Announcement

Collapse
No announcement yet.

εθελοντικη εργασεια στην Ε.Ε.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    εθελοντικη εργασεια στην Ε.Ε.

    παιδια εχω την αραβωνιαστικια μου απο χωρα εκτος Ε.Ε. και θελουμε να παμε στην Νορβηγια και Φινλανδια για εθελοντικη εργασια (περισσοτερο στην Φινλανδια βαδιζουμε)...πρεπει να βγαλει ΒΙΖΑ για να ερθει?δηλαδη για εθελοντικη εργασεια θελει ΒΙΖΑ για καποιον εκτος Ε.Ε.?
    What doesnt Kill you,Makes you Stronger..

    #2
    Εθελοντής Μετανάστης ?

    Αν ήταν έτσι να πάει ο κάθε ένας για εθελοντική εργασία όπου θέλει σε πληροφορώ ότι δεν θα υπήρχε Έλληνας στην Ελλάδα γιατί θα είχαν φύγει όλοι...!!!
    Το που θα είχαν πάει...???
    Το 50 % στις καλύτερες ευρωπαϊκές χώρες κ το υπόλοιπο 50 % Αυστραλία κ Καναδά...!!!
    (Γιατί έτσι πως τα λες δεν θα χρειαζόταν να βγάλει κανένας Βίζα)

    Όμως δεν θα γίνει ποτέ αυτό γιατί σου λέει ο άλλος.... πως θα ζεις αν δουλεύεις εθελοντικά...???

    Τι λέω ρε παιδιά ???
    Μπας κ με πείραξε κ μένα η μετανάστευση κ δεν το έχω πάρει χαμπάρι ???
    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

    Comment


      #3
      οποτε αν καταλαβα καλα,για εθελοντικη εργασεια θελει ΒΙΖΑ!!!
      What doesnt Kill you,Makes you Stronger..

      Comment


        #4
        Originally posted by jimathens View Post
        Αν ήταν έτσι να πάει ο κάθε ένας για εθελοντική εργασία όπου θέλει σε πληροφορώ ότι δεν θα υπήρχε Έλληνας στην Ελλάδα γιατί θα είχαν φύγει όλοι...!!!
        Το που θα είχαν πάει...???
        Το 50 % στις καλύτερες ευρωπαϊκές χώρες κ το υπόλοιπο 50 % Αυστραλία κ Καναδά...!!!
        (Γιατί έτσι πως τα λες δεν θα χρειαζόταν να βγάλει κανένας Βίζα)

        Όμως δεν θα γίνει ποτέ αυτό γιατί σου λέει ο άλλος.... πως θα ζεις αν δουλεύεις εθελοντικά...???

        Τι λέω ρε παιδιά ???
        Μπας κ με πείραξε κ μένα η μετανάστευση κ δεν το έχω πάρει χαμπάρι ???

        Σου λέει ότι είναι εκτός Ε.Ε. Ο Έλληνας δε χρειάζεται ΒΙΖΑ, για να πάει σε άλλο κράτος-μέλος της Ε.Ε.

        Comment


          #5
          Originally posted by joker_black View Post
          Σου λέει ότι είναι εκτός Ε.Ε. Ο Έλληνας δε χρειάζεται ΒΙΖΑ, για να πάει σε άλλο κράτος-μέλος της Ε.Ε.
          Ξέρω πάρα πολύ καλά το τι έγραψα...!!!

          Συγνώμη αλλά μάλλον εσύ δεν κατάλαβες πως το είπα...!!!

          Αν ισχύει αυτό που λέει για την αραβωνιαστικιά του δηλαδή: αφού δεν είναι ευρωπαία πολίτης θέλει να πάει σε ευρωπαϊκή χώρα χωρίς Βίζα γιατί θα δουλέψει εθελοντικά τότε... λέω τότε αυτό θα πρέπει να ισχύει κ για όλες τις χώρες του πλανήτη όποτε κ λογικό είναι με την κατάσταση που επικρατεί στην Ελλάδα να φεύγανε όλοι αφού δεν θα χρειαζόταν Βίζα για τις χώρες που χρειάζεται σήμερα... πχ Αυστραλία, Αμερική, Καναδάς κ.α.

          υ.γ. Γιατί με κάνετε να αναλύω τα αυτονόητα...???


          Αχχχχ στο τέλος θα αρχίσω να παίρνω χάπια για να την παλεύω....!!!
          Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

          Comment


            #6
            ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια ...
            What doesnt Kill you,Makes you Stronger..

            Comment

            Working...
            X