Announcement

Collapse
No announcement yet.

ειμαι ηδη αγγλια και εχω μερικες αποριες!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ειμαι ηδη αγγλια και εχω μερικες αποριες!!!

    εγω μενω bradford και πηγενοερχομε leeds και θελω να μαθω τα εξης:

    1)εχω toeic στα αγγλικα και επειδη θελω να παρω proficiency υπαρχει κανενας ελληνας που να παραδιδει online μαθηματα αγγλια?

    2)τωρα δουλευω σε μια δουλεια οχι στο στειχειο μου,διαβασα ομως καπου εδω μεσα οτι μπορω να κανω κατι σαν πρακτικη σε μια δουλεια και ετσι να αποκτησεις αγγλικη εργασιακη εμπειρια,ξερει κανεις να μου στειλει κανεν λινκ σχετικα με κατι τετοιο?

    #2
    Λογικα εννοεις job apprentice?

    Comment


      #3
      Ελπιζω να σε βοηθησει αυτος ο συνδεσμος... Για τα υπολοιπα, ρωτα και στο job centre, θα σε βοηθησουν.

      We’ve introduced a new way to find and apply for an apprenticeship in England.

      Comment


        #4
        Apprentice δύσκολα σε παίρνουν αν είσαι πάνω από 21,

        Comment


          #5
          Οχι. Ο εργοδοτης θα σε πληρωσει με το national minimum wage. Κατω των 25, αμοιβονται με λιγοτερα χρηματα ανα ωρα.
          Κανε ενα κοπο να πας στο job centre, ειναι το καταλληλο μερος να σου λυσει τις οποιες αποριες.

          Comment


            #6
            Αυτό που ρωτάει είναι πώς θα αποκτήσει εργασιακή εμπειρία μέσω πρακτικής. Ψάχνει δηλαδή για κάποιο internship που δεν απευθύνεται όμως σε φοιτητές.
            Τα apprenticeships είναι άλλο πράγμα. Είναι ταυτόχρονη δουλειά με σπουδές. Υπάρχουν σε διάφορα επίπεδα από level 2 έως level 7. Δεν είναι όμως για όλους. Σε intermediate & advanced (level 2 & 3) παίρνουν συνήθως σε ηλικίες 16-18. Σε higher level apprenticeships παίρνουν συνήθως 18-19 χρονών που έχουν τελειώσει τα A-levels. Aνάλογα πάντα με το επίπεδο του apprenticeship έχουν πιο χαλαρά ή πιο αυστηρά κριτήρια εισαγωγής. Όμως απευθύνονται σε άτομα που έχουν τελειώσει το σχολείο. Δεν θα πάρουν σε apprenticeship κάποιον 25αρη με bachelor.

            Comment


              #7
              ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις να ειστε καλα!!!!

              Comment

              Working...
              X