Announcement

Collapse
No announcement yet.

Φαρμακοποιός (κλινικός) στην Αγγλία ;;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Φαρμακοποιός (κλινικός) στην Αγγλία ;;

    Χαιρετώ φίλοι και πατριώτες!

    Πάτησα και εγώ τα 30 (προς 31) και απογοητευμένος από την όλη φάση εργασίας στην Ελλάδα (όπου εργάζομαι ως Υπεύθυνος Φαρμακοποιός - Διευθυντής Φαρμακείου στην Αθήνα σε κλινική) και όντας απλήρωτος εδώ και 3 μήνες , έχω αρχίσει να ψάχνομαι για Αγγλία...

    Ερωτήσεις προς γνώστες !!

    1)Aπλή μετάφραση του πτυχίου στη Μεταφραστική Υπηρεσία στο Μοναστηράκι είναι αρκετή; (μαζεύω χαρτιά για να γραφτώ στο General Pharmaceutical Council UK ,την αντίστοιχη ελληνική άδεια ασκήσεως επαγγέλματος , απο ότι έχω καταλάβει). Ποιά χαρτιά χρειάζονται σφραγίδα χάγης;
    2)Απο χαρτιά προ-υπηρεσίας , εκτός από συστατικές επιστολές (απο καθηγητές και εργασία που έχω ήδη) χρειάζομαι κάτι άλλο; Aυτά πρέπει επίσης να μεταφραστούν από την επίσημο φορέα; (τη μεταφραστική υπηρεσία δηλ.) Χρειάζονται σφραγίδα Χάγης; (όπως καταλάβατε η Χάγη με έχει μπερδέψει , χεχε)
    3)Eννοείται οτι αρχικά ψάχνομαι εκτός Λονδίνου (μέσω Reed , αλλά και γραφείων ευρεσεως εργασίας οπως το medacs.com).Aν γνωρίζει κάποιος κάτι καλύτερο και έχει διάθεση και χρόνο ας με ενημερώσει!

    Ευχαριστώ !

    #2
    4)Δεν είχα ποτέ διαβατήριο , είμαι υποχρεωμένος να βγάλω;Mε την (νέα) ταυτότητα είμαι οκ;

    Comment


      #3
      Για το (3) στειλε ενα βιογραφικο και εδω..:

      PiR Resourcing Life Scienece Executive Search

      Comment

      Working...
      X