Announcement

Collapse
No announcement yet.

αντιστοιχα ταμεια?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    αντιστοιχα ταμεια?

    καλησπερα!
    θα ηθελα να με ενημερωσει καποιος για το τι εγγραφα χρειαζεται(στο περιπου) να εχω μαζι μου για να γινω δεκτη σ καποιο αντιστοιχο αγγλικο ταμειο.

    #2
    Χρειάζεσαι κάτι συγκεκριμένο λόγω επαγγέλματος ή για άλλο λόγο?

    Comment


      #3
      βασικα με το που παω αγγλια θελω να παρω τα επιδοματα που δινουν εκει(προβλημα υγειας) μεχρι να βρω καποια δουλεια. Υποθετω λοιπον, πως για μπω στην αντιστοιχη προνοια πρεπει πρωτα να ασφαλιστω εκει σε καποιο ταμειο.
      Για αυτο ρωταω!

      Comment


        #4
        Δηλαδη κανεις δεν ξερει να μου πει κ εμενα κατι για την ''προνοια'' εκει?Ποτε κανεις δν θελησε να παρει καποιο επιδομα?

        Comment


          #5
          Θα ακουστω σκληρος, αλλα μεταναστευουμε για να εργαστουμε κι οχι να εισπραξουμε επιδοματα. Αυτο που ξερω σιγουρα ειναι, πως δεν δικαιουσε τιποτα εαν δεν εχεις συμπληρωσει 3μηνο εργασιας.

          Comment


            #6
            Αντίστοιχα όμως θα έπρεπε όταν δουλεύουμε να μας φορολογούν από τον 4ο μήνα και μετά. Στην πραγματικότητα, από την 1η κιόλας μέρα πληρώνουμε και ενοίκια, και περίθαλψη, και φόρους.

            Comment


              #7
              Δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει μεταφορά. Απ όσο γνωρίζω για να πάρεις για οποιοδίποτε είδους benefit πρέπεις να κάνεις αίτηση στην Αγγλία και εκεί να αξιολογήσουν την περίπτωση σου. Αν ψάξεις στο σαιτ της κυβέρνησης λέει που μπορείς να απευθυνθείς.

              Comment

              Working...
              X