Announcement

Collapse
No announcement yet.

Έχεις πακέτο ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Έχεις πακέτο ?

    Παιδιά τι γίνεται με τα πακέτα-δέματα απο Ελλάδα?
    Αποτι είδα οι τιμές είναι τσουχτερες για 2 κιλα δέμα τα ΕΛΤΑ ζητάνε 17 ευρώ !!!!
    Υπάρχει κάποιος ο τρόπος να κανονίσουμε όποιος έρχεται στην Αγγλία (π.χ. φοιτητές) από Ελλάδα να φέρνουν καμια έξτρα βαλίτσα (πληρωμένη φυσικά) μαζί τους? Η έξτρα βαλίτσα με την aegean στοιχίζει 25 ευρώ κ μπορείς να μεταφέρεις μέχρι 20 κιλά οπότε συμφέρει να την μεταφέρει κάποιος κ μετά να συναντηθεί με το παραλήπτη για την παραλάβη

    Ειδικά για μένα που μένω στο Κέμπτριτζ υπάρχει κάποιος Κερκυραίος που πηγαινοέρχεται από Κέρκυρα που κατάγομαι να μου φέρει μια βαλίτσα με κάτι έξτρα πραγματάκια?

    #2
    Καλημέρα ckastam.
    Θα σου πρότεινα να δεις τι θα κάνεις μόνος σου με τα ΕΛΤΑ ή με κάποιον άλλο τρόπο π.χ. κανένα γραφείο μεταφορών που στέλνει πράγματα με φορτηγά στην Ευρώπη γιατί δεν νομίζω ότι θα βρεθεί κανένας να κάνει αυτό που λες... (ποιος θα πάρει μία βαλίτσα από έναν άγνωστο για να του την πάει αεροπορικώς με τόσα που συμβαίνουν?)
    Εγώ προσωπικά δεν θα το έκανα ποτέ...!!!


    υ.γ. Προς θεού δεν το λέω για σένα ούτε υπονοώ κάτι... απλά μόνο κ μόνο για να μην περιμένεις άδικα.
    (Μιλάω από προσωπική πείρα γιατί τα έχω πάθει όλα...!!!)
    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

    Comment


      #3
      Καλησπέρα! Ρώτησε και στην DHL. Είναι απο τις οικονομικές μεταφορικές.

      Comment


        #4
        jimathens

        καταλαβαινω τι εννοείς - μια βαλίτσα μπορεί να κρύβει πολλά "παράνομα" πράγματα - απο εκει κ πέρα είναι θέμα εμπιστοσύνης καθαρά

        Comment

        Working...
        X