Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικα με τις Partner Visas

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Σχετικα με τις Partner Visas

    Partner category visa options
    Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

    #2
    καλη σας μερα!!!!εχω μια ερωτηση ρε παιδια εχει ερθει μια φιλη μου απο Ελλαδα με τα παιδια της και τον αντρα της αλλα μονο ο αντρας της ειναι αυστραλος υποικοος και τα παιδια της ειναι απο πρωτο γαμο.το προβλημα τους ειναι οτι δεν μπορουν να πανε τα παιδια σχολειο μεχρι να εγκριθει η βιζα τους.σε δημοσιο σχολειο τους ζητανε 12.000$ το παιδι.μηπως ξερετε αν υπαρχει καποιο παραθυρακι για να πανε τα παιδια σχολειο χωρις να πληρωσουν τοσα λεφτα?ευχαριστω για την βοηθεια σας

    Comment


      #3
      Απο τα παιδια δεν ειναι κανενα του Αυστραλου υπηκοου?...για να περασει την υπηκοοτητα για αυτο ρωταω!!
      Σε περιπτωση επιμελειας δεν γνωριζω να σου πω αλλα ολο κ καποιος θα ξερει εδω μεσα!
      “Nothing is forever”

      Comment


        #4
        Originally posted by gaziotis View Post
        καλη σας μερα!!!!εχω μια ερωτηση ρε παιδια εχει ερθει μια φιλη μου απο Ελλαδα με τα παιδια της και τον αντρα της αλλα μονο ο αντρας της ειναι αυστραλος υποικοος και τα παιδια της ειναι απο πρωτο γαμο.το προβλημα τους ειναι οτι δεν μπορουν να πανε τα παιδια σχολειο μεχρι να εγκριθει η βιζα τους.σε δημοσιο σχολειο τους ζητανε 12.000$ το παιδι.μηπως ξερετε αν υπαρχει καποιο παραθυρακι για να πανε τα παιδια σχολειο χωρις να πληρωσουν τοσα λεφτα?ευχαριστω για την βοηθεια σας
        Δυστυχώς,μέχρι να εγκριθεί η visa θα πληρώνουν.No "windows"
        Το γνωρίζω από παρόμοια περίπτωση.

        Comment


          #5
          Γεια σας! Εχω μια ερωτηση! Αν ειμαι παντρεμενη με αυστραλο υπηκοο που ζει στην ελλαδα και θελουμε και οι δυο να μεταναστευσουμε στην αυστραλια.. τι θα πρεπει να κανουμε και ποιες προυποθεσεις θα πρεπει να πληρουμε?

          Comment


            #6
            Originally posted by sxristina View Post
            Γεια σας! Εχω μια ερωτηση! Αν ειμαι παντρεμενη με αυστραλο υπηκοο που ζει στην ελλαδα και θελουμε και οι δυο να μεταναστευσουμε στην αυστραλια.. τι θα πρεπει να κανουμε και ποιες προυποθεσεις θα πρεπει να πληρουμε?
            http://www.patriotaki.net/%CE%B3%CE%...BA%CE%AC-4628/

            Comment


              #7
              wraia! kai an eimaste kai oi dyo anergoi.. opote o antras mou den mporei na eggyhthei oti tha me diasfalizei oikonomika tote ti tha prepei na kanoume?

              Comment


                #8
                sxristina θα σε παρακαλέσω πολύ να γράφεις με ελληνικά γράμματα όπως κάνουμε όλοι γιατί είναι ένας από τους κανόνες του φόρουμ.

                Ευχαριστώ.
                Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                Comment


                  #9
                  Το (αν είμαι παντρεμένη) δεν κατάλαβα.
                  Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένη για να πάρεις κ πιο κατατοπιστικές απαντήσεις.
                  Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by sxristina View Post
                    wraia! kai an eimaste kai oi dyo anergoi.. opote o antras mou den mporei na eggyhthei oti tha me diasfalizei oikonomika tote ti tha prepei na kanoume?
                    Διάβασε πολύ καλά το φόρουμ κ ειδικά τις ανταποκρίσεις των μελών που είναι στην Αυστραλία κ θα τα καταλάβεις όλα.
                    Διάβασε κ την δικιά μου εδώ: http://www.patriotaki.net/%CE%B1%CE%...309/#post60102
                    Κ εδώ: http://www.patriotaki.net/%CE%B1%CE%...309/#post60103


                    Αφιέρωσε χρόνο για διάβασμα, διάβασμα κ διάβασμα...!!!
                    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by sxristina View Post
                      Λοιπον το πιστευεις οτι διαβαζα την ανταποκριση σου οταν μου εστειλες το μηνυμα! Ας τα παρουμε απο την αρχη, ο αντρας μου ειναι αυστραλος υπηκοος αλλα εχει γεννηθει στην ελλαδα και ζει μονιμα εδω.. ειναι ανεργος και αυτος ειναι ο λογος που θελει να μεταναστευσει.. ειμαι και εγω ανεργη και ελπιζω ως το καλοκαιρι να εχω ξεμπερδεψει με το πτυχιο μου ως φιλολογος! Απ' οτι καταλαβα τα πτυχια αγγλικων που εχω δεν αναγνωριζονται οποτα σκεφφτομαι να δωσω το academic ielts μπας και εχω περισσοτερες πιθανοτητες για δουλεια.. η ερωτηση που εχω ειναι αν ο αντρας μου που ειναι ανεργος μπορει να ειναι σπονσορας μου? για ποια visa θα πρεπει να κανς αιτηση? ποσο καιρο πριν μεταναστευσουμε θα πρεπει να εχς κανει αιτηση? ποσα χρηματα χρειαζονται για τη visa?
                      Στα links που σου έστειλα πριν,περιγράφονται ΟΛΑ
                      Για όσους είναι Αυστραλοί υπήκοοι

                      http://www.patriotaki.net/%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%8C%CF%83%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CF%85%CF%83%CF%84%CF%81%CE%B1%CE%BB%CE%BF%C E%AF-%CF%85%CF%80%CE%AE%CE%BA%CE%BF%CE%BF%CE%B9-95/partner-visa-offshore-onshore-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CF%83%C E%AF%CE%B1-%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CE%BF%CE%BB%CE%BF%C E%B3%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-4628/


                      Ναι μπορεί να γίνει sponsor
                      H offshore (Βερολίνο) κοστίζει $3,085 .
                      Η onshore (Αustralia) κοστίζει $4,575.

                      Comment


                        #12
                        ευχαριστω πολυ για τις οδηγιες!! και τα link! προσπαθω να βγαλω ακρη και με βοηθατε πολυ!!

                        Comment


                          #13
                          θα ήθελα αν μπορείτε να μου δώσετε μια απάντηση σε ένα πρόβλημα ενός φίλου μου...
                          λοιπόν ο ένας είναι αυστραλός υπήκοος και είναι Σύδνευ από αρχές Νοεμβρίου...
                          η σύζυγος είναι ελλάδα με Βουλγαρική υπηκοότητα...
                          δεν μπόρεσε να ταξιδέψει μαζί του ...ούτε με τουριστικη βίζα η σύζυγος μαζί με τον μικρό τους...
                          δύο χρόνια παντρεμένοι...
                          μόνη διέξοδος είναι η partner viza?
                          και αν κατατεθουν τα χαρτιά και ο φάκελος ολοκληρωμένος μετά από πόσο καιρό υπάρχει περίπτωση να ταξιδέψει η σύζυγος?
                          σας ευχαριστώ πολύ!

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by Μανώλης View Post
                            θα ήθελα αν μπορείτε να μου δώσετε μια απάντηση σε ένα πρόβλημα ενός φίλου μου...
                            λοιπόν ο ένας είναι αυστραλός υπήκοος και είναι Σύδνευ από αρχές Νοεμβρίου...
                            η σύζυγος είναι ελλάδα με Βουλγαρική υπηκοότητα...
                            δεν μπόρεσε να ταξιδέψει μαζί του ...ούτε με τουριστικη βίζα η σύζυγος μαζί με τον μικρό τους...
                            δύο χρόνια παντρεμένοι...
                            μόνη διέξοδος είναι η partner viza?
                            και αν κατατεθουν τα χαρτιά και ο φάκελος ολοκληρωμένος μετά από πόσο καιρό υπάρχει περίπτωση να ταξιδέψει η σύζυγος?
                            σας ευχαριστώ πολύ!
                            https://www.immi.gov.au/about/charte.../visas/5.0.htm
                            https://www.immi.gov.au/immigration/...-passports.htm

                            Comment


                              #15
                              na sas rotiso kati ...na mu apandisi opios kseri ....sas parakalo....avti pu pan me viza PERMANENT REZIDENT..apo ELLADA stin AUSTRALIA pernun epidomata molis patane to podidus eki ... i prepi na perimenun 2 xronia

                              Comment

                              Working...
                              X