Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΔΟΥΛΕΙΑ - ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΔΟΥΛΕΙΑ - ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ

    Καλησπέρα σε ολους και συγχαρητήρια σε ολους εδω μεσα και περισσότερο στα μελοι!!

    Ειμαι δυόμιση χρονια στουγκαρδη δουλευω σε ελληνες χαχαχα μακρια αππο ελληνες τουλαχιστον εγω ειμαι καμενος!!

    δεν γνωριζω γερμανικα πολυ λιγο τα βασικα!!

    Η γυναικα μου ειναι βοηθος νοσηλευτριας εχει το Β1 επιπεδο και τα μιλαει πολυ πολυ καλα.. γνωριζει αγγλικα πολυ καλα και δεν μπορουμε να βρουμε μια δουλεια εκτος καθαρισματος... υπαρχει καποιος που μπορει να βοηθήσει?

    χαχαχα και εγο ειμαι οδηγος 12 τονου Φορτηγο.. αν ακουστει τιποτα για οδηγος σε νορμαλ ωραρια και οχι 12-14 ωρα παρακαλω βοηθηστε !!

    ΥΓ σε οσους ειναι εδω τουλαχιστον στουγκαρδη που γνωριζω πλεον καποια πραγματα... αν δεν σε εχουν πει για τα εξτρα κιντεργκελντ και για το επιδομα σπιτιου να πατε να κανετε τα χαρτια σας.. οι πιο πολλοι απο εμας ειμαστε χαμηλόμισθοι...
    και να πατε να βγαλετε την BONUS CARD + FAMILE CASH . και το συμαντικοτερο τουσ χαμιλομισθους τους καλυπτει το κρατος... σε περιπτωση που σαν κανουν ζαβολιες.. τους πατε δικαστικος με εξοδα τους κρατους... οτιδηποτε αλλο εδω ειμαι για να βοηθησω!

    χααχαχ ενας πικραμενος !!

    #2
    Originally posted by arisk75 View Post
    Καλησπέρα σε ολους και συγχαρητήρια σε ολους εδω μεσα και περισσότερο στα μελοι!!

    Ειμαι δυόμιση χρονια στουγκαρδη δουλευω σε ελληνες χαχαχα μακρια αππο ελληνες τουλαχιστον εγω ειμαι καμενος!!

    δεν γνωριζω γερμανικα πολυ λιγο τα βασικα!!

    Η γυναικα μου ειναι βοηθος νοσηλευτριας εχει το Β1 επιπεδο και τα μιλαει πολυ πολυ καλα.. γνωριζει αγγλικα πολυ καλα και δεν μπορουμε να βρουμε μια δουλεια εκτος καθαρισματος... υπαρχει καποιος που μπορει να βοηθήσει?

    χαχαχα και εγο ειμαι οδηγος 12 τονου Φορτηγο.. αν ακουστει τιποτα για οδηγος σε νορμαλ ωραρια και οχι 12-14 ωρα παρακαλω βοηθηστε !!

    ΥΓ σε οσους ειναι εδω τουλαχιστον στουγκαρδη που γνωριζω πλεον καποια πραγματα... αν δεν σε εχουν πει για τα εξτρα κιντεργκελντ και για το επιδομα σπιτιου να πατε να κανετε τα χαρτια σας.. οι πιο πολλοι απο εμας ειμαστε χαμηλόμισθοι...
    και να πατε να βγαλετε την BONUS CARD + FAMILE CASH . και το συμαντικοτερο τουσ χαμιλομισθους τους καλυπτει το κρατος... σε περιπτωση που σαν κανουν ζαβολιες.. τους πατε δικαστικος με εξοδα τους κρατους... οτιδηποτε αλλο εδω ειμαι για να βοηθησω!

    χααχαχ ενας πικραμενος !!
    Βασικά κι εγώ γι΄αυτό θέλω να φύγω. Μακρυά από έλληνες. Βέβαια δεν φταίνε οι έλληνες αλλά αυτή η ΜΑΦΙΑ που τους κυβερνά και τους αναγκάζουν να φέρονται έτσι.

    Comment


      #3
      ΜΟΝΤΑΔΟΡΟΣ ΚΟΥΖΙΝΑΣ ΣΤΗΝ ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ !!!

      Είμαι τεχνίτης σε κουζίνες ντουλάπες(ξύλινα κουφώματα) και γενικά πάνω στο έπιπλο 21 χρόνια εμπειρίας,ψάχνω κάπου κοντά στην ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ ,ξέρει κάποιος που μπορώ να κοιτάξω,κάποιες αγγελίες αν υπάρχουν εκεί κοντά και ας μην είναι κοντά δεν έχω πρόβλημα και τι τιμές παίζουν,ευχαριστώ!!!

      Comment


        #4
        Φιλε μου καλημερα. Δεν ειμαι του χωρου, αλλα θα σου προτεινα να κανεις αιτησεις σε ΙΚΕΑ, roller, poco και συναφη καταστηματα που πουλανε επιπλα μηπως μπορεις να βρεις δουλεια στα συνεργεια που εχουν για μονταρισμα.
        Über 20.000 Artikel online ✓ Möbel direkt abholen oder liefern lassen ✓ Online & in über 110 Filialen ✓ Tiefpreisgarantie ✓ Kauf auf Rechnung » Jetzt sparen!




        Möbel & Einrichtungsideen für dein Zuhause - IKEA

        Comment


          #5
          ......και να ξέρεις Γερμανικά (ομιλία και γραφή).
          "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

          Comment


            #6
            Ευχαριστω για τις απαντησεις αλλα ψαχνω σε εταιριες που να εχουν κουζινες,γερμανικα θα κανω μολις παω Γερμανια!!!

            Comment


              #7
              Όλες οι εταιρείες (τα λίνκ) που σου έχει "ποστάρει" ο DID666 έχουν κουζίνες, επίσης έχουν κενές θέσεις εργασίας στον κλάδο σου, αλλά χωρίς Γερμανικά...απλά...ξέχνα το.

              (Küche=κουζίνα)
              (Küchen=κουζίνες)

              Jobs & Stellenangebote - IKEA


              IKEA Küchen - Traumküchen mit 25 Jahre Garantie – IKEA

              Küchenzeile - IKEA

              https://www.roller.de/kueche

              https://www.poco.de/kuechen/einbauku...mit-e-geraeten







              http://www.kimeta.de/stellenangebote-k%C3%BCchenmonteur

              http://kueche-muenchen.blogspot.de/s...e%20renovieren
              "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

              Comment


                #8
                Στουτγκαρδη!!

                Καλημερα.. ειμαι καινουργια στην παρεααα!!! Φευγω σε 2 μηνες για Στουτγκαρδη με τον αρραβωνιαστικο μου.. ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος για την γλωσσα ποσο ειναι το κοστος και αν ειναι ιδιοτικα... επισης ποσο κυμαινονται περιπου τα ενοικια για δυο ατομα;;;

                Comment


                  #9
                  Γεια σας,ψάχνω για site που να έχει αγγελίες για μαραγκούς και μονταδόρους κουζίνας ειδικά στην ΣΤΟΥΓΚΑΡΔΗ η κάπου εκεί κοντά,τα site που είναι ποιο πάνω τα έχω δει απλά ρωτάω αν υπάρχει και κάτι άλλο ,ευχαριστώ!!!

                  Comment


                    #10
                    http://jobboerse.arbeitsagentur.de/

                    στο πεδιο Sie suchen επιλεγεις arbeit
                    στο πεδιο Suchbegriff(e) γραφεις Küchenmontage
                    στο πεδιο Arbeitsort γραφεις Stuttgart
                    πατας Suchen και εμφανιζει τα αποτελεσματα

                    για μαραγκος στο πεδιο Suchbegriff(e) γραφεις Tischler ή Schreiner

                    Comment


                      #11
                      Ευχαριστώ!!!

                      Comment


                        #12
                        ΕΡΓΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗΣ

                        ΕΧΕΤΕ ΥΠΟΨΗ ΓΙΑ ΘΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ STUTTGART,WEIBLIGEN,LUDWIGSBURG,REMSECK Η ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΚΟΝΤΑ.ΕΙΜΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΜΕ ΓΝΩΣΕΙΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΕΡΓΑΣΙΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

                        Comment


                          #13
                          Καλό μεσημέρι.Είμαι 32 ετών μαθηματικός και αποφάσισα μαζί με την κοπέλα μου,η οποία ειναι ζαχαροπλάστης,να έρθουμε στην Γερμανία και συγκεκριμένα στην Στουτγάρδη!

                          Θα θέλαμε να βρούμε δουλειές και να νοικιάσουμε κάποιο διαμέρισμα.

                          Οι δουλειές θα θέλαμε να είναι όσο το δυνατόν πιο κοντά στους τομείς μας,αλλά για το ξεκίνημα θα και μέχρι να βρούμε κάτι καλό θα θέλαμε να εξετάσουμε τι επιλογές υπάρχουν!

                          Επίσης θα θέλαμε να μάθουμε που κυμαίνονται οι τιμές στα ενοίκια.

                          Όποιος μπορεί να με κατατοπίσει θα με βοηθούσε αφάνταστα

                          Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

                          Comment


                            #14
                            Κονσερβα καλησπερα.
                            Ως μαθηματικος δεν θα εχεις κανενα προβλημα να βρεις δουλεια , εκτος αν θελεις να γινεις δασκαλος καθως για κατι τετοιο θα πρεπει να κανεις μετεκπαιδευση.
                            Μπορεις να ψαξεις σε καποιο σαιτ ευρεσεως εργασιας για αποφοιτους πανεπιστημιου. Σου δινω ενα ενδεικτικο λινκ https://www.academics.de/

                            Τα ενοικια για σπιτια και διαμερισματα ειναι δυστυχως πολυ υψηλα , ειδικα αν ψαχνεις σε κεντρο καποιας μεγαλης πολης. Για ενα απλο διαμερισμα μπορεις να υπολογιζεις 9-11 ευρω το τετραγωνικο χωρις κοινοχρηστα.

                            Comment


                              #15
                              Καλησπέρα Venus
                              Κατ'αρχήν σε ευχαριστώ που μου απάντησες τόσο άμεσα.
                              Όταν λες ότι σαν μαθηματικός δεν θα έχω πρόβλημα να βρώ δουλειά , σε τι δουλειές αναφέρεσαι και με τι αποδοχές περίπου?
                              Για ένα διαμέρισμα 40-50 τετραγωνικά περίπου στη Στουτγάρδη πόσο θα φτάνει το ενοίκιο?
                              Αν θελήσω να κάνω μετεκπαίδευση για να αυξήσω τις πιθανότητές μου να βρω εργασία ξέρεις λεπτομέρειες?
                              Συγνώμη αν σε ζάλισα με τις ερωτήσεις μου
                              Και πάλι σε ευχαριστώ

                              Comment

                              Working...
                              X