Announcement

Collapse
No announcement yet.

επιλογή τράπεζας - ανοιγμα λογαριασμού μισθοδοσίας

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    επιλογή τράπεζας - ανοιγμα λογαριασμού μισθοδοσίας

    Καλησπέρα,

    ζω και εργάζομαι στην Νυρεμβέργη και μου ζήτησαν να ανοίξω ένα λογαριασμό σε γερμανική τράπεζα για να μου κάνουν κατάθεση το μισθό. Επειδή δεν έχω ιδέα, έχετε καμια πρόταση να μου κάνετε;
    Κάποιοι φίλοι μου μου πρότειναν την Sparkasse.

    Κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη...

    #2
    Sparkasse έχει παντού καταστήματα, η Volksbank δεν έχει παντού.

    Comment


      #3
      Η Sparkasse είναι συνεργατική τράπεζα , αυτό σημαίνει ότι αν κάνεις άνοιγμα λογαριασμού στην sparkasse Hannover όπως είχα κάνει εγώ δεν μπορείς να εξυπηρετηθείς από sparkasse Celle ή οποιαδήποτε υποκαταστήματα δεν είναι κάτω από την ίδια ομπρέλα. Βέβαια τα μηχανήματα μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις.
      Σημείωση από 1η Ιουλίου η sparkasse χρεώνει 3,5Ευρώ τον μήνα λειτουργικά κόστη για την συντήρηση του λογαριασμού.
      Αυτό που χρειάζεσαι είναι ένα girokonto, δες εδώ τι επιλογές υπάρχουν CHECK24 - Versicherungen, Kredit, Strom, DSL & Reisen im Vergleich και ποια σε εξυπηρετεί καλύτερα . Νομίζω θα είναι διαφήμιση και αντίθετο με τους κανόνες του φόρουμ να σου πω εγώ πια επέλεξα.
      Καλή επιτυχία.

      Comment


        #4
        Στο Celle μένεις φίλε; Ανόβερο εγώ!

        Παλιότερα η Sparkasse με χρέωνε περισσότερα το μήνα, μερικές φορές και 10 ευρώ το μήνα.

        Comment


          #5
          Θα σε μαλώσω όταν κανονίζαμε οι του Αννοβερου να βρεθούμε δεν απάντησες. Αν πάντως ψήνεσε για κανα καφέ στείλε μήνυμα

          Comment


            #6
            Πότε έγινε αυτό; Είχα γράψει και εγώ να βρεθούμε για καφέ και δεν μου είχε απαντήσει κανείς. Νόμιζα πως δεν υπάρχει ψυχή νεοφερμένων. Αν είναι για καφέ να το κανονίσουμε σαν συνάντηση προς το παρόν έχω μπλέξει λίγο με την δουλειά.

            Comment

            Working...
            X