντά με περισσότερη συμμετοχη αυτην την φορά απο την πρώτη συναντηση και ελπίζω όλοι να εχουμε προχωρησει περισσότερο τα βηματα μας, ετσι ωστε να εχουμε κατι νέο να μοιραστούμε.

sotiris th
27.09.2012, 13:53
:bravo_:alkioni
Σε περιμενουμε !!!!!
Αν δεν βρεις baby sitter μην σε νοιαζει φερε μαζι σου και την μελοντικη Αυστραλη Υπηκοο!!!!:smile_:

FarfyFfs
27.09.2012, 15:28
Δεν περαζει FarfyFfs αφου δουλευεις,πραγμα σπανιο για την εποχη μας, αν και ειναι Κυριακη!
Συνηθως μετα ολοι γραφουμε μια ανταποκριση για την συναντηση και ετσι θα πληροφορηθεις το τι εγινε!!
Φυσικα το καλλιτερο θα ηταν να ερθεις και να τα πουμε απο κοντα.
Βλεποντας οτι εισαι απο ακριτικες περιοχες θα ηταν πολυ καλο να εχουμε και μια αποψη των φιλων που ζουν εκει και θελουν να κανουν μια νεα αρχη!!
Ελπιζω την επομενη φορα αυτο να γινει στην Αυστραλια!!!!

Δεν υπάρχει σ/κ αργιες κουτουλου στο δικο μου επαγγελμα, ειμαι μαια και εχω κυκλικο ωραριο, και εκτος του οτι δουλευω κυριακη ειμαι και απογευματινη βαρδια, αν δουλευα πρωινη ισως προλαβαινα να ερθω ;/ οπως και να χει σας ευχομαι να εχετε μια υπεροχη και εποικοδομητική συνάντηση ^^

smkom
28.09.2012, 13:42
Γειά σας και από Κομοτηνή! Εμείς σκεφτόμαστε να έρθουμε...... αφού δεν μπορεί η Ξάνθη

sotiris th
28.09.2012, 14:04
Τελεια!! smkom και εγω απο Θασο ειμαι!!!!!
Αντε να ερθετε για κανουμε μια ακομα ποιο καλη συναντηση!!!!!!

evosmoslemmy
28.09.2012, 18:07
καλησπέρα σε όλοι την παρέα . εγώ τελικά δεν θα μπορέσω να έρθω στην συνάντηση διότι αυτό το Σαββατοκύριακο έχουμε τρύγο στο χωριό και πρέπει να είμαστε όλοι εκεί οικογενειακός. _antio:ελπίζω σε αυτήν την συνάντηση να είναι καινούργια πρόσωπα και οι παλαιότερη να τα κατάφεραν με της vizes κλπ. :victory:

sotiris th
29.09.2012, 18:56
Παιδια σημερα περασα απο το Benigans american caffe για να δω αν ολα ειναι ενταξει η αν εχει αλλαξει τιποτα!!!
Οι ανθρωποι ηταν εξυπηρετικοτατοι!!!!!
Μου εδειξαν και το μερος οπου θα καθισουμε . Εκει ειναι πολυ ανετα εχει μια θαυμασια θεα!!
Ειναι επισης διπλα στη θαλασσα και εχει δροσια!Πιστευω οτι οσοι παμε θα περασουμε καλα!!!
Τυπικα λοιπον κανουμε την τελευταια ανακοινωση:
Κυριακη 30/9 ωρα 6μ.μ στο Benigans american caffe απεναντι απο το ΙΚΕΑ

!!!!!ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ!!!!!!!

mariaz
30.09.2012, 20:37
Τι ωραία συνάντηση!!!!
χάρηκα πάρα πολύ που σας είδα όλους..κ σας γνώρισα όλους, μια υπέροχη συνάντηση..εμπειρία κ ανταλλαγή γνώσεων..
Ευχαριστώ πολύ γιαυτό!

alkioni
30.09.2012, 22:51
και εγω χαρηκα παρα πολυ που σας γνωρισα ολους. ελπιζω ολοι να καταφερουμε να ολοκληρωσουμε τα ονειρα μας, και οποιος θελει μπορει να επικοινωνησει μαζι μου εαν μπορω να βοηθησω σε κατι. αντε καλα να ειμαστε ολοι!

magda
01.10.2012, 12:37
Χαιρετώ την χθεσινή παρέα!!!Πραγματικά μου άρεσε πολύ που σας γνώρισα απο κοντά, γιατί όπως και να το κάνουμε η προσωπική επαφή έχει άλλη αξία!!Μπράβο στη Σμαρώ και τον άντρα της που έκαναν τον κόπο να έρθουνε απο την Κομοτηνή!! Ένιωσα πολύ οικεία με όλους σας και ειδικά με την alkioni με την οποία έχουμε κοινά σημεία !!!
Eλπίζω την επόμενη φορά να είμαστε περισσότεροι και να ανταλάξουνε νέα. Να είστε όλοι καλά και να στοχεύεται ψηλά!!!

FarfyFfs
19.02.2013, 16:21
Να με συμπαθάτε που ανοίγω καινούριο θρεντ και που βάζω έξτρα δουλειά στο μοντερατορα να το μετακινήσει και αν είναι δυνατόν να μην το κάνει αλλά θα ήθελα να το δουν όσοι περισσότεροι γίνεται περικαλώ πολύ :D. Ήθελα να κάμω πρόταση συνάντησης για τη θεσσαλονίκη, επειδή την τελευταία φορά λόγω του ότι δούλευα δεν μπόρεσα να παρευρεθώ θα ήθελα αν ήταν δυνατό και συμφωνείτε και οι υπόλοιποι να κανονίσουμε μια συνάντηση πριν να φύγω για Αυστραλία δλδ πριν τις 1 Μαρτίου. Να κανονίσουμε μια μέρα και ώρα που να βολεύει όλους για να μπορέσουμε να παραβρεθούμε όλοι μαζί και να συζητήσουμε από κοντά τα θέματα που μας απασχολούν και να ανταλλάξουμε απόψεις.

Ευχαριστώ για την κατανόσηση καλέ μου μοντεράτορα ^^

billy
19.02.2013, 22:53
Συμφωνώ να βρεθούμε γιατί & εγώ δεν μπόρεσα να είμαι στην τελευταία......
απλά νομίζω ότι δεν έχουμε πολλές επιλογές (πριν από την 1/3)....ή Σάββατο 23 ή Κυριακή 24....
για να μπορούν να είναι περισσότεροι!!!! Εγώ μπορώ & καθημερινή.....μετά τις 8 όμως γιατί αν και άνεργος, κάνω baby-sitting αφού δουλεύει η σύζηγος......
Πείτε ώρα & μέρος........

alkioni
19.02.2013, 23:48
εννοειται πως θα ειμαι εκει, αλλα να ειναι κυριακή , όχι σάββατο και σε ένα μέρος χωρίς κουνούπια!:smile_::lol2:

FarfyFfs
21.02.2013, 08:43
με φαινεται θα κανουμε μια συναντηση εμεις οι 3 :p

billy
21.02.2013, 10:43
θα βρεθούμε τελικά - έστω & εμείς οι 3 - ή όχι;;;; :)
Αν υπάρχει διάθεση πείτε ώρα & μέρος που σας βολεύει.....
Τα λέμε...

magda
21.02.2013, 12:28
με φαινεται θα κανουμε μια συναντηση εμεις οι 3 :p

Και μια εγώ 4!! Σάββατο απόγευμα ή Κυριακή πρωι θα με βόλευε καλύτερα.

billy
21.02.2013, 22:37
Προτείνω Κυριακή 24/2 στις 17:30 (ή όποια ώρα σας βολεύει) στο Plaisir απέναντι από το ΙΚΕΑ ή στο ΚΟΣΜΟΣ.......

@ Farfyffs : Άννα έμεινα με το στόμα ανοιχτό όταν διάβασα την ιστορία σου.....μακάρι να σας έρθουν όλα βολικά & να τακτοποιηθείτε γρήγορα!!!!! Αν δεν καταφέρουμε να γνωριστούμε εδώ, ίσως μια μέρα να τα πούμε down under....Καλό ταξίδι & πολύ καλή τύχη!!!!

leyteris77
28.02.2013, 07:27
Παιδιά αν δεν κανονίσατε ακόμη, είμαι Θεσσαλονίκη και θα χαρώ να σας γνωρίσω κάποια μέρα.Επιστρέφω 12 Μαρτίου.

peripterman
28.02.2013, 10:26
eimai kai ego perimenete pote poy
:bravo_1:

FarfyFfs
28.02.2013, 10:55
αχ παιδια εγώ φεύγω αύριο. Με αυτά και με αυτά δεν το ξανακοιταξα το θέμα γιατί είδα πως δεν υπήρχε ενδιαφέρον από την αρχή. Φευγουμε άυριο το βράδυ στις 23¨00 με το τραίνο για αθήνα και θα μείνουμε κανα 3 μερούλες εκεί να δούμε τους φίλους μας και να τους χαιρετισουμε. billy sorry βρε συ αν το βλεπα νωριτερα σιγουρα θα το κανονιζαμε να βγαιναμε εστω και μεις οι τρεις. Λευτερη συ γιατι δεν ειπες καλε οτι ανεβαινεις Ελλάδα???????????

Greece4ever
28.02.2013, 13:00
Καλο σου ταξιδι Φαρφι....καλο ξεκινημα κουκλιτσα μου...ολα να σου πανε καλα:bravo_:

Αν δεν βρεθηκαμε εδω(Θεσσαλονικη μενω κ εγω) δεν πειραζει ενας λογος παραπανω να βρεθουμε κατω χαααλααααααροι!!!!! αχαχαχαχαχ
Θα εχουμε πολλα να αφηγηθουμαι ο ενας στον αλλον!!
ΚΡΑΤΑ ΓΕΡΑ!!!!!!!!_friends:

leyteris77
28.02.2013, 13:29
αχ παιδια εγώ φεύγω αύριο. Με αυτά και με αυτά δεν το ξανακοιταξα το θέμα γιατί είδα πως δεν υπήρχε ενδιαφέρον από την αρχή. Φευγουμε άυριο το βράδυ στις 23¨00 με το τραίνο για αθήνα και θα μείνουμε κανα 3 μερούλες εκεί να δούμε τους φίλους μας και να τους χαιρετισουμε. billy sorry βρε συ αν το βλεπα νωριτερα σιγουρα θα το κανονιζαμε να βγαιναμε εστω και μεις οι τρεις. Λευτερη συ γιατι δεν ειπες καλε οτι ανεβαινεις Ελλάδα???????????

Γιατί δεν το ήξερα! Σαββάτο πρωί αποφάσισα να έρθω και Δευτέρα βράδυ ήμουν εδώ...

FarfyFfs
28.02.2013, 13:49
Καλο σου ταξιδι Φαρφι....καλο ξεκινημα κουκλιτσα μου...ολα να σου πανε καλα:bravo_:

Αν δεν βρεθηκαμε εδω(Θεσσαλονικη μενω κ εγω) δεν πειραζει ενας λογος παραπανω να βρεθουμε κατω χαααλααααααροι!!!!! αχαχαχαχαχ
Θα εχουμε πολλα να αφηγηθουμαι ο ενας στον αλλον!!
ΚΡΑΤΑ ΓΕΡΑ!!!!!!!!_friends:

Να σαι καλά κορίτσι ευχαριστώ πολυ ^^ εννοείται πως όταν κατέβεις θα επικοινωνήσεις ^^

Γιατί δεν το ήξερα! Σαββάτο πρωί αποφάσισα να έρθω και Δευτέρα βράδυ ήμουν εδώ...

Ναι σόρι ήταν έκτακτο μετά διάβασα το λόγο, θα τα πουμέ ομως κατω εεεεεε????????

Παιδιά ετοιμάζω πράγματα και δεν μου φτάνουν τα κιλα μπουχουχουχοχυ

billy
28.02.2013, 14:46
Καλησπέρα παιδιά!!!! Επανέρχομαι!!!! Αυτή την Κυριακή μπορείτε;;;; Αν ναι πείτε ώρα & μέρος..... Άντε να μαζευόμαστε!!!!!

alkioni
28.02.2013, 23:44
παιδια εγω ειμαι μεσα, οποτε θελετε το σαββατοκυριακο. Λευτερη θεω οπωσδηποτε να γνωριστουμε!

προτεινω κυριακη στις 4 30 στο μακεδονια, εχει ενα ωραιο καφε, ανετο παρκιν και ανεση για τα παιδια! εκει που εγινε και η πρωτη μας συναντηση!

sotiris th
01.03.2013, 00:51
Παιδια εχασα πολλα επεισοδια !!
Καλο ταξιδι Φαρφυ !!και καλη ανταμωση κατω!!!
οσο για την συναντηση αυτη την Κυριακη 3/3 ειμαι μεσα !!
Μπιλυ εχουμε χαθει θα χαρω να σε δω!!
Μονο που καντετο λιγο ποιοαργα βρε παιδια κατ τισ 5.30 η 6.00!!!
Μην με παρεξηγειτε. Ετοιμαζω πραγματα και τα εχω παιξει!!!!!!!
Οσο για τα κιλα .......Αστα να πανε δεν ξερω τι θα κανω!!!

leyteris77
01.03.2013, 06:01
παιδια εγω ειμαι μεσα, οποτε θελετε το σαββατοκυριακο. Λευτερη θεω οπωσδηποτε να γνωριστουμε!

προτεινω κυριακη στις 4 30 στο μακεδονια, εχει ενα ωραιο καφε, ανετο παρκιν και ανεση για τα παιδια! εκει που εγινε και η πρωτη μας συναντηση!

Ωχχχ...αν και έχουμε οικογενειακό gathering (να το πω ελληνικά) και το βραδάκυ θα φύγω Βέροια, θα κάνω ότι μπορώ να περάσω τουλάχιστον για καμια ωρίτσα να σας γνωρίσω!

alkioni
01.03.2013, 09:45
ενταξει στις 5-30, αντε να δω τι θα κανω με τα μικρα! Σωτηρη, να σε χαιρετησω βρε παιδι μου, ολα να σου πανε καλα! παιδια, έκλεισε ετσι? στις 5-30 στο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ στο καφε διπλα, Σωτηρη πες το ονομα γιατι δεν το θυμαμαι!

sotiris th
01.03.2013, 09:53
Λεγοταν παλια Φλοκα αλλα δεν ξερω σημερα !!!
Παιδια πρωτα ο Θεος θα ειμαι εκει!!!!!!

billy
01.03.2013, 19:48
καλησπέρα σε όλους!!!! Επιτέλους θα καταφέραμε να κλείσουμε συνάντηση!!!! Θα είμαι κι εγώ εκεί 99%!!!
Κι εγώ δεν θυμάμαι πως το λένε.....Ξέρουμε όλοι όμως που είναι!!!!!
Τα λέμε μεθαύριο λοιπόν!!!!

manoskarras
01.03.2013, 20:15
καλησπέρα σε όλους!!!! Επιτέλους θα καταφέραμε να κλείσουμε συνάντηση!!!! Θα είμαι κι εγώ εκεί 99%!!!
Κι εγώ δεν θυμάμαι πως το λένε.....Ξέρουμε όλοι όμως που είναι!!!!!
Τα λέμε αύριο λοιπόν!!!!

και εγω ισως ερθω αλλα δεν ξερω κανεναν πως θα σας βρω?

billy
01.03.2013, 22:34
και εγω ισως ερθω αλλα δεν ξερω κανεναν πως θα σας βρω?

Μην στεναχωριέσαι!!! σίγουρα θα μας καταλάβεις....όπως & την πρώτη φορά που βρεθήκαμε!!!! (συνήθως ο πρωτος που πάει "κλείνει" τραπέζια για 10~15 άτομα κι έτσι....μας βρίσκεις!!!!) πάντως σου στέλνω & το κινητό μου με π.μ. just in case!!!! :bravo_:

sakisatz
02.03.2013, 13:14
τελικά θα ήθελα να σας δω και εγώ,μήπως γίνετε λίγο πιο σαφής ο χώρος και χρόνος.
_friends:

alkioni
02.03.2013, 15:59
είναι στον πολυχώρο Μακεδονία , έχει και κινηματογράφο εκεί, απεναντι και αριστερά απο το νοσοκομείο Αγιος Παυλος. Μόλις μπεις στον χωρο για παρκαρισμα η καφετερια ειναι μπροστά σου, είναι παρα πολύ ευκολο και είπαμε 5 30 η ωρα την κυριακή!

australian
02.03.2013, 16:10
είναι στον πολυχώρο Μακεδονία , έχει και κινηματογράφο εκεί, απεναντι και αριστερά απο το νοσοκομείο Αγιος Παυλος. Μόλις μπεις στον χωρο για παρκαρισμα η καφετερια ειναι μπροστά σου, είναι παρα πολύ ευκολο και είπαμε 5 30 η ωρα την κυριακή!
Φτούυυυ,έφυγε κι ο Jim και δε θα έχει φωτορεπορτάζ...

billy
02.03.2013, 16:28
Φτούυυυ,έφυγε κι ο Jim και δε θα έχει φωτορεπορτάζ...

και εμείς τι δουλειά κάνουμε δλδ ρε φίλε;;;;; μπρίκια κολλλλλλλλάμε;;;; (το λλλλ κατάλαβες....Θεσαλλλλλλλονι κιώτικο!!!!) :lol2:

θα κάνω εγώ τη δουλειά, αλλά μετά δεν ξέρω...τι πρέπει να κάνω....πως τις βλέπετε εσείς;;;; στείλε π.μ. αν θέλεις ή να σου στείλω εγώ τις φωτό να αναλάβεις εσύ τα υπόλοιπα!!!! tnx anyway!!!! :bravo_:

alkioni
03.03.2013, 21:59
Μπράβο παιδιά που μαζευτήκαμε σήμερα, χάρηκα πάρα πολύ που σας γνώρισα σήμερα όλους και ειδικά εσένα Λευτέρη! πέρασα υπέροχα! αντε παιδιά να είμαστε καλά όλοι και όλα θα γίνουνε! φιλιά και καλά να περνάτε!

sotiris th
04.03.2013, 00:55
Τελικα τα καταφερα!!!! εστω για 5 λεπτα !!
Ειναι τριτη φορα εδω στη Θεσσαλονικη που γινεται η συναντηση!!
Δυστυχως εγω ημουν περαστικος!! τη ιδια μερα ερχομουν απο ταξιδι,και πιστεψτεμε ειχα ενα τρομερα κουραστικο 15νθημερο,ειδικα τις τελευταιες 3 μερες!!!
Να ειστε καλα παιδια!!
Τα ονειρα ολων να γινουν πραγματικοτητα!!! και καλη ανταμωση down under!!!!!
Χαρηκα παρα πολυ!!!!! και για καποιους που εβλεπα για πρωτη φορα,αλλα και για τους αλλους που ειχαμε ηδη συναντηθει!!!

billy
04.03.2013, 19:55
Παιδιά χάρηκα κι εγώ πολύ μου γνώρισα κάποιους και κάποιους άλλους τους ξαναείδα από κοντά!!! Μακάρι να είμαστε όλοι καλά και να μπορέσουμε - αφού βρει ο καθένας στο δρόμο του - να βρεθούμε & κάτω!!!! Πραγματικά μου δώσατε όλοι κουράγιο & πολύ-πολύ χαρά!!!!
Καλή συνέχεια στον αγώνα μας Άσπα!!! Καλό ταξίδι επιστροφής Λευτέρη!!!! Καλό ταξίδι.....και καλό ξεκίνημα κύριε Σωτήρη!!!!
Καλή δύναμη σε όλους!!!! :kouragio: :thanks_

leyteris77
04.03.2013, 21:32
Και γω χάρηκα πολύ που σας γνώρισα. Εύχομαι όλοι να πραγματοποιήσετε τα όνειρα σας!

sotiris th
05.03.2013, 09:33
:thanks_

something
05.03.2013, 11:42
φαγατε κανα donner απο τον προεδρο τουλαχιστον τσακαλια ??? :P

billy
26.05.2013, 00:09
Καλησπέα σε όλους!!!!! Λοιπόν, επειδή :

1) αρχίζει να καλοκαιριάζει (όχι ότι θα πάμε διακοπές, αλλά να.....η συνήθεια!!!)

2) έχουμε αρχίσει να αραιώνουμε ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ!!!!! (& με ελαφρά πηδηματάκια, κάποιοι την κάνουνε για.....άλλες πολιτείες!!!)

3) πέρασε αρκετούτσικος καιρός από την τελευταία μας συνάντηση

για τους ανωτέρω λοιπόν λόγους καλώ :

ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΤΡΙΩΤΑΚΙΑ ΑΠΟ Β.ΕΛΛΑΔΑ ΣΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ. ΠΡΟΤΕΙΝΩ Η ΜΑΖΩΞΗΣ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 8 ΙΟΥΝΙΟΥ 2013 & ΩΡΑ 18:00 ΣΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΚΑΦΕ....

είναι εκεί που έγιναν & οι 2 προηγούμενες φορές...
Για όσους δεν το γνωρίζουν, το "γνωστό" καφέ δεν είναι ο "ΝΙΚΟΣ" της Μελβούρνης..... ;) , ούτε μας έχει ρεζερβέ!!!!
Αν ανατρέξετε όμως σε προηγούμενα ποστ, των 2 προηγούμενων συναντήσεων μας, θα καταλάβετε....
Άντε να μη σας βάζω & ψάχνετε.... το καφέ δίπλα στο καρφουρ "μακεδονια" απέναντι από το Νοσοκ. Αγ. Παυλος, στην εξοδο Κ12 για Χαλκιδική.....

μαζεύουμε "υπογραφές" για συμμετοχή..... όσοι πιστοί προσέλθετε!!!!!

εννοείτε πως αν χρειαστεί, αλλάζουμε ώρα & μέρος (υπό προυποθέσεις....!!!!! στείλτε π.μ. να τα πούμε, αν υπάρχει πρόβλημα!!!)

sotiris th
26.05.2013, 15:47
Γεια σου billy !!!
Δυστυχως και ευτυχως αυτη την φορα δεν θα ειμαι μαζισας !!
Οπως ξερεις τωρα τις συναντησεις τις κανω στο "Νικος" στην Μελβουρνη !!! χα χα χα !!!
Προτρεπω ομως ολους που ειναι ακομα στη Β Ελλαδα και σκεπτονται για Αυστραλια να πανε στην συναντηση.
Αυτες οι συναντησεις ειναι ωφελιμες και δημιουργουν φιλιες.
Ευχομαι καλη επιτυχια στην συναντηση σας παιδια ,και ευχομαι πολυ συντομα, για οσους φυσικα το θελουν, να συναντηθουμε στην Αυστραλια !!!!!

ΥΓ : εγινε και μια αλλη συναντηση κοντα στο ΙΚΕΑ στο φοινικα!!!!!!

sakisatz
26.05.2013, 17:26
εγώ δηλώνω παρόν!!!!!!!!!!!!στο carrefour και αυτή τη φορά. _friends:

billy
26.05.2013, 20:24
Καλησπέρα Σωτήρη!!!! Καιρό έχουμε να ακούσουμε τα νέα σου!!!! Τα λες τώρα σε....άλλους ε;;;;; στο Νίκο;;;;;; χαχαχαχαχα!!!
Ναι έχεις δίκιο για ακείνη την συνάντηση στο Bennigan's...... τότε εγώ δεν μπόρεσα να έρθω, οπότε....δεν μετράει :lol2:
Αυτές οι φιλίες, πιστεύω, είναι & που θα μείνουν γιατί οι περισσότερες (όσες επιλέξουμε να κρατήσουμε that is....) θα έχουν σφυριλατηθεί στο αμώνι της αμοιβαίας ανάγκης και της άδολης προσφοράς....
Μακάρι να τα καταφέρουμε να τα π(ι)ούμε όσο πιο γρήγορα μπορούμε down under....
Καλά να περνάς!!!! Μόλις μπορέσεις γράψε νέα σου!!!!!

Greece4ever
27.05.2013, 10:29
Ελπιζω να μην ειμαι στο τρεξιμο εκεινες τις μερες...δεν εγγυομαι τιποτα....οπως με βολεψει......
Εγω θα προτεινα το Beach-bar Theros στην Περαια :victory:
http://www.theros-peraia.gr/wp-content/uploads/2012/05/320277.jpg

http://www.theros-peraia.gr/wp-content/uploads/2012/07/ProinosKafes003-1024x769.jpg

billy
27.05.2013, 16:07
Ελπιζω να μην ειμαι στο τρεξιμο εκεινες τις μερες...δεν εγγυομαι τιποτα....οπως με βολεψει......
Εγω θα προτεινα το Beach-bar Theros στην Περαια :victory:
http://www.theros-peraia.gr/wp-content/uploads/2012/05/320277.jpg

http://www.theros-peraia.gr/wp-content/uploads/2012/07/ProinosKafes003-1024x769.jpg

Καλησπέρα!!! & εμένα θα με βόλευε....είναι δίπλα στο σπίτι μου....αλλά είπαμε εκεί για 2 κυρίως λόγους

1) είναι κοντά στον περιφερειακό = εύκολη πρόσβαση & για άτομα εκτός νομού....& για...απομακρυσμένους &
2) έχει χώρο για παιδιά (γιατί κάποιοι θα φέρουν & τα ζουζουλά τους μαζί :) , αφού δεν μπορουν να τα αφήσουν κάπου...) όχι ότι δεν έχει χώρο & στο Θέρος, αλλά η αλκιόνι (π.χ.) είναι περιοχή Λαγκαδά....οπότε καταλαβαίνεις πόσο δύσκολο είναι να έρθει μέχρι Περαία....

Πάντως εγώ αντίρρηση δεν έχω, ότι πουν & οι λοιποί!!!!!

alkioni
27.05.2013, 19:13
εδω ειμαι και εγω αλλα μετρημενες μερες ακομα χεχεχεχεχε! λοιπον παιδια εννοειται πως θα ερθω για μια ακομη φορα, αλλα δυστηχως η περαια μου πεφτει αρκετα μακρυα! νομιζω πως στο carrefour ειναι προσβασιμα για ολους! βεβαια εαν η πλειοψηφια προτιμησει κατι αλλο θα παω πάσο! αντε φιλιά για την ωρα!

Greece4ever
27.05.2013, 22:17
Καλησπέρα!!! & εμένα θα με βόλευε....είναι δίπλα στο σπίτι μου....αλλά είπαμε εκεί για 2 κυρίως λόγους

1) είναι κοντά στον περιφερειακό = εύκολη πρόσβαση & για άτομα εκτός νομού....& για...απομακρυσμένους &
2) έχει χώρο για παιδιά (γιατί κάποιοι θα φέρουν & τα ζουζουλά τους μαζί :) , αφού δεν μπορουν να τα αφήσουν κάπου...) όχι ότι δεν έχει χώρο & στο Θέρος, αλλά η αλκιόνι (π.χ.) είναι περιοχή Λαγκαδά....οπότε καταλαβαίνεις πόσο δύσκολο είναι να έρθει μέχρι Περαία....

Πάντως εγώ αντίρρηση δεν έχω, ότι πουν & οι λοιποί!!!!!

EXEΙΣ ΔΙΚΙΟ!
ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΡΟΜΑΝΤΙΚΑ :smile_: Ας κανουμε αυτο που ειναι πιο πρακτικο :bravo_:

ΒΙLL?? ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕΣ? ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ!!!!ΠΟΣΟ ΔΙΠΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΑΓΕ??_antio:

billy
30.05.2013, 22:43
Άντε να μαζευόμαστε!!!!! Μόνο τόσοι είμαστε????? οι ίδιοι????? Αν ξέρετε & κάποιον άλλον που ίσως να μην διαβασε κάποιο από τα ποστ για τη συνάντηση, παρακαλώ ενημερώστε τον με π.μ. για να έχουμε μεγαλύτερη προσέλευση!!!! (θα κόψουμε & την Πρωτοχρονιάτικη πίτα για το 2013!!!! χαχαχχα)

:victory: C YA _bye:

Greece4ever
01.06.2013, 12:49
Καλησπέα σε όλους!!!!! Λοιπόν, επειδή :

1) αρχίζει να καλοκαιριάζει (όχι ότι θα πάμε διακοπές, αλλά να.....η συνήθεια!!!)

2) έχουμε αρχίσει να αραιώνουμε ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ!!!!! (& με ελαφρά πηδηματάκια, κάποιοι την κάνουνε για.....άλλες πολιτείες!!!)

3) πέρασε αρκετούτσικος καιρός από την τελευταία μας συνάντηση

για τους ανωτέρω λοιπόν λόγους καλώ :

ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΤΡΙΩΤΑΚΙΑ ΑΠΟ Β.ΕΛΛΑΔΑ ΣΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ. ΠΡΟΤΕΙΝΩ Η ΜΑΖΩΞΗΣ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 8 ΙΟΥΝΙΟΥ 2013 & ΩΡΑ 18:00 ΣΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΚΑΦΕ....

είναι εκεί που έγιναν & οι 2 προηγούμενες φορές...
Για όσους δεν το γνωρίζουν, το "γνωστό" καφέ δεν είναι ο "ΝΙΚΟΣ" της Μελβούρνης..... ;) , ούτε μας έχει ρεζερβέ!!!!
Αν ανατρέξετε όμως σε προηγούμενα ποστ, των 2 προηγούμενων συναντήσεων μας, θα καταλάβετε....
Άντε να μη σας βάζω & ψάχνετε.... το καφέ δίπλα στο καρφουρ "μακεδονια" απέναντι από το Νοσοκ. Αγ. Παυλος, στην εξοδο Κ12 για Χαλκιδική.....

μαζεύουμε "υπογραφές" για συμμετοχή..... όσοι πιστοί προσέλθετε!!!!!

εννοείτε πως αν χρειαστεί, αλλάζουμε ώρα & μέρος (υπό προυποθέσεις....!!!!! στείλτε π.μ. να τα πούμε, αν υπάρχει πρόβλημα!!!)

ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ!!?
ΑΝΤΕ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΡΑΒΑΤΕ ΜΕ Κ ΑΣ ΚΛΑΙΩ!!!!!:lol2:

billy
02.06.2013, 23:24
Μη στεναχωριέσαι Μαρία....μ'αυτά & μ'αυτά μαζευτήκαμε 6,7 άτομα(οικογένειες δλδ)!!! οπότε θα είναι καλή μάζωξη....αν καταφέρουμε τελικά να έρθουμε όλοι ( που το εύχομαι!!!!!)
Το Σάββατο λοιπόν...θα γνωριστούμε όλα τα πατριωτάκια!!!! :bravo_: _bye:

karmen1314
03.06.2013, 16:21
Κι εγω κι εγω θα ερθω...Μονο που επειδη δεν ειχα ερθει την προηγουμενη φορα δεν ξερω για ποιο καφε λετε...Θα φροντισω να μαθω απο την Αλκιονη!Θα τα πουμε το Σαββατο!Θα χαρω πολυ να σας γνωρισω ολους σας!

alexandrosmgm
04.06.2013, 18:11
Μιας και δεν γνωριζω τους κανονες φανταζομαι οτι απαγορευεται να αναφερουμε το ονομα του μαγαζιου εεε??? Θα προσπαθησω (και θα καταφερω πιστευω) να ειμαι και γω εκει. Για οσους δεν με γνωριζετε (για ολους δηλαδη) ειμαι καλο παιδι! :-) Για τους υπολοιπους (billy) ευκαιρια να τα ξαναπουμε!

billy
04.06.2013, 19:28
Μιας και δεν γνωριζω τους κανονες φανταζομαι οτι απαγορευεται να αναφερουμε το ονομα του μαγαζιου εεε??? όχι φίλε....δεν το αναφέρουμε γτ δεν το.....ξέρουμε!!!! χαχαχα (είναι το παλιό Flocafe, αν σου λέει κάτι)Θα προσπαθησω (και θα καταφερω πιστευω) να ειμαι και γω εκει. Για οσους δεν με γνωριζετε (για ολους δηλαδη) ειμαι καλο παιδι! :-) Μην τον πιστεύετε!!!!! ("πολύ κολόπαιδο ο Κυριάκος, Κούλα!!!!!" :lol2: ) Για τους υπολοιπους (billy) ευκαιρια να τα ξαναπουμε!( θα χαρώ να σε δω & πάλι φίλε!!!!! θα σε ειδοποιούσα για τη συνάντηση αν δεν το έβλεπες!!!!)
Μάλλον θα έρθει η γυναίκα μου & ο μεγάλος μας.....αν θέλεις φέρε & εσύ τους δικούς σου....

alexandrosmgm
05.06.2013, 14:41
Σχετικα με το μαγαζι παλι καλα που το διευκρίνισες γιατι εγω ειχα καταλαβει το αλλο...χαχα.

Για τη γυναικα θα το σκεφτω να την βγαλω βολτα αν και εχει να σφουγγαρισει...:lol2:
Τον μεγαλο μου το γιο θα το σκεφτω 2 φορες καθως ειναι λιγο...δυσκολος για να το θεσω πολιτισμενα...

Greece4ever
05.06.2013, 14:51
Eλπιζω να τα καταφερουμε μαζι με τον συζυγο κ να ερθουμε!!!Στο καρφουρ Μακεδονια!!?Η καφετερια ειναι εκεινη εκει μπροστα απο τα μποουλιγκ/μπιλιαρδα κ το Στερ Σινεμα?_antio:

billy
05.06.2013, 21:29
ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΚΑΦΕ, ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΞΙΑ (ΚΟΛΛΗΤΑ) ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΡΦΟΥΡ ΑΝΑΜΕΣΑ Σ'ΑΥΤΟ & ΤΑ ΓΟΥΔΙΣ!!!!!...ΟΧΙ ΤΟ LES AMIS!!!!
ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ Π.Μ. ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ!!!!!
ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ!!!!! _bye:

alkioni
09.06.2013, 00:47
και περάσαμε όμορφα όμορφα όμορφα όπως λέει και το τραγούδι! παιδιά να είστε καλά όλοι σας, χάρηκα πάρα πολύ που σας είδα όλους ξανά και ελπίζω να τα ξαναπούμε κάπου αλλού! άλλωστε υποσχέθηκα BRQ!

billy
09.06.2013, 14:41
Πρόεδρε....... το BRQ τρώγεται?????? γτ εγώ ξέρω ότι υποσχέθηκες BBQ...... μη μας τα αλλάζεις τώρα!!!!! :lol2:

Φιλιά πολλά!!!! Καλό ταξίδι!!!!! Τα λέμε Αδελαϊδα!!!!!! _klama _bye:

Agoriani
09.06.2013, 18:09
Πεστε το όνομα του μαγαζιού, δεν χάθηκε ο κόσμος και να γίνει και λίγη διαφήμιση, αρκεί που θα συννονοηθείτε καλύτερα.
Για την επόμενη φορά.

billy
09.06.2013, 22:01
Πεστε το όνομα του μαγαζιού, δεν χάθηκε ο κόσμος και να γίνει και λίγη διαφήμιση, αρκεί που θα συννονοηθείτε καλύτερα.
Για την επόμενη φορά.

Το όνομα δεν το αναφέραμε για τον εξής λόγο..... : (τουλάχιστον εγώ προσωπικά) δεν το θυμόμασταν.....!!!! & τελικά ανακαλύψαμε ότι το όνομα του μαγαζιού είναι....: "NAMELESS" ή "ΝΑΜΕΛΕΣ" όπως είπε & η ΚΑΡΜΕΝ1314!!!!! :lol2:

karmen1314
09.06.2013, 22:15
:yes:
:lol2:
Χαρηκα πολυ που σας γνωρισα απο κοντα!Οι αποψεις που ανταλλαξαμε ηταν πολυτιμες!Θα το επαναλαβουμε!Αγοριανη σ ευχαριστουμε για την διευκρινιση αλλα οντως τυχαια δεν το ειπαμε!:lol2:

alkioni
10.06.2013, 00:07
Πρόεδρε....... το BRQ τρώγεται?????? γτ εγώ ξέρω ότι υποσχέθηκες BBQ...... μη μας τα αλλάζεις τώρα!!!!! :lol2:

Φιλιά πολλά!!!! Καλό ταξίδι!!!!! Τα λέμε Αδελαϊδα!!!!!! _klama _bye:

αχαχαχαχαχχα ακόμα γελάω! BRQ ή BBQ όπως θέλετε πέστε το, ελάτε εσεις και σας κερνάω και απτα δυο! αχαχαχχαχαχαχχα

leyteris77
10.06.2013, 00:24
Το όνομα δεν το αναφέραμε για τον εξής λόγο..... : (τουλάχιστον εγώ προσωπικά) δεν το θυμόμασταν.....!!!! & τελικά ανακαλύψαμε ότι το όνομα του μαγαζιού είναι....: "NAMELESS" ή "ΝΑΜΕΛΕΣ" όπως είπε & η ΚΑΡΜΕΝ1314!!!!! :lol2:

Το όνομα δεν το αναφέρατε γιατί ....δεν έχει όνομα! :lol2:

alexandrosmgm
10.06.2013, 12:45
Παιδες χαρηκα πολυ για τη συντομη γνωριμια. Χαρηκα περισσοτερο που ειδα ενθουσιασμο. Δεν συγκρατησα ονοματα (ειμαι πολυ κακος σ'αυτο) αλλα "φωτογραφησα" χαρουμενα προσωπα. Καλη επιτυχια σε ολους και ιδιαιτερα στην alkioni που ειναι και η πρωτη απο το συγκεκριμενο γκρουπ που κανει το ταξιδι. Δεσμευομαι να ξαναπαραβρεθω σε μελλοντικα αντιστοιχα meeting αφου ειναι πολυ ομορφο να μοιραζεσαι με ανθρωπους και να αφουγκραζεσαι ανθρωπους με παρομοιους προβληματισμους και ανησυχιες. alkioni ευχομαι να σε ξαναδουμε μεν τα χριστουγεννα αλλα να ειναι εισαι εδω καθαρα για λογους τουριστικους. :bravo_:

Greece4ever
23.07.2013, 22:52
Παιδια υπαρχει σεμιναριο που ειναι και για οσους θα παμε αυστραλια κ για σπουδαστες........
Πως μπορείτε να πάτε στην Αυστραλία/now24 (http://now24.gr/to-proto-vima-prin-metakomisete-stin-afstralia/)

...και ειναι τελεια ευκαιρια κ για συναντηση κ ενημερωση!!
κανεις?!!:smile_:

billy
23.07.2013, 23:05
Εγώ ήδη έχω επικοινωνήσει με τον Κο Ιασωνίδη & έχω δηλώσει συμμετοχή, αλλά ακόμη δεν μου έχουν στείλει πρόσκληση.....

Greece4ever
24.07.2013, 16:44
Εγώ ήδη έχω επικοινωνήσει με τον Κο Ιασωνίδη & έχω δηλώσει συμμετοχή, αλλά ακόμη δεν μου έχουν στείλει πρόσκληση.....

Eμενα μου απαντησε και ανεφερε οτι μολις βρει τον χωρο οπου θα γινει θα με ειδοποιησει μεσω ε-μεηλ!!!
Αντε να δουμε!!

eldimaki
24.07.2013, 19:17
Eμενα μου απαντησε και ανεφερε οτι μολις βρει τον χωρο οπου θα γινει θα με ειδοποιησει μεσω ε-μεηλ!!!
Αντε να δουμε!!

Και μενα μου απάντησε και μου είπε πως οταν θα ξέρουν μέρα και ώρα θα με ειδοποιήσε μέσω μέιλ!...Οπότε περιμένουμε!

Greece4ever
25.07.2013, 08:23
Billy αυτο το λινκ απο πανω το ποσταρε ο Australian αμα το κλικαρεις θα δεις στο τελος ζηταει να αποστειλεις κ τα στοιχεια σου...μηπως το ξεχασες!!

karmen1314
25.07.2013, 09:01
Περι τινος προκειται....θα ριξω κι εγω μια ματια...Να σας ενημερωσω ομως καλοι μου φιλοι οτι επιτελους ολοκληρωθηκε το assessment!xaroumenaki Και ειναι θετικο!Τωρα θα ξαναδωσει ο Γιωργος IELTS για 7αρια και μετα βουρ για expression of interest!Αμα γινει συναντηση να με θεωρειτε σιγουρη!Καλη συνεχεια σε ολους μας!_friends:

billy
25.07.2013, 11:38
Περι τινος προκειται....θα ριξω κι εγω μια ματια...Να σας ενημερωσω ομως καλοι μου φιλοι οτι επιτελους ολοκληρωθηκε το assessment!xaroumenaki Και ειναι θετικο!Τωρα θα ξαναδωσει ο Γιωργος IELTS για 7αρια και μετα βουρ για expression of interest!Αμα γινει συναντηση να με θεωρειτε σιγουρη!Καλη συνεχεια σε ολους μας!_friends:

Μπράβο!!! Συγχαρητήρια!!!! Άντε με το καλό τώρα!!!καλή δύναμη στο διάβασμα για το ιελτς....είναι δύσκολο τα 7άρια παντού, αλλά όχι ακατόρθωτο!!! Καλή επιτυχία!!! όσο για το άλλο που διάβασες, είναι κάτι "σεμινάρια" από ιδιωτικό πανεπιστήμιο της ΑΥστραλίας, για ενημέρωση. Αλλά νομίζω οι αιτήσεις έχουν κλείσει...έχει πα΄ρελθει η ημερομηνία υποβολής :( αν θέλεις κάτι άλλο στείλε π.μ. Να είστε καλά!!! Τα λέμε....

Greece4ever
27.07.2013, 21:45
Bravo Karmen!!:bravo_1:
Αμα σε ενδιαφερει το σεμιναριο κλικαρε στο λινκ που ποσταρα (#104) κ στειλε στο ε-μεηλ που αναγραφει τα στοιχεια που ζητανε.

karmen1314
28.07.2013, 00:54
Σ ευχαριστω Μπιλλυ!Γκρις ευχαριστω κι εσενα για τα μπραβο και που ενδιαφερθηκες ν απαντησεις αλλα επειδη αφορα φοιτητικες βιζες μαλλον δε με ενδιαφερει...Καλη συνεχεια και στους 2 σας!Θα τα πουμε ειτε Β.Ελλαδα ειτε down under!Φιλιααααααααααα!!!!!!!!!!!!_f riends: