Announcement

Collapse
No announcement yet.

ετοιμοι γαι γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ετοιμοι γαι γερμανια

    Καλησπερα σε ολους..ψαχνω με το συζηγο δουλεια στη γερμανια..εχει πτυχιο β.ακτινολογου απο τη σβιε..ξερει κανεις αν ειναι ευκολο να βρει δουλεια στο αντικειμενο του ? Αλλα και γενικα οποια δουλεια και να βρεθει μας ενδιαφερει για αρχη..εστιατορικ π.χ. οποιος μπορει ας βοηθησει. Για νυρεμβεργη ειναι ο πρωτος στοχος . Ευχαριστω.

    #2
    Καλησπέρα...
    Αμα βρεί σε εστιατόριο παλι τυχεροί θεωρίστε.
    Και ο πρώτος στόχος σου πρέπει να ειναι να βρεις μια δουλεία οπου και να είναι αυτη και στο μέλλον επιλλέγεις την πόλη.
    Μην κάνετε απλά το λάθος πατε εκει ξεκρέμαστοι και παρετε τους δρόμους, επιδί δουλεία χωρίς την γλώσσα μονο σε ελληνα εχετε πιθανότητες βρείτε.

    Comment


      #3
      Ευχαριστουμε πολυ που απαντησατε στης αποριες μας...με λενε μαρια σκεφτομστε να φυγουμε για νυρεμβεργη που εχουμε μια φιλη εκει χρονια κατοικος νυρεμβεργης κ θα μεινουμε σε σπιτι δικο της που το εχει σαν ξενωνα για φιλους...υπαρχει αυτο το ελαφριντικο σε μας,απλα με δουλειες δεν ξερουμε ακομα τι γινετε εκει ψαχνουν οι φιλοι μας κ μας ενημερωνουν .εσεις τι ξερετε για το θεμα δουλειας ;μενετε χρονια γερμανια;κ παλι σας ευχαριστουμε

      Comment


        #4
        Γιατι μιλάς στον πλυθηντικό?
        Εγω πρωσοπικά δεν σου έλυσα καμία απορία... Και οχι δεν έχω σχέση με γερμανία, απο την Σουηδία ειμαι.
        Πάντως πρωσοπικά η γερμανία θα ήταν η τελευτέα χώρα που θα πήγαινα!
        Μακρια και αγαπημένη...

        Comment


          #5
          Καλησπερα....απο ευγενειΑ που δεν γνωριζομαστε κ πολυ....γιατι μακρια κ αγαπημενη τι ξερεις;αν μπορεις κ δεν ειμαι ενοχλητικη θα ηθελα να μου πεις.,,.,ευχαριστω

          Comment


            #6
            Απλά δεν μου αρέσει σαν χώρα... και όλους οσους ξέρω στην γερμανία ειναι μίζεροι και ασχέτως αν το παίζουν ευχτηχισμένοι.
            Μην αναφέρο οτι ειναι και χώρα που εχει ευρο αργά η γρήγορα θα καταρέυση γιατί ειναι απλα μια φούσκα στο κέντρο της ευρώπης.
            Δεν λέω αλλα γιατί θα διαφωνήσουν οι μετανάστες έλληνες της γερμανίας μονο κ μονο για να υποστηρίξουν την επιλογή τους.

            Comment


              #7
              Originally posted by KostasDeb View Post
              Απλά δεν μου αρέσει σαν χώρα... και όλους οσους ξέρω στην γερμανία ειναι μίζεροι και ασχέτως αν το παίζουν ευχτηχισμένοι.
              Μην αναφέρο οτι ειναι και χώρα που εχει ευρο αργά η γρήγορα θα καταρέυση γιατί ειναι απλα μια φούσκα στο κέντρο της ευρώπης.
              Δεν λέω αλλα γιατί θα διαφωνήσουν οι μετανάστες έλληνες της γερμανίας μονο κ μονο για να υποστηρίξουν την επιλογή τους.
              Το να υπαρχουν ανθρωποι που μεταναστευσαν στην Γερμανια και που δεν νιωθουν μιζεροι και ειναι οντως πολυ ικανοποιημενοι απ την επιλογη τους.....προφανώς για σενα ,δεν υφισταται...Ελα ,ομως που υπαρχουν....
              ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

              Comment


                #8
                Νατος ο οικονομολογος του καφενε. Σταματηστε ρε ανθρωποι να βγαζετε κομπλεξ, "εσυ ζεις στην Ευρωπη που θα καταρρευσει ενω εγω εκτος ευρωζωνης δε θα παθω ουτε γρατσουνια." Φουσκα μια χωρα με βιομηχανια.... Καλα, ενταξει. Εχεις και καμμια συμβουλη για χρηματηστηριο;

                Comment


                  #9
                  Λοιπον φιλε KostasDeb εγω εχω ερθει με την οικογενεια μου εδω και 10 μηνες σχεδον μαζι με τα τρια μου παιδια και ομολογω πως μονο μιζερη δεν νοιωθω (βεβαια ο καθενας οτι θελει απο την ζωη του και οτι ειναι αυτο και εισπρατει....)αφου νοιωθεις λοιπον εσυ και ολοι οι υπολοιποι μεταναστες ετσι γιατι δεν σκεπτεσται το δρομο της επιστροφης, εκει οπου δεν υπαρχει η μιζερια? εκει οπου ολα ειναι τοσο προγαρμματισμενα, εκει οπου δεν υπαρχει γραφειοκρατεια, εκει οπου υπαρχει ενα κρατος προνοιας διπλα παντα στο πολιτη, εκει οπου η ευγενεια ξεχειλιζει, εκει οπου υπαρχει παιδεια, εκει οπου ο απλος πολιτης νοιωθει τοση σιγουρια... μονο πειτε μου και εμενα που ειναι το κρατος αυτο οπου δεν υπαρχει μιζερια για να ξεκινησω και εγω, καλο θα ειναι οταν λεμε κατι να μην το γενικοποιουμε απλα να επιχειρηματολογουμε για το πως και γιατι βλεπουμε οτι υπαρχει μιζερια, δως μου ενα παραδειγμα για να μπορεσουμε να κανουμε διαλογο ωστε και καποιος να βγαλει την γνωμη του θετικη η αρνητικη...

                  Comment


                    #10
                    Κώστα,το οτι και η Γερμανία έχει ευρω δεν σημαίνει οτι θα παθει οτι και η Ελλάδα,άλλωστε το ευρω είναι "νόμισμα" που εξυπηρετεί αυτού καθ'αυτού τη Γερμανία και όταν η ίδια δεί οτι δεν εξυπηρετεί άλλο τα συμφέροντά της θα την κάνει πρώτη με ελαφρά πηδηματάκια,να'σαι σίγουρος γι'αυτο...
                    Η "χρηματοπιστωτική κρίση" που μετατραπηκε σκοπίμως σε κρίση χρέους δεν είναι η αιτία για όσα δεινά τραβάμε όσοι ζούμε (ακόμα)στην Ελλάδα...η αφορμή ήταν ,με αποτέλεσμα να βγούνε στην επιφάνεια όλα τα ΔΟΜΙΚΑ προβλήματα που έχει η Ελλάδα και που τόσα χρόνια με τις πολιτικές που ακολουθησαν όσοι είχαν τις τύχες αυτού του τόπου στα χέρια τους φρόντισαν να διογκώσουν!!!!
                    Ουσιαστικά είτε αρέσει σε κάποιους είτε όχι,Κράτος με το όνομα Ελλάδα δεν υπήρξε ΠΟΤΕ ουσισατικά μετά την επανάσταση του '21,μονο σαν χώρα και σαν τόπος υπάρχουμε...!!!
                    Επίσης μιζέρια για μένα είναι να πάει ο μήνας 20 και να μετρας μόνο κέρματα στην τσέπη σου,μιζέρια είναι να λιποθυμούν παιδιά στο σχολείο γιατί δεν εχουν να φάνε,μιζέρια είναι να βλέπεις κόσμο να ψάχνει να φάει στα σκουπίδια,να μην έχει ρεύμα στο σπίτι του και να προσπαθεί να ζεσταθεί με κουβέρτες εν'ετει 2013,μιζέρια είναι δουλεύεις για 480 ευρω και να σ'εχουν για 5-6 μήνες απλήρωτους,να μη μιλάμε για υπερωρίες γιατί εδώ είναι Ελλάδα και δεν πληρωνονται οι υπερωρίες και αν σ'αρεσει...Θες να συνεχίσω???θα γράφω μέχρι την αλλαγή του χρόνου και ΑΝ τελειώσω...!!!!!
                    ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΛΑΡΙΝΟ,ΕΧΟΥΝ ΓΥΡΙΣΜΑΤΑ...

                    Comment


                      #11
                      Καλησπέρα Pathfinder. Τι γίνεται;Όλα καλά;Πως πάει η προετοιμασία;

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by pagouras View Post
                        Καλησπέρα Pathfinder. Τι γίνεται;Όλα καλά;Πως πάει η προετοιμασία;
                        Καλησπέρα πατριώτη ,καλά,ρυθμίζω κάποια θεματάκια και τέλη Γενάρη βαγερλό!!!

                        Check p.m.
                        ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΛΑΡΙΝΟ,ΕΧΟΥΝ ΓΥΡΙΣΜΑΤΑ...

                        Comment


                          #13
                          Κωστα καπου διαβασα οτι η γερμανια μεσα απο την κριση εχει κερδισει δεν θυμαμαι και εγω ποσα δισεκατομυρια ευρο μονο και μονο απο το Ellada. Φαντασου και απο τις αλλες χωρες.
                          You Can Have Whatever You Like...

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by Pathfinder View Post
                            Ουσιαστικά είτε αρέσει σε κάποιους είτε όχι,Κράτος με το όνομα Ελλάδα δεν υπήρξε ΠΟΤΕ ουσισατικά μετά την επανάσταση του '21,μονο σαν χώρα και σαν τόπος υπάρχουμε...!!!
                            Επίσης μιζέρια για μένα είναι να πάει ο μήνας 20 και να μετρας μόνο κέρματα στην τσέπη σου,μιζέρια είναι να λιποθυμούν παιδιά στο σχολείο γιατί δεν εχουν να φάνε,μιζέρια είναι να βλέπεις κόσμο να ψάχνει να φάει στα σκουπίδια,να μην έχει ρεύμα στο σπίτι του και να προσπαθεί να ζεσταθεί με κουβέρτες εν'ετει 2013,μιζέρια είναι δουλεύεις για 480 ευρω και να σ'εχουν για 5-6 μήνες απλήρωτους,να μη μιλάμε για υπερωρίες γιατί εδώ είναι Ελλάδα και δεν πληρωνονται οι υπερωρίες και αν σ'αρεσει...Θες να συνεχίσω???θα γράφω μέχρι την αλλαγή του χρόνου και ΑΝ τελειώσω...!!!!!

                            ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                            Comment


                              #15
                              Originally posted by Blacktulip View Post
                              Λοιπον φιλε KostasDeb εγω εχω ερθει με την οικογενεια μου εδω και 10 μηνες σχεδον μαζι με τα τρια μου παιδια και ομολογω πως μονο μιζερη δεν νοιωθω (βεβαια ο καθενας οτι θελει απο την ζωη του και οτι ειναι αυτο και εισπρατει....).
                              ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                              Comment

                              Working...
                              X