Announcement

Collapse
No announcement yet.

Επειγον ευρεση Σπιτιου στην Στουτγκαρδη

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Επειγον ευρεση Σπιτιου στην Στουτγκαρδη

    Θελω τα φωτα σας για ευρεση σπιτιου στη στουτγκαρδη αν εχει καποιος καμια ιδεα στο που να ψαξω ας βοηθησει. Εχω στειλει πανω απο 60 αιτησεις για δηλωση ενδιαφεροντος και ειχα μονο 2 απαντησεις. Εχω 6 μηνο συμβολαιο για δουλεια και σε ενα μηνα δεν θα εχω σπιτι να μεινω. Ευχαριστω εκ των προτερων.

    #2
    Χωρίς σύμβαση εργασίας δύσκολα, πολλή δύσκολα... δεν γνωρίζω την κατάσταση στέγασης σου, αλλά στη Γερμανία δεν είναι τόσο απλά να σε ρίξουν στο δρόμο, θα πας στο jobcenter για να σε βοηθήσουν, κανε και μια αίτηση για WBS εκεί

    Comment


      #3
      Originally posted by milu View Post
      Χωρίς σύμβαση εργασίας δύσκολα, πολλή δύσκολα... δεν γνωρίζω την κατάσταση στέγασης σου, αλλά στη Γερμανία δεν είναι τόσο απλά να σε ρίξουν στο δρόμο, θα πας στο jobcenter για να σε βοηθήσουν, κανε και μια αίτηση για WBS εκεί
      Μενω σε γνωστο αυτην την στιγμη αλλα μετακομιζει σε ενα μηνα. Εχω ανανεωσει την συμβαση εργασιας μου για αλλους 6 μηνες. Κατα την γνωμη μου θα ηταν χαζο ενω εχω δουλεια να γυρισω πισω λογω στεγασης.

      Comment


        #4
        χωρίς φίλους και οικογένεια εκεί δεν έχεις πολλές επιλογές, ψάχνε προσωρινά για ξενοδοχείο, χοστελ κλπ. που νοικιάζουν μηνιαίος, για jobcenter με ανανεωμένοι σύμβαση δεν βλέπω βοήθεια για αυτό θα πας εδώ για Mietwohnungen für mittlere Einkommensbezieher στην Stadt

        Comment


          #5
          ακριβος σε ιδια κατασταση είμαι και εγω.δυο μηνες τωρα ψαχνω σπιτι.ενω εχω δουλεια σκέφτομαι να γυρισω

          Comment


            #6
            ασε που είναι ακριβα και μονος δυσκολο να μενεις,βασικα δεν σου μενουν και πολλα

            Comment


              #7
              όπως ενημέρωσα και παραπάνω, θα απευθύνεστε στην Stadt για βοήθεια για εσένα Nürnberg

              Comment


                #8
                ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

                Comment


                  #9
                  ΨΑΧΝΩ ΚΑΙ ΣΥΓΚΑΤΙΚΟ

                  Comment

                  Working...
                  X