Announcement

Collapse
No announcement yet.

οδηγηση στις USA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    οδηγηση στις USA

    Kαλημερα σας

    Εχω αδεια οδηγησης GR (το κοκκινο διπλωμα) μπορω με αυτο να οδηγησω στις Ηνωμενες Πολιτειες (California)?
    Αν οχι τι χρειαζεται για να ειμαι νομιμος?

    #2
    Χρειάζεσαι το International driving license το οποιο το βγαζεις απο την Ελλαδα και κραταει περιπου 3 μηνες.

    Comment


      #3
      Originally posted by mag100 View Post
      Kαλημερα σας

      Εχω αδεια οδηγησης GR (το κοκκινο διπλωμα) μπορω με αυτο να οδηγησω στις Ηνωμενες Πολιτειες (California)?
      Αν οχι τι χρειαζεται για να ειμαι νομιμος?
      Ela file to international to vgazis stin elada stin elpa kai exi isxi 1 xrono.Alla nomika mporis na odigisis stin ameriki mexri oso isxii i visa sou.ean thelis kai kataferis kai paraminiis nomima tha prepei na vgalis to amerikaniko diploma.

      Comment


        #4
        Δεν χρειαζεται απαραιτητα η διεθνής εφόσον εχεις την ελληνικη/ευρωπαϊκή και έρχεσαι ως τουρίστας. Αν έρχεσαι για εγκατάσταση, πρεπει να βγαλεις ντόπια αδεια μεσα σε τριάντα μερες και μαλιστα πρεπει να τους πας και αποδεικτικά οτι μένεις εκει. Ενα αλλο πλεονέκτημα της αμερικανικής άδειας ειναι οτι λειτουργεί και ως ταυτότητα.

        Comment


          #5
          Με την ευρωπαϊκή (τη ροζ) θα είμαι καλυμμένη μέχρι να βγάλω δίπλωμα εκεί ή καλό θα ήταν να έχω μαζί μου και International;

          Comment


            #6
            Originally posted by Natalia_ View Post
            Με την ευρωπαϊκή (τη ροζ) θα είμαι καλυμμένη μέχρι να βγάλω δίπλωμα εκεί ή καλό θα ήταν να έχω μαζί μου και International;
            Βγαλε ιντερνατιοναλ 50 ευρω εχει

            Comment


              #7
              Originally posted by stefanosss View Post
              Βγαλε ιντερνατιοναλ 50 ευρω εχει
              Μάλιστα, ευχαριστώ!

              Comment

              Working...
              X