Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μεταφορικη για Αγγλία SOS SOS SOS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Μεταφορικη για Αγγλία SOS SOS SOS

    Καλησπερα πατριωτακια. Υπάρχει κάποιος που να ξερει μια μεταφορικη με καλες τιμες για να φερω πραγματα απο την ελλαδα στην Αγγλια? Συγκεκριμένα στο portsmouth

    #2
    ORPHEE BEINOGLOU (Ορφευς Βεινογλου) Θεσσαλονίκη 2310725511 (δεν ξέρω τηλέφωνο Αθήνας). Έμεινα ικανοποιημένος τόσο από επαγγελματισμό όσο και από τιμή.

    Comment


      #3
      Αθήνα 210 9466100

      Comment


        #4
        Σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια

        Comment


          #5
          Έχω προσωπικά χρησιμοποιήσει τον Αστέρα http://asteras.co.uk/ για τη μεταφορά της οικοσκευής μου και του ΙΧ αυτοκινήτου μου από Ελλάδα για Αγγλία. θα τον χρησιμοποιήσω τώρα πάλι από εβδομάδα για να φέρω λάδι και τρόφιμα. Τάκης Κωτσιόπουλος λέγεται ο manager και έχει μια ομάδα μόνιμα Ελλάδα στον Ασπρόπυργο απ' όσο ξέρω και άλλη μια ομάδα στις αποθήκες του στο Λονδίνο. Μπορεί να σου φέρει τα πράγματα σου στην αποθήκη και να πας εσύ να τα παραλάβεις με δικό σου μέσον ή μπορεί να στα φέρει πόρτα-πόρτα με επιπλέον επιβάρυνση. Αν ενδιαφερθείς να τον χρησιμοποιήσεις να παζαρέψεις την τιμή. Έχει δύο φορές την εβδομάδα δρομολόγια.

          Comment


            #6
            Προσφορές για μετακομίσεις και μεταφορές - Metafores Online

            Υπάρχει αυτό το site που λες τι θέλεις να μεταφέρεις και που, και οι μεταφορικές σου κάνουν προσφορές.

            Comment


              #7
              Originally posted by capobomba View Post
              Έχω προσωπικά χρησιμοποιήσει τον Αστέρα http://asteras.co.uk/ για τη μεταφορά της οικοσκευής μου και του ΙΧ αυτοκινήτου μου από Ελλάδα για Αγγλία. θα τον χρησιμοποιήσω τώρα πάλι από εβδομάδα για να φέρω λάδι και τρόφιμα. Τάκης Κωτσιόπουλος λέγεται ο manager και έχει μια ομάδα μόνιμα Ελλάδα στον Ασπρόπυργο απ' όσο ξέρω και άλλη μια ομάδα στις αποθήκες του στο Λονδίνο. Μπορεί να σου φέρει τα πράγματα σου στην αποθήκη και να πας εσύ να τα παραλάβεις με δικό σου μέσον ή μπορεί να στα φέρει πόρτα-πόρτα με επιπλέον επιβάρυνση. Αν ενδιαφερθείς να τον χρησιμοποιήσεις να παζαρέψεις την τιμή. Έχει δύο φορές την εβδομάδα δρομολόγια.

              Αφού σου στείλουν το πακέτο με το λάδι και τα τρόφιμα, μπορείς να μας πληροφορήσεις για το κόστος, κιλά και ποσό καιρό έκανε ?

              Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

              Comment


                #8
                Originally posted by NikolasG View Post
                Αφού σου στείλουν το πακέτο με το λάδι και τα τρόφιμα, μπορείς να μας πληροφορήσεις για το κόστος, κιλά και ποσό καιρό έκανε ?

                Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
                Η τιμή για δύο τενεκέδες λάδι (2Χ17 κιλά έκαστος) και ένα χαρτοκιβώτιο διαστάσεων 50Χ40Χ30 βάρους 10-12 κιλών, είναι απ όσο μου είπε ο Τάκης 100 και κάτι ευρώ μέχρι την αποθήκη του στο Λονδίνο.

                Για να μου τα φέρει σπίτι θέλει ακόμα 30 λίρες, δηλαδή κανά 42 ευρώ ακόμα περίπου. Συνολικά δηλαδή και χοντρικά 150 ευρώ μέχρι την πόρτα μου.

                Απ όσο ξέρω έχει δύο φορές την εβδομάδα δρομολόγια. Τετάρτη που τον πήρα τηλέφωνο μάζευε από σπίτια για να φύγει Πέμπτη για Αγγλία. Με βάση αυτά τα στοιχεία μπορείς να υπολογίσεις ότι περίπου θέλει 2 μέρες για να έρθει από Αθήνα στο Λονδίνο συν τη συνεννόηση για να στα φέρει στο σπίτι σου αν χρειάζεσαι υπηρεσία πόρτα πόρτα.

                Comment


                  #9
                  Originally posted by capobomba View Post
                  Η τιμή για δύο τενεκέδες λάδι (2Χ17 κιλά έκαστος) και ένα χαρτοκιβώτιο διαστάσεων 50Χ40Χ30 βάρους 10-12 κιλών, είναι απ όσο μου είπε ο Τάκης 100 και κάτι ευρώ μέχρι την αποθήκη του στο Λονδίνο.

                  Για να μου τα φέρει σπίτι θέλει ακόμα 30 λίρες, δηλαδή κανά 42 ευρώ ακόμα περίπου. Συνολικά δηλαδή και χοντρικά 150 ευρώ μέχρι την πόρτα μου.

                  Απ όσο ξέρω έχει δύο φορές την εβδομάδα δρομολόγια. Τετάρτη που τον πήρα τηλέφωνο μάζευε από σπίτια για να φύγει Πέμπτη για Αγγλία. Με βάση αυτά τα στοιχεία μπορείς να υπολογίσεις ότι περίπου θέλει 2 μέρες για να έρθει από Αθήνα στο Λονδίνο συν τη συνεννόηση για να στα φέρει στο σπίτι σου αν χρειάζεσαι υπηρεσία πόρτα πόρτα.


                  Και παει με το κιλο, 30 κιλα = 100 Ευρω ? ή παιζουν καποιο ρολο οι διαστασεις του κουτιου?

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by NikolasG View Post
                    Και παει με το κιλο, 30 κιλα = 100 Ευρω ? ή παιζουν καποιο ρολο οι διαστασεις του κουτιου?
                    Ειλικρινά δεν ξέρω πως το υπολογίζει. Και δεν μπορώ να σε διαφωτίσω περισσότερο.

                    Έχω την εντύπωση ότι παίζει ρόλο πόσο χώρο καταλαμβάνεις στο φορτηγό του. Ίσως να πηγαίνει με το κυβικό μέτρο μέσα στην καρότσα η τιμή. Όχι δηλαδή με το βάρος. Μάλιστα θυμάμαι είχα ρωτήσει όταν ήταν να φέρουμε την οικοσκευή μας και απλά μας είχε πεί ότι τον ενδιαφέρουν οι διαστάσεις των κουτιών, γιατί έχει θήκες μέσα στην καρότσα και πρέπει να χωράνε οι κούτες. Όσον αφορά το βάρος απλά είχε πει "να μπορώ να τις σηκώσω εγώ και οι συνεργάτες μου".

                    Πιστεύω ότι ίσως θα ήταν προτιμότερο να τον πάρεις τηλέφωνο και να ρωτήσεις και να διαπραγματευτείς και την τιμή. Άλλη τιμή θα έχει όταν ανεβαίνει άδειος και άλλη όταν ανεβαίνει γεμάτος φαντάζομαι..

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by capobomba View Post
                      Ειλικρινά δεν ξέρω πως το υπολογίζει. Και δεν μπορώ να σε διαφωτίσω περισσότερο.

                      Έχω την εντύπωση ότι παίζει ρόλο πόσο χώρο καταλαμβάνεις στο φορτηγό του. Ίσως να πηγαίνει με το κυβικό μέτρο μέσα στην καρότσα η τιμή. Όχι δηλαδή με το βάρος. Μάλιστα θυμάμαι είχα ρωτήσει όταν ήταν να φέρουμε την οικοσκευή μας και απλά μας είχε πεί ότι τον ενδιαφέρουν οι διαστάσεις των κουτιών, γιατί έχει θήκες μέσα στην καρότσα και πρέπει να χωράνε οι κούτες. Όσον αφορά το βάρος απλά είχε πει "να μπορώ να τις σηκώσω εγώ και οι συνεργάτες μου".

                      Πιστεύω ότι ίσως θα ήταν προτιμότερο να τον πάρεις τηλέφωνο και να ρωτήσεις και να διαπραγματευτείς και την τιμή. Άλλη τιμή θα έχει όταν ανεβαίνει άδειος και άλλη όταν ανεβαίνει γεμάτος φαντάζομαι..

                      Οκ, σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!

                      Comment


                        #12
                        Πήγα σήμερα και ρώτησα αν μπορείς να στείλεις ασυνόδευτη βαλίτσα με αεροπλάνο. Μου είπαν με cargo, αλλά έχει πολύ γραφειοκρατία και για το άτομο που την στέλνει και για εκείνον που την παραλαμβάνει.

                        Κάποιος μου πρότεινε το www.eurosender.gr
                        Είναι πόρτα-πόρτα και από μια ματιά που έριξα γράφει ότι τα 20 κιλά για Αγγλία κοστίζουν 39,19 Ευρώ.
                        Θα πρέπει βέβαια κάποιος να συμπληρώσει τα στοιχεία του για να σιγουρευτούμε ότι δεν έχει τίποτα επιπλέον χρεώσεις στο τέλος!

                        Comment


                          #13
                          Ο Τάκης κάνει καλές τιμές αν έχεις αρκετά πράγματα... έκλεισα για δέκα κιβώτια 50*40*40 μεταφορά από Yorkshire σε Αθήνα (από σπίτι σε σπίτι με μεταφορά μέσα από το σπίτι και μέσα στο σπίτι) 300 λίρες.

                          Comment


                            #14
                            Και εμας μας είπε ο Τακης για 4 κουτες 20κιλες και μια τηλεοραση μεγαλη απο την θεσσαλονικη μεχρι το πορτσμουθ πορτα πορτα. 350 euro. Νομιζω οτι ειναι καλα.

                            Comment


                              #15
                              pafis giannis μπες στο φαισμπουκ και μιλα του ερχει λονδινο 2 φορες τον μηνα τα πηγαινεις στο μεταξουργειο τα περνεις απο baker street
                              καλο παιδι και καλες τιμες.η κλασικη διασταση 40χ40χ50 40 ευρω

                              Comment

                              Working...
                              X