Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ!

    Καλησπέρα,
    θέλω να κάνω το μεταπτυχιακό μου στον Καναδά αλλά το πανεπιστήμιο μου απάντησε πως ενώ δέχεται international students για μένα _ Ελλάδα? - είναι πιο δύσκολο γιατί η έρευνα χρηματοδοτείται ,και αν και τους εγγυήθηκα πως θα πληρώνω τα διδακτρα μου, πως πάω για τις σπουδές μου,πως έχω πτυχίο με άριστα,πως έχω κάνει έρευνα κ.α . τίποτα ,απάντηση αρνητική. Έτσι δεν μπορώ να βρω supervisor ,μου απάντησαν όμως πως θα με δεχθούν μια και έχω συγγενείς στον Καναδά και να εκμεταλλευτώ το familly class, ο αδερφός της γιαγιάς μου (παππούς) είναι Καναδός υπήκοος ,παντρεμένος με ενήλικα παιδιά που έχουν δημιουργήσει την δική τους οικογένεια και μπορεί άνετα να γίνει sponsor και το βασικό δεν έχει πρόβλημα να το κάνει.Επειδή τώρα αλλάζουν τα δεδομένα για μένα ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθηθεί ,μια και δεν θέλω να κουράσω τον παππού με χαρτούρα,τουλάχιστον να τα έχω έτοιμα τα έγγραφα που χρειάζονται.Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή.Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω το μεταπτυχιακό ,μου με τον normal τρόπο.Τι να πω!!!!!!!!
Working...
X