Announcement

Collapse
No announcement yet.

APPRENTICESHIP Στο Ηνωμένο Βασίλειο

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    APPRENTICESHIP Στο Ηνωμένο Βασίλειο

    Καλησπέρα σας! Νέος στη παρέα και γω.. Ονομάζομαι Νίκος και είμαι 28 ετών. Ψάχνω πληροφορίες από οποιονδήποτε γνωρίζει είτε από προσωπικό επίπεδο είτε από άλλους φορείς, πως είναι δυνατόν να μετακομίσω Αγγλία ή Σκωτία σαν μαθητευόμενος (apprentice) σε κάποιο τεχνικό επάγγελμα.. Έχω ψάξει τα σχετικά sites της κυβέρνησης και για τις 2 χώρες αλλά έχω κάποιες απορίες που θα ήθελα να τις ξεδιαλύνω στο μυαλό μου αν είναι δυνατόν..
    Περιμένω με μεγάλη ανυπομονησία οποιαδήποτε ανταπόκριση!

    #2
    Originally posted by Nikolaos85 View Post
    Καλησπέρα σας! Νέος στη παρέα και γω.. Ονομάζομαι Νίκος και είμαι 28 ετών. Ψάχνω πληροφορίες από οποιονδήποτε γνωρίζει είτε από προσωπικό επίπεδο είτε από άλλους φορείς, πως είναι δυνατόν να μετακομίσω Αγγλία ή Σκωτία σαν μαθητευόμενος (apprentice) σε κάποιο τεχνικό επάγγελμα.. Έχω ψάξει τα σχετικά sites της κυβέρνησης και για τις 2 χώρες αλλά έχω κάποιες απορίες που θα ήθελα να τις ξεδιαλύνω στο μυαλό μου αν είναι δυνατόν..
    Περιμένω με μεγάλη ανυπομονησία οποιαδήποτε ανταπόκριση!
    Καλώς ήλθες Νικόλα! Περιμένουμε να ακούσουμε τις απορίες σου για να δούμε αν μπορούμε να σε βοηθήσουμε με κάποιον τρόπο!
    Μέτρα τρεις και κόψε μια.......

    Comment


      #3
      Σε όλες τις φόρμες αιτήσεων που έχω προσπαθήσει να συμπληρώσω για την εκάστοτε apprenticeship ζητούν αριθμό κοινωνικής ασφάλισης , διεύθυνση κατοικίας στη συγκεκριμένη χώρα και το αντίστοιχο απολυτήριο λυκείου.. Επίσης ζητούν και σε συγκεκριμένα μαθήματα βαθμούς απο A-C. Όσον αφορά τα μαθήματα κάνεις κάποια τεστ και όταν ειναι να περάσεις συνέντευξη. Εγώ αυτό που ζητάω στην ουσία είναι τι θα μπορούσα να κάνω ώστε να μπορέσω να κερδίσω ένα apprenticeship αφού ούτε αριθμό κοιν. ασφάλισης έχω για εκεί και ούτε διεύθυνση στις συγκεκριμένες χώρες μιας και που βρίσκομαι Ελλάδα. Τι θα ήταν σοφό εκ μέρους μου να κάνω για να μπορέσω να έχω ίσες πιθανότητες για τα apprenticeships..

      Comment


        #4
        Να έρθεις εδώ. Αν δεν ερχόμουν εδώ για να πάρω το ΝΙΝ και να χω διεύθυνση στην Αγγλία ΔΕΝ θα είχα τη δουλειά μου τώρα!
        Μέτρα τρεις και κόψε μια.......

        Comment


          #5
          Ευχαριστώ για τις απαντήσεις αντρίκο!

          Comment


            #6
            Originally posted by Nikolaos85 View Post
            Ευχαριστώ για τις απαντήσεις αντρίκο!
            Καλή τύχη Νικόλα!
            Μέτρα τρεις και κόψε μια.......

            Comment


              #7
              Originally posted by αντρικος View Post
              Να έρθεις εδώ. Αν δεν ερχόμουν εδώ για να πάρω το ΝΙΝ και να χω διεύθυνση στην Αγγλία ΔΕΝ θα είχα τη δουλειά μου τώρα!
              Γεια σου αντρικο ειμαι αθηνα θα μπωρουσες να μηλησουμε μεσα απο skyp καποια στιγμη αμα ηθελες σε παρακαλω και αν σου ηταν ευκολο, πρωτα στηλε mail στο rikospi @gmail.com αμα θες και μετα μηλαμε και στο skyp γιατι ειμαι και εγω ετοιμος για αγγλια και οι αποριες ειναι πολλες και δεν εχω καποιον εκει . ααα οποιος θελει συγκατοικο για αγγλια παιδια ΕΔΩ ειμαι και ειμαι απο αθηνα οσω ποιο πολυ τοσο καλυτερα στη ξενιτια .

              Comment

              Working...
              X