Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι σκεφτεσαι..

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Τι σκεφτεσαι..

    ..αυτη τη στιγμη?


    Σκεφτηκα να δημιουργησω αυτο το θεμα οπου θα μπορουμε να γραφουμε οτι μας ερχεται στο κεφαλι (οτι και αν ειναι αυτο) για να μη σπαμαρουμε και σε ασχετα θεματα

    #2
    Αυτή που σκέφτομαι τώρα-τώρα είναι το πόόόοοοοοοσο απίστευτα βαριέμαι όλη τη διαδικασία μετακόμισης. Επειδή νοικιάζω έχω βαρεθεί να αλλάζω σπίτια. Άντε να πακετάρω πάλι όλα μου τα υπάρχοντα και να ζήσω το επόμενο δίμηνο τουλάχιστον στο απόλυτο χάος.

    Μου θύμισες όμως ότι δεν έχω πιεί ακόμα τον πρωϊνό μου καφέ κι έχει πάει μία και τέταρτο!

    Βάσω πότε φεύγεις; Εγώ μάλλον γύρω στις 20 Ιουνίου! (για Αγγλία).

    Comment


      #3
      Συμφωνω με τη miss espresso,μηπως εχει κανεις χομπι να πακεταρει πραγματα?

      Comment


        #4
        κοριτσια εγω τωρα δεν πινω φραπεδακι, γιατι ειναι νυχτα, εχω βαλει το λικερακι μου βυσινο φτιαγμενο απο τα χερακια μου το απολαμβανω δεν θελω να σκεφτομαι για πακεταρισμα γιατι μεσα σε ενα χρονο το εκανα τρεις φορες φ ρ ι κ η!!!!!αυτο που σκεφτομαι ειναι ποτε θα μαθω γερμανικα επιτελους να μπορω να συννενοουμαι... βασω δεν ξερω που σκοπευεις να πας στην γερμανια, σε πολη η καπου αποκεντρα το μονο σιγουρο ειναι πως θα ξετρελαθεις με την οργανωση της πριν φυγω εγω απο ελλαδα με ειχε ρωτησει ο συζυγος μου (λογω του οτι ηταν παλια εδω πριν τον γνωρισω) μπορεις να ζησεις και να μεγαλωσεις τα παιδια σου σε ενα τελοιο οργανωμενο κρατος? με φοβιζε αυτο ομως τωρα σου απαντω ναι με 1000!!!

        Comment


          #5
          εχεις δικιο, τι μου θυμισες...την φραση αυτη μου την ειχε πει ο συζυγοςς μου π ο λ ι τ ι σ μ ι κ ο σ ο κ θα παθεις....και επαθα!

          Comment


            #6
            Σκέφτομαι πως θα πείσω τον εαυτό μου να αφήσει μια καλοπληρωμένη δουλειά, πως θα πείσω την γυναίκα μου να με ακολουθήσει που είναι Στρατιωτικός κ πρέπει να πάρει τουλάχιστον αρχικά μακρόχρονη άδεια ανευ αποδοχών, πότε θα φτάσω τουλάχιστον σε Β2 επιπεδο ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΒΕΡΟΛΙΝΟΟΟΟΟ?

            Να δώσω στα παιδάκια μου αυτό που αξίζουν!!!

            Εχω τόση ενέργεια που άνετα θα σας βοηθούσα κ στο πακετάρισμα!!! Αρκεί να είχα λίγο χρόνο...

            Comment


              #7
              ποσα χρονια θελει ακομα και σε ποιο σωμα???

              Comment


                #8
                Σκέφτομαι να βάλω κανά ποτό γιατι η νύχτα προβλέπεται μεγάλη .Οσοι δεν έχετε δοκιμάσει Disarono με χυμό λεμόνι δοκιμάστε το και θα με θυμηθείτε!!!!

                Comment


                  #9
                  Σκέφτομαι να βρω σπίτι Stuttgart να ξαναπακεταρω τα πράματα δεν θα το έλεγα.. Δύο μήνες τα έχουμε ακόμα μέσα στης τσάντες. 3 ωριτσες δρόμος και επιτέλους μια δουλειά.. Και να περάσουν όμορφα και ωραία τα επόμενα δυο χρόνια και να μιλάμε κάπως την γλώσσα...

                  Comment


                    #10
                    τοσο καιρο που ειμαι εδω και γραφω και διαβαζω αυτα που γραφουν άλλοι αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι ολοι μας , ανεξαρτητως αν εχουμε οικογενεια, η καποιοι ειναι μονοι τους η ζευγαρι, ψαχνουμε το αυτονοητο, μια καλη ποιοτικη ζωη για μας και τα παιδια μας, πως θα μπορεσουμε να ορθοποδησουμε σε δυσκολες καταστασεις, πως παμε ξανα για δευτερη φορα να στρωσουμε την ζωη μας, πως θα μπορεσουν να ανταπεξελθουν συμπατριωτες μας στα δυσκολα στην πατριδα, σκεφτομαι πως φτασαμε η πως μας εφτασαν εδω, θα ηθελα να ειχα ενα κουμπακι να πατησω και να δω πως θα ειμασταν σε ενα χρονο απο τωρα, πολυς κοσμος αναγκαζεται να φυγει απο την πατριδα, και μου φαινεται περιεργο πως τελικα γραφουμε απο καθε γωνια της γης ολοι μας...με κοινα προβληματα και με κοινους στοχους...

                    Comment


                      #11
                      βρε παιδια που εισαστε?????αυτο σκεφτομαι που εισαστε!!!

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by Blacktulip View Post
                        ποσα χρονια θελει ακομα και σε ποιο σωμα???
                        Καλησπέρα B.T., είμαστε 40 κ είναι στο Στρατό ξηράς απο το 1993, δηλ 20 χρόνια.

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by ITgpap View Post
                          Καλησπέρα B.T., είμαστε 40 κ είναι στο Στρατό ξηράς απο το 1993, δηλ 20 χρόνια.
                          αρα ειναι παλια ασφαλισμενη το εχει ψαξει αν μπορει να φυγει και εγω ημουν ΠΝ

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by Blacktulip View Post
                            αρα ειναι παλια ασφαλισμενη το εχει ψαξει αν μπορει να φυγει και εγω ημουν ΠΝ
                            Τι έγινε όλοι οι συνάδελφοι την κοπανάμε για έξω? Έχω την εντύπωση ότι μετά τις 31/12/93 θεωρείται νέα ασφαλισμένη. Όπως και να έχει μάλλον χρειάζεται 25 χρόνια. Έτσι και αλλιώς όμως μπορεί να φύγει αφού έχει συμπληρώσει 15 αλλά από συντάξιμα..... Και με 20/35....
                            A journey of a thousand miles begins with a single step.

                            Comment


                              #15
                              ...σκέφτομαι που στο καλό είναι η βίζα μου!!!!
                              A journey of a thousand miles begins with a single step.

                              Comment

                              Working...
                              X