Announcement

Collapse
No announcement yet.

Παζάρια και καταστήματα με μεταχειρισμένα πράγματα!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Παζάρια και καταστήματα με μεταχειρισμένα πράγματα!

    Επειδή πλησίασε η στιγμή της αναζήτησης επίπλων κ πραγμάτων για το σπίτι μας, αφού δεν θα στείλω με την μεταφορική τα δικά μας από Ελλάδα, έψαξα στο google και βρήκα κάποια παζάρια που γίνονται στην Κολωνία όπου θα είμαστε τελικά...

    Βάζω τα λινκ που βρήκα εγώ, αλλά όποιος μπορεί να βοηθήσει και ξέρει εάν υπάρχουν και καταστήματα φυσικά με μεταχειρισμένα πράγματα στην Κολωνία θα ήταν πολύ χρήσιμο και θα μας βοηθούσε πολύ!

    Kinderflohmärkte in Köln | koeln.de

    Fahrradbörsen Termine - Flohmarkttermine für gebrauchte Fahrräder

    Kinderbasar und Kinderflohmarkt Termine in Köln | Alle Kinderflohmarkt Termine in Köln und 200 km Umkreis finden

    Möbel gebraucht kaufen in Köln - Nordrhein-Westfalen | eBay Kleinanzeigen

    λαϊκή
    Nippesser Wochenmarkt - Nippes - Köln, Nordrhein-Westfalen | Yelp

    Είχα ακούσει κάποια στιγμή ότι υπάρχει μία ημέρα του μήνα που βγάζουν οι Γερμανοί έξω από το σπίτι τους πράγματα που δεν χρειάζονται και τα χαρίζουν. Ξέρετε αν ισχύει κάτι τέτοιο και ποια ημέρα είναι αυτή για Κολωνία;
    Ευχαριστώ.

    #2
    online stöbern und gebrauchte Artikel kaufen - Troc.com

    Möbel gebraucht kaufen in Dortmund - Nordrhein-Westfalen | eBay Kleinanzeigen

    Δες εδω ! Αν και δεν τα εχω χρησιμοποιησει, μαλλον δε θα χρειαστει ! Γιατι πιθανον να γυρισω πισω! Καποιοι φιλοι πηραν απο το ebay μου ειπαν οτι δινεις τις περισσοτερες φορες κατι για τα ματια, αυτοι θελουν να τα ξεφορτωθουν και επειδη ακομα και αυτο κοστιζει εδω δε τους νοιαζει να βγαλουν κατι! Οσο για το πρωτο τυχαια το βρηκα σκαλιζοντας.

    Comment


      #3
      an ksereis kapios kai gia perioxi stutgardis kapia link

      Comment


        #4
        Μετά από αναζήτηση επίπλων, κουζίνας, ηλεκτρικών συσκευών κτλ...κατέληξα στο ebay kleinanzeigen!!!
        Τέλειο για όλες τις περιοχές της Γερμανίας!!! Αγοράσαμε ένα σωρό πράγματα σε πολύ χαμηλές τιμές, αφού είναι μεταχειρισμένα, αλλά σε πάρα πολύ καλή κατάσταση! Αρκεί να μπορείτε να τα μεταφέρετε με κάποιον γνωστό σας...ή να κανονίσετε να ενοικιάσετε ένα φορτηγάκι για μία ημέρα ή κάποιες ώρες, όπου θα έχετε κανονίσει τις περισσότερες συναλλαγές σας, για να τα παραλάβετε όλα μαζί!
        Το ωραίο είναι ότι εγώ τα διαλέγω από Ελλάδα, συνεννοούμαι και μετά στέλνω τον άντρα μου να τα πάρει!!! Τέλειο έτσι; Μεγάλη βοήθεια για το νέο μας ξεκίνημα!!!

        Comment


          #5
          Εδω σε μας Θουριγγια οταν καποιος μετακομιζει πεταει σχεδον ολα τα πραγματα του και μπορεις να βρεις απο κουζινα ψυγειο πλυντηριο δλδ τα βασικα για ενα νοικοκυριο σχεδον τα παντα πλακακια νιπτηρες τηλεορασεις παγκους κουζινας σχεδον τα παντα κ εννοειται οτι ο καθενας παιρνει οτι προλαβει!Φυσικα οταν ηρθα δεν το ηξερα αυτο κ ανεβασα ολα τα πραγματα μου απο Ελλαδα κ καποια αλλα τα αγορασα απο τα μεταχειρισμενα εδω ..Δεν ξερω τι ισχυει σε αλλες πολεις ,αλλα ναι κανονικα παιρνεις τηλ στο αναλογο γραφειο που ιεναι υπευθυνο για την μεταφορα των πραγματων αλλα επειδη χρεωνεται αναλογα τι θες να πεταξεις πολλοι δεν το κανουν κ τα αφηνουν απλως εξω απο την οικοδομη η διπλα στους καδους σκουπιδιων...

          Comment


            #6
            Νομίζω ότι ισχύει σε όλες τις πόλεις της Γερμανίας. Απλά πρέπει να ξέρεις πια μέρα τα βγάζουν στο πεζοδρόμιο. Στην Κολωνία είναι ημέρα Τρίτη! Εμάς δεν μας βόλευε αυτό λόγω δουλειάς, αλλά σε λίγες μέρες ανεβαίνω και θα είναι το επόμενο βήμα μας!!!

            Comment


              #7
              Σε μας δεν εχει μερα! Οτι βολευει το καθενα γιατι ειδικα τις μερες που εχει καλο καιρο αλλιως συγκεκριμενη μερα δεν εχει!

              Comment


                #8
                καλημερα!γνωριζει κανεις να μου πει που υπαρχει παζαρι-φτηνη αγορα για ρουχα παπουτσια κτλ κοντα στην φρανκφουρτη?

                Comment


                  #9
                  Σε πρωτη φαση μπορεις να ψαξεις στα https://www.shpock.com/ και Frankfurt (Main) - Hessen kostenlose Kleinanzeigen von Privat | eBay Kleinanzeigen

                  Comment


                    #10
                    καλησπερα,ευχαριστω για την απαντηση εννοουσα παζαρι με παγκους ή καποιο μερος που να υπαρχουν μαγαζια με φτηνα ρουχα παπουτσια κτλ

                    Comment

                    Working...
                    X