Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - antonis_rethimno

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Ανταπόκριση - antonis_rethimno

    Καλημέρες και καλησπέρες σε όλους!! Με συγχωρείτε αλλά δεν αντέχω να περιμένω να γράψω ανταπόκριση από όταν κατέβω Αυστραλία!!
    Για όσους δεν με γνωρίζουν λέγομαι Αντώνης και στις 26-05-2013 πετάμε για Μελβούρνη!!! Εγώ για πρώτη φορά κατεβαίνω ενώ η γιαγιά μου έχει ζήσει μια δεκαετία περίπου κάτω οπότε κάτι θα θυμάται για να μου πει!!!
    Ένας μήνας ακριβώς έμεινε που μας χωρίζει απ΄το ταξίδι στην καινούργια μας πατρίδα.
    Όλες τις οικονομικές λεπτομέρειες θα τις γράψω τις επόμενες ημέρες που θα έχω και εμπρός μου τις αποδείξεις, για όποιον-α χρειαστεί το οτιδήποτε..
    Ξεκινώντας θα πω πως το μεγαλύτερο άγχος έχει φύγει χάριν σε σας όλους είτε από Ελλάδα είτε από Αυστραλία και συνεπώς ένα μένει να πω, ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΌΛΟΥΣ ΣΑΣ, ΝΑ ΣΑΣ ΈΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ ΌΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΒΡΙΣΚΕΣΤΕ!!!
    Τα καλά νέα, που ξέχασα να αναφέρω, είναι πως βρήκαμε ένα bangalow στην περιοχή Yallambie με καλή τιμή που το έχει μια καλή οικογένεια Ελλήνων, ελπίζω να πάνε όλα καλά!!
    Από τρέξιμο για τα χαρτιά μου έχω τελειώσει, το ίδιο και για τις τράπεζες.
    Αυτό που μένει φυσικά είναι βαλίτσα + ρούχα!! Να δω πως θα τα χωρέσω όλα μέσα σε μόνο 30 κιλά!!!!!
    Δεν ξέρω τι άλλο να γράψω.. Απλά μετράω αντίστροφα!!
    Για οτιδήποτε νεώτερο θα σας ενημερώνω!! Και πάλι ένα μεγάλο ευχαριστώ!!!

    #2
    Καλό σου ταξίδι φίλε!!! Με το καλό η καινούρια αρχή!!!!
    Don't ever mistake someone's silence for ignorance, calmness for acceptance and kindness for weakness!

    Comment


      #3
      Οπότε και από εμάς μένει να σου ευχηθούμε καλό ταξίδι, και μια καλή αρχή να έχεις :-)

      Comment


        #4
        Καλό ταξίδι και πάμε δυναμικά !

        Kαλό ταξίδι Αντώνη.Όλα να πάνε καλά. Ταξιδεύω και εγώ για Μελβούρνη μία εβδομάδα πρίν (19/5) κυρίως αναγνωριστικά (20 ημέρες μόνο) μιάς και δεν έχω συγγενείς εκεί (καλώς ή κακώς θα δείξει). Οπότε hostel για αρχή και εξερεύνηση της πόλης.Αν όλα πάνε καλά....Τον Σεπτέμβριο μόνιμα. Να σας πάνε όλα πρίμα!Πρώτο μου μήνυμα στο patriotaki!!Ποδαρικό!!

        Comment


          #5
          Originally posted by Ikariwths View Post
          Kαλό ταξίδι Αντώνη.Όλα να πάνε καλά. Ταξιδεύω και εγώ για Μελβούρνη μία εβδομάδα πρίν (19/5) κυρίως αναγνωριστικά (20 ημέρες μόνο) μιάς και δεν έχω συγγενείς εκεί (καλώς ή κακώς θα δείξει). Οπότε hostel για αρχή και εξερεύνηση της πόλης.Αν όλα πάνε καλά....Τον Σεπτέμβριο μόνιμα. Να σας πάνε όλα πρίμα!Πρώτο μου μήνυμα στο patriotaki!!Ποδαρικό!!
          Έκανες ποδαρικό στο δικό μου θέμα??!! Να'σαι καλά και σε σένα να σου πάνε όλα καλά στην αναγνώριση που θα κάνεις κάτω!! Με το καλό και για μόνιμα!!

          Comment


            #6
            Ευχαριστώ πολύ PanAeon και billy!!!! Να'στε καλά και ότι κι αν σκέφτεστε να σας βγεί αληθινό!!!

            Comment


              #7
              Good luck mate
              We are waiting for you!

              Comment


                #8
                Καλή αρχή Αντώνη και πάντα θετική σκέψη! Όλα να σου πάνε καλά!
                Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                Comment


                  #9
                  Originally posted by antonis_rethimno View Post
                  Καλημέρες και καλησπέρες σε όλους!!
                  Για όσους δεν με γνωρίζουν λέγομαι Αντώνης και στις 26-05-2013 πετάμε για Μελβούρνη!!!

                  1. Ένας μήνας ακριβώς έμεινε που μας χωρίζει απ΄το ταξίδι στην καινούργια μας πατρίδα.

                  2. Τα καλά νέα, που ξέχασα να αναφέρω, είναι πως βρήκαμε ένα bangalow στην περιοχή Yallambie
                  με καλή τιμή που το έχει μια καλή οικογένεια Ελλήνων, ελπίζω να πάνε όλα καλά!!

                  3. Δεν ξέρω τι άλλο να γράψω.. Απλά μετράω αντίστροφα!!

                  Καλημέρα Αντώνη κ καλώς ήρθες στην παρέα μας

                  1. Εύχομαι να σας πάνε όλα καλά.

                  2. Μακάρι να είναι καλοί Άνθρωποι.

                  3. Ελπίζω να συνεχίσεις την ανταπόκρισή σου κ από εδώ
                  δίνοντας πληροφορίες πιο πολύ σε αυτούς που σκέφτονται να έρθουν στο μέλλον
                  γιατί χρειάζονται να μαθαίνουν τα της ζωής στην Αυστραλία είτε καλά είτε άσχημα.

                  Καλό ταξίδι να έχετε, υγεία κ καλή τύχη...!!!
                  pantamazi_
                  Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by antonis_rethimno View Post
                    Για όσους δεν με γνωρίζουν λέγομαι Αντώνης και στις 26-05-2013 πετάμε για Μελβούρνη!!!
                    Τα καλά νέα, που ξέχασα να αναφέρω, είναι πως βρήκαμε ένα bangalow στην περιοχή Yallambie με καλή τιμή που το έχει μια καλή οικογένεια Ελλήνων, ελπίζω να πάνε όλα καλά!!
                    Mπραβο ,Αντωνη!(με την γιαγια ,θα ηταν ταλαιπωρια σε προσωρινο accommodation etc ...)Μόνο που μπερδευτηκα! Θυμομουν οτι τα links για προσωρινη διαμονη κλπ ,ηταν για Sydney ,γιατι για εκει ρωτουσες,αλλά μαλλον στην πορεια ,αλλαξατε προορισμο! Ολα καλά να σου ερθουν στην νεα σου ζωη!( Αν δεν χωρεσουν ολα τα ρουχα & πραγματα στην βαλιτσα , θα μπορουσες να τα στειλεις με καραβι .Αλλά αν ειναι απλως ρουχα , ε ,θα παρεις απο κει καινουργια ! Εσυ να εισαι καλα! )
                    ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by vertigo View Post
                      Mπραβο ,Αντωνη!(με την γιαγια ,θα ηταν ταλαιπωρια σε προσωρινο accommodation etc ...)Μόνο που μπερδευτηκα! Θυμομουν οτι τα links για προσωρινη διαμονη κλπ ,ηταν για Sydney ,γιατι για εκει ρωτουσες,αλλά μαλλον στην πορεια ,αλλαξατε προορισμο! Ολα καλά να σου ερθουν στην νεα σου ζωη!( Αν δεν χωρεσουν ολα τα ρουχα & πραγματα στην βαλιτσα , θα μπορουσες να τα στειλεις με καραβι .Αλλά αν ειναι απλως ρουχα , ε ,θα παρεις απο κει καινουργια ! Εσυ να εισαι καλα! )
                      Thanks vertigo!! Ναι αλλάξαμε προορισμό, λόγω σπιτιού αλλά και γιατί η γιαγιά ήθελε Melbourne..Να'σαι καλά και συ, και μάλλον θα έρθουν με καράβι τα πράματα!!! Καλός να βρεθούμε και κάτω!!!

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by antonis_rethimno View Post
                        Thanks vertigo!! Ναι αλλάξαμε προορισμό, λόγω σπιτιού αλλά και γιατί η γιαγιά ήθελε Melbourne..Να'σαι καλά και συ, και μάλλον θα έρθουν με καράβι τα πράματα!!! Καλός να βρεθούμε και κάτω!!!

                        Ενταξει ,λοιπον!
                        Οταν κατεβω να δω γιο ,νυφη και λοιπους συγγενεις και φιλους ,πολυ θα χαρω να δω και σενα και την παρεα του patriotaki ! Που αλλωστε εχει και τραπεζι ρεζερβε ,καθε Πεμπτη ,στο Nikos !
                        ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by antonis_rethimno View Post
                          Καλημέρες και καλησπέρες σε όλους!! Με συγχωρείτε αλλά δεν αντέχω να περιμένω να γράψω ανταπόκριση από όταν κατέβω Αυστραλία!!
                          Για όσους δεν με γνωρίζουν λέγομαι Αντώνης και στις 26-05-2013 πετάμε για Μελβούρνη!!! Εγώ για πρώτη φορά κατεβαίνω ενώ η γιαγιά μου έχει ζήσει μια δεκαετία περίπου κάτω οπότε κάτι θα θυμάται για να μου πει!!!
                          Ένας μήνας ακριβώς έμεινε που μας χωρίζει απ΄το ταξίδι στην καινούργια μας πατρίδα.
                          Όλες τις οικονομικές λεπτομέρειες θα τις γράψω τις επόμενες ημέρες που θα έχω και εμπρός μου τις αποδείξεις, για όποιον-α χρειαστεί το οτιδήποτε..
                          Ξεκινώντας θα πω πως το μεγαλύτερο άγχος έχει φύγει χάριν σε σας όλους είτε από Ελλάδα είτε από Αυστραλία και συνεπώς ένα μένει να πω, ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΌΛΟΥΣ ΣΑΣ, ΝΑ ΣΑΣ ΈΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ ΌΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΒΡΙΣΚΕΣΤΕ!!!
                          Τα καλά νέα, που ξέχασα να αναφέρω, είναι πως βρήκαμε ένα bangalow στην περιοχή Yallambie με καλή τιμή που το έχει μια καλή οικογένεια Ελλήνων, ελπίζω να πάνε όλα καλά!!
                          Από τρέξιμο για τα χαρτιά μου έχω τελειώσει, το ίδιο και για τις τράπεζες.
                          Αυτό που μένει φυσικά είναι βαλίτσα + ρούχα!! Να δω πως θα τα χωρέσω όλα μέσα σε μόνο 30 κιλά!!!!!
                          Δεν ξέρω τι άλλο να γράψω.. Απλά μετράω αντίστροφα!!
                          Για οτιδήποτε νεώτερο θα σας ενημερώνω!! Και πάλι ένα μεγάλο ευχαριστώ!!!
                          Αντώνη καλό ταξίδι. Λιγότερο από μήνας έμεινε. Περιμένουμε ανταπόκριση σου από Αυστραλία.

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by ssggeeoorrgg View Post
                            Αντώνη καλό ταξίδι. Λιγότερο από μήνας έμεινε. Περιμένουμε ανταπόκριση σου από Αυστραλία.
                            Να'σαι καλά ssggeeoorrgg!!! Ούτε στο στρατό δεν έκανα έτσι .. Και εννοείται πως θα γράφω εντυπώσεις, πληροφορίες ότι ακούω κ.τ.λ.!!!

                            Comment


                              #15
                              Ρε παίδες έχω ολίγον τι ξεστραβωθεί στο θέμα διπλώματος και ακόμα δεν ξέρω τι να κάνω..Και είναι το τελευταίο που έχω να κάνω.. Αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει please!!!

                              Comment

                              Working...
                              X