Announcement

Collapse
No announcement yet.

πώληση αυτοκινήτου

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    πώληση αυτοκινήτου

    Καλημέρα!.. Θέλω να πουλήσω το αυτοκίνητό του και το προσπαθώ μήνες τώρα, το έχω βάλει σε αγγελίες στο ιντερνετ, υπάρχει πωλητήριο και με έχουν ρωτήσει πάρα πολλοί, αλλά μάλλον τους φαίνεται ακριβό. Για να γίνω κατανοητή είναι 5 ετών αυτοκίνητο, που το πήρα καινούριο (πριν λίγο καιρό ξεχρεώθηκε) και έχει λίγα χιλιόμετρα. Εε δε μπορώ να το δώσω 2-3 χιλιάρικα, καλύτερα να το κρατήσω τότε!.. Το ξέρω οτι είναι δύσκολη περίοδος τώρα για πωλήσεις, αυτό μου λένε κι οι δικοί μου, αλλά δεν υπάρχει άλλη λύση.. Θα ήθελα όποιος γνωρίζει και πέρασε τη σχετική διαδικασία (πονοκέφαλο θα το έλεγα) να με ενημερώσει, είτε εδώ είτε με πμ. Βρήκα και μια εταιρεία στην Αθήνα που αναλαμβάνει τη πώληση του αυτοκινήτου σου, τους τηλεφώνησα και έδωσα σχετικά στοιχεία, είπαν θα με πάρουν πάλι για περισσότερες πληροφορίες κλπ. αλλά δεν ενδιαφέρθηκαν απ'οτι φαίνεται και πολύ, αφού δεν τηλεφώνησαν. Τι άλλο μπορώ να κάνω;; Γνωρίζει κάποιος κάτι άλλο;..
    Δυστυχώς δεν βλέπω να ανεβαίνω πάνω αν δεν τακτοποιηθεί αυτό, και το προγραμμάτιζα για το καλοκαίρι..
    To accomplish great things, you must not only act, but also dream, not only plan, but also believe. ANATOLE FRANCE.

    #2
    Δυστυχώς οι περισσότεροι τα "σκότωσαν",άρα δεν έχεις πολλές επιλογές.
    ´Η το "σκοτώνεις" ή το κρατάς!
    Οι τιμές των αυτοκινήτων πιά έχουν πιάσει πάτο!

    Comment


      #3
      Eμείς με δυσκολία πουλήσαμε το αυτοκίνητο μας 6.800 Ευρώ πριν από 6 μήνες. Καινούριο έχει 38.000
      Ο τελευταίος να κλείσει την πόρτα.

      Comment


        #4
        Originally posted by efrosini View Post
        Eμείς με δυσκολία πουλήσαμε το αυτοκίνητο μας 6.800 Ευρώ πριν από 6 μήνες. Καινούριο έχει 38.000
        ωχ.. κατάλαβα..
        To accomplish great things, you must not only act, but also dream, not only plan, but also believe. ANATOLE FRANCE.

        Comment


          #5
          Originally posted by Georgia9 View Post
          Καλημέρα!.. Θέλω να πουλήσω το αυτοκίνητό του και το προσπαθώ μήνες τώρα, το έχω βάλει σε αγγελίες στο ιντερνετ, υπάρχει πωλητήριο και με έχουν ρωτήσει πάρα πολλοί, αλλά μάλλον τους φαίνεται ακριβό. Για να γίνω κατανοητή είναι 5 ετών αυτοκίνητο, που το πήρα καινούριο (πριν λίγο καιρό ξεχρεώθηκε) και έχει λίγα χιλιόμετρα. Εε δε μπορώ να το δώσω 2-3 χιλιάρικα, καλύτερα να το κρατήσω τότε!.. Το ξέρω οτι είναι δύσκολη περίοδος τώρα για πωλήσεις, αυτό μου λένε κι οι δικοί μου, αλλά δεν υπάρχει άλλη λύση.. Θα ήθελα όποιος γνωρίζει και πέρασε τη σχετική διαδικασία (πονοκέφαλο θα το έλεγα) να με ενημερώσει, είτε εδώ είτε με πμ. Βρήκα και μια εταιρεία στην Αθήνα που αναλαμβάνει τη πώληση του αυτοκινήτου σου, τους τηλεφώνησα και έδωσα σχετικά στοιχεία, είπαν θα με πάρουν πάλι για περισσότερες πληροφορίες κλπ. αλλά δεν ενδιαφέρθηκαν απ'οτι φαίνεται και πολύ, αφού δεν τηλεφώνησαν. Τι άλλο μπορώ να κάνω;; Γνωρίζει κάποιος κάτι άλλο;..
          Δυστυχώς δεν βλέπω να ανεβαίνω πάνω αν δεν τακτοποιηθεί αυτό, και το προγραμμάτιζα για το καλοκαίρι..
          Εγω το δικο μας καταφεραμε κ το πουλησαμε παροτι απεξω ηταν στραπατσαρισμενο μετα απο το ατυχημα μου...σε μηχανικο αυτοκινητων ο οποιος μαλλον θα ειχε κερδος πουλωντας το ως ανταλλακτικα!
          Προσπαθηστε να το πουλησετε κ σε μαντρες κ μιληστε σε μηχανικους να δειτε τι τιμη εχει τωρα!!
          “Nothing is forever”

          Comment


            #6
            Τι αυτοκίνητο είναι και πόσα ζητάς;
            Λογικό να μη θες να το σκοτώσεις, αλλά αν δεν έχεις άλλη επιλογή τι θα κάνεις;

            Comment


              #7
              Originally posted by Georgia9 View Post
              Καλημέρα!.. Θέλω να πουλήσω το αυτοκίνητό του και το προσπαθώ μήνες τώρα, το έχω βάλει σε αγγελίες στο ιντερνετ, υπάρχει πωλητήριο και με έχουν ρωτήσει πάρα πολλοί, αλλά μάλλον τους φαίνεται ακριβό. Για να γίνω κατανοητή είναι 5 ετών αυτοκίνητο, που το πήρα καινούριο (πριν λίγο καιρό ξεχρεώθηκε) και έχει λίγα χιλιόμετρα. Εε δε μπορώ να το δώσω 2-3 χιλιάρικα, καλύτερα να το κρατήσω τότε!.. Το ξέρω οτι είναι δύσκολη περίοδος τώρα για πωλήσεις, αυτό μου λένε κι οι δικοί μου, αλλά δεν υπάρχει άλλη λύση.. Θα ήθελα όποιος γνωρίζει και πέρασε τη σχετική διαδικασία (πονοκέφαλο θα το έλεγα) να με ενημερώσει, είτε εδώ είτε με πμ. Βρήκα και μια εταιρεία στην Αθήνα που αναλαμβάνει τη πώληση του αυτοκινήτου σου, τους τηλεφώνησα και έδωσα σχετικά στοιχεία, είπαν θα με πάρουν πάλι για περισσότερες πληροφορίες κλπ. αλλά δεν ενδιαφέρθηκαν απ'οτι φαίνεται και πολύ, αφού δεν τηλεφώνησαν. Τι άλλο μπορώ να κάνω;; Γνωρίζει κάποιος κάτι άλλο;..
              Δυστυχώς δεν βλέπω να ανεβαίνω πάνω αν δεν τακτοποιηθεί αυτό, και το προγραμμάτιζα για το καλοκαίρι..
              Τωρα αν θελεις να το πουλησεις ελλαδα,δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα το βλεπω λιγακι χλωμο με την οικονομικη δυσπραγια που υπαρχει,Θα σου ελεγα να ανεβεις με αυτο επανω αλλα μαλλον χρειαζεσαι τα χρηματα.Δοκιμασες στη χρυση ευκαιρια κλπ ? Τελειως ενδεικτικα σου λεω οτι εδω βρισκεις αυτοκινητο μεσαιου κυβισμου πχ Audi A4 του 2006 με 50.000 κορωνες δλ περιπου 5900 ευρω

              Comment


                #8
                Originally posted by fotios View Post
                Τι αυτοκίνητο είναι και πόσα ζητάς;
                Λογικό να μη θες να το σκοτώσεις, αλλά αν δεν έχεις άλλη επιλογή τι θα κάνεις;
                Είναι Citroen C2, Vtr 1400κ, 40.000χμ, κυκλοφορία 2008. Άρχισα με.. 5800 και τώρα λέω για 5000ε, αλλά πάλι δύσκολο φαίνεται.. Antogeor τέτοια να μας λες..
                To accomplish great things, you must not only act, but also dream, not only plan, but also believe. ANATOLE FRANCE.

                Comment


                  #9
                  Originally posted by Georgia9 View Post
                  Είναι Citroen C2, Vtr 1400κ, 40.000χμ, κυκλοφορία 2008. Άρχισα με.. 5800 και τώρα λέω για 5000ε, αλλά πάλι δύσκολο φαίνεται.. Antogeor τέτοια να μας λες..
                  Αν κοιταξεις εδω θα δεις οτι για μοντελο 06 η τιμη ειναι περιπου 4.400 ευρω και αυτο εδω στη Σουηδια.

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by antogeor View Post
                    Αν κοιταξεις εδω θα δεις οτι για μοντελο 06 η τιμη ειναι περιπου 4.400 ευρω και αυτο εδω στη Σουηδια.
                    Άρα μια χαρά τιμή το έχω εγώ, απλά δεν κινείται τίποτα εδώ. Έχω δει εξάλλου και τιμές από άλλα παρόμοια citroen, και δεν είμαι παράλογη στην τιμή. Απλά είναι δύσκολη περίοδος.. Ας ελπίζουμε όμως.
                    To accomplish great things, you must not only act, but also dream, not only plan, but also believe. ANATOLE FRANCE.

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by Georgia9 View Post
                      Άρα μια χαρά τιμή το έχω εγώ, απλά δεν κινείται τίποτα εδώ. Έχω δει εξάλλου και τιμές από άλλα παρόμοια citroen, και δεν είμαι παράλογη στην τιμή. Απλά είναι δύσκολη περίοδος.. Ας ελπίζουμε όμως.
                      Georgia τα αυτοκίνητα είναι το λιγότερο. Εδώ στην Ελλάδα έχουν χάσει την αξία τους κινητά και ακίνητα, άψυχα και έμψυχα. Έχουμε γίνει διεθνώς τσάμπα δυστυχώς

                      Για να σε παρηγορήσω πάντως, αν με το καλό κατέβεις Αυστραλία και ξεκινήσεις να εργάζεσαι, τα 2000 ευρώ λιγότερο που μπορεί να πουλήσεις το αυτοκίνητο σου τώρα, θα είναι 2-3 εβδομαδιάτικα. Οπότε μην το καθυστερείς...
                      Ο τελευταίος να κλείσει την πόρτα.

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by efrosini View Post
                        Georgia τα αυτοκίνητα είναι το λιγότερο. Εδώ στην Ελλάδα έχουν χάσει την αξία τους κινητά και ακίνητα, άψυχα και έμψυχα. Έχουμε γίνει διεθνώς τσάμπα δυστυχώς

                        Για να σε παρηγορήσω πάντως, αν με το καλό κατέβεις Αυστραλία και ξεκινήσεις να εργάζεσαι, τα 2000 ευρώ λιγότερο που μπορεί να πουλήσεις το αυτοκίνητο σου τώρα, θα είναι 2-3 εβδομαδιάτικα. Οπότε μην το καθυστερείς...
                        Η Georgia πηγαίνει βόρεια

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by australian View Post
                          Η Georgia πηγαίνει βόρεια
                          Καλά, ας ελπίσουμε οτι θα ισχύει το ίδιο, πάνω-κάτω, και στη Σουηδία.. Εξάλλου δεν υπάρχει κι άλλη επιλογή απ'το να το δώσεις τσάμπα..
                          To accomplish great things, you must not only act, but also dream, not only plan, but also believe. ANATOLE FRANCE.

                          Comment

                          Working...
                          X