Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μπορω να δουλεψω στην Αγγλια?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Μπορω να δουλεψω στην Αγγλια?

    Γεια σας, ειμαι καινουργιος εδω περα και μολις ξεκινησα να ψαχνω για δουλεια στην αγγλια. Πηγα να συμπληρωσω μια φορμα και ελεγε "Please confirm that you have an unrestricted right to work in the UK. Please Note that Tier 2 visa is considered restricted".Μπορω ή οχι? και τι ειναι η Tier 2 visa? Ξερω οτι αυτα ειναι βασικα αλλα αν μπορει καποιος ας απαντησει

    #2
    Τι εθνικοτητα εχεις?

    Comment


      #3
      μπορω να δουλεψω, απλα δεν το ειχα ψαξει καθολου. ελληνας ειμαι

      Comment


        #4

        Comment


          #5
          Ναι...έχεις unrestricted right to work. Σαν ευρωπαίος πολίτης, μπορείς να δουλέψεις με το διαβατήριο σου. Αρκεί να βγάλεις το αντίστοιχο αφμ από το αγγλικό ΟΑΕΔ, δλδ να βγάλεις National Insurance Number από το Job Centre Plus.

          Comment


            #6
            Δικαιωμα για να δουλεψεις εχεις. Δεν ειναι αναγκη να τους πεις πως δεν εχεις NI (ΑΦΜ δηλαδη) απο την αρχη αρχη. Αμα δεις πως εχουν ψηθει να σε παρουν, τους το λες και τις πρωτες μερες θα σου δωσουν αδεια λιγες ωρες να πας να βγαλεις. Διαδικασια 20 λεπτων ειναι και ειναι συνηθισμενοι σε αυτα.

            Comment


              #7
              εγω θα σου προτεινα να πας και να βγαλεις αμεσως ΝΙΝ γιατι οσο δουλευεις χωρις αυτο εχεις παρα πολλες κρατησεις και δν ξιζει τον κοπο πηγαινε κατευθειαν στο job center plus και κανε την μινι συνεντευξη να στο στειλουν α να ξερεις οτι εδω στην Αγγλια πολλες φορες ζητανε proof of adress το ΝΙΝ το χαρτι δεν μετραει.......

              Comment

              Working...
              X