Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nürnberg,Germany, Αναζητηση εργασιας.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Nürnberg,Germany, Αναζητηση εργασιας.

    Καλησπερα σε ολους! Καλως ηρθα επι της ευκαιριας

    Ονομαζομαι Αναστασιος(Τασος), ειμαι 21 ετων γεννημενος 8 Ιουλιου 1994 και εχω ερθει προσφατα στην Γερμανια. Συγκεκριμενα στην πολη της Νυρεμβεργης. Καταγομαι απο Καστορια και αφου μετα την αποφοιτηση μου σε Γενικο Λυκειο, καταταχθηκα στο πεζικο στρατο(Αθηνα-Σαμοθρακη-Καστορια). Αφου τελειωσα λοιπον αρχισα καποιο διαστημα αρχικα να δουλευω στα Lidl ως διανομεας φυλλαδιων. Επειτα μπηκα στην παραγωγη γουνας οπου δουλεψα αρκετο διαστημα. Τα πραγματα δεν ηταν και πολυ καλα λογο παρα πολλης δουλειας και εξευτιλιστικου μισθου, αποφασιζοντας να ερθω στην Γερμανια με την 2 χρονια μαζι κοπελα μου η οποια και ειναι γεννημενη εδω στην Νυρεμβεργη με αριστα γερμανικα , χαρη στο οποιο ειχα καθοδηγηση με τα χαρτια και ολα αυτα. Αρχικα ειχα δουλεψει λαντζα στο Australian Bar&Kitchen γυρω στους 2 μηνες. Μετα ξεκινησαμε μια επιχειρηση Bar-Spielothek στο dietenhofen και βλεποντας να φαλιριζουμε, το κλεισαμε και ξεκινησα δουλεια στο Heilsbronn μεσω της zeitarbeit Eger+Eger στο Ansbach, σε μια φιρμα ονοματη NBHX βαφες κομματιων αυτοκινητου(auto teile). Καποιους μηνες αργοτερα επαθα ενα σοβαρο ατυχημα στο χερι μου το οποιοχρειαστηκε καιρος για αναρωση. Λογικο η φιρμα με αποδεσμευσαι απο την δουλεια. Πλεον μετακομισαμε πισω στην Νυρεμβεργη και ενδιαφερομαι να δουλεψω οτιδηποτε , ειτε με Ελληνες ειτε με ξενους. Παραδειγματος χαρη σε καποια λαντζα η οπουδηποτε μπορω να προσφερω υπηρεσιες. Δεν εχω καποιο χαρτι σπουδων ιδικοτητας και λοιπα, μα ειμαι ανοιχτος να μαθω το οτιδηποτε και γρηγορα! Γνωριζω αρκετα και απο υπολογιστες αλλα σε επιπεδο χομπι απο μικρης ηλικιας.
    Τα γερμανικα μου βρισκονται σε μετρια κατασταση αλλα μιλαω επισης εξαιρετικα Αγγλικα και Ελληνικα. Θα μου ηταν πολυ ευχαριστο η οποιαδηποτε παροχη εργασιας εδω στην Νυρεμβεργη η και καπου κοντα εντος 30 χιλιομετρων. Ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη αν σας κουρασα.
    Ευελπιστω σε καπια απαντηση - καθοδηγηση - βοηθεια!

    Φιλικα, Τασος.
Working...
X