Announcement

Collapse
No announcement yet.

αποριες... προ μεταναστευσης

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    αποριες... προ μεταναστευσης

    Καλημερα σε ολη την παρεα. Βρηκα το site σας μετα απο μια ερευνα στο διαδικτιο. Εδω και καιρο σκεφτομαι και τωρα το πηρα αποφαση να φυγω μονιμα στην Γερμανια, σε δυο χρονια να μεγαλωσουν λιγο τα παιδια (ειμαι μονογονεικη οικογενεια). Δυστυχως δεν εχω επαγγελμα και 8α πρεπει να το κανω τωρα.... Σκεφτομαι λοιπον αναμεσα στα φερνστουντιουμ οσο ειμαι ακομη ελλαδα και σε καποιο ιδιοτ. αναγνωρισμενο στο εξωτερικο ιεκ. επισης ειμαι αναμεσα σε βρεθονηπιοκομος και νοσηλευτικη χειρουργιου. Μαρεσουν και τα δυο, αλλα 8α ηθελα να μα8ω ποιο εχει πιο γρηγορη επαγ. αποκατασταση και φυσικα καλυτερο μισθο... Υπαρχει περιπτωση ως μονογ.οικογενεια να μπορω να δουλευω μονο ημερα και οχι νυχτες αν αποφασισω τη νοσηλευτικη?Ενημερωτικα σκεφτομαι να κατευθυνθω προς Ααχεν οταν φυγω. θα ηθελα περισσοτερο γνωμες αν8ρωπων που ειναι ηδη στην Γερμανια...θα ημουν υποχρεη για οποιαδηποτε γνωμη-πληροφορια. σας ευχαριστω πολυ προκαταβολικα

    #2
    Θα βοηθουσε κι εσενα να ακουσεις γνωμες και συμβουλες, εαν εξηγουσες το πλανο σου ποιο αναλυτικα.

    Comment

    Working...
    X