Announcement

Collapse
No announcement yet.

IELTS ΑΝΑΒΑΘΜΟΛΟΓΗΣΗ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    IELTS ΑΝΑΒΑΘΜΟΛΟΓΗΣΗ

    ΓΕΙΑ ΣΑΣ .. ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.. ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΟΛΟΓΗΣΗ ΣΤΟ IELTS NA TO ΓΡΑΨΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ!!!!

    #2
    Well, τις περισσοτερες φορες τρως πορτα, εχω κανει αναβαθμολογηση 2 φορες, δεν πετυχε. Αλλα .. Οσο ζει κανεις ελπιζει. Συμφερει να ξαναδωσεις απο το να κανεις αναβαθμολογηση.

    Oπως λενε και στα ελληνικα.. DON'T RESCORE, RESIT THE EXAMS
    Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

    Comment


      #3
      Καλησπερα! Εγώ έχω κάνει αναβαθμολόγηση στο Writing. Στην αρχική εξέταση είχα 6,5 και χρειαζόμουν 7. Ήμουν σχεδόν σίγουρη οτι είχα γράψει καλύτερα από αυτό, έκανα αναβαθμολόγηση και μετά από ενάμιση μήνα περίπου είχα το 7 που χρειαζόμουν! Για την αναβαθμολόγηση είχα δώσει αν θυμάμαι καλά 170euro περίπου, τα οποία μου επεστράφησαν όταν βγήκαν τα αποτελέσματα. Αν δεν είχα βαθμολογηθεί με 7 τότε δεν θα δικαιούμουν την επιστροφή των χρημάτων.
      Originally posted by evi5615 View Post
      ΓΕΙΑ ΣΑΣ .. ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.. ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΟΛΟΓΗΣΗ ΣΤΟ IELTS NA TO ΓΡΑΨΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ!!!!

      Comment


        #4
        dim-mar γεια. Θα ήθελα να σε ρωτήσω (εάν επιτρέπεις ) πόσο καιρώ σου πήρε συνολικά η απόκτηση του IELTS ? CLB Level ? Ευχαριστώ.

        Comment


          #5
          Καλησπέρα παιδιά... πριν λίγες μέρες μου ήρθε το αποτέλεσμα της αναβαθμολόγησης και ήταν θετικό.. Το ποσό που πρέπει να καταβάλεις είναι 70 ευρω.. και σου τα επιστρέφουν αν σου το αλλάξουν.. εγώ έκανα στο speaking αλλά ήμουν σίγουρη ότι μίλησα καλά... εμένα γνώμη μου είναι εάν όντως έχεις γ΄ραψει καλά και νιώθεις ότι σε αδίκησαν να στείλεις για αναβαθμολόγηση... τις περισσότερες φορές το κάνουν και σαν κόλπο για να ξαναδώσεις...

          Comment


            #6
            περίπου 2 μήνες όχι παραπάνω... είναι πολύ τυποποιημένα πράγματα..

            Comment


              #7
              Originally posted by Panvdlp View Post
              dim-mar γεια. Θα ήθελα να σε ρωτήσω (εάν επιτρέπεις ) πόσο καιρώ σου πήρε συνολικά η απόκτηση του IELTS ? CLB Level ? Ευχαριστώ.
              Καλησπέρα! Στα 17 μου είχα πάρει το Proficiency. Τώρα είμαι 38! Έκανα σύνολο 10 μαθήματα με καθηγήτρια που το γνωρίζει το IELTS (δηλ. απαιτήσεις σε κάθε paper) και έδωσα εξετάσεις 2 φορές. Σε αυτό που θα ήθελα να εντείνετε την προσοχή σας είναι ότι ζητούν να έχετε καταφέρει να πάρετε την βαθμολογία που απαιτείται στο επάγγελμά σας μέσα σε ένα χρόνο από την πρώτη φορά που το δώσατε!!! Οπότε προσοχή σε αυτό. Μην σας φοβίζει όμως αυτό. Θέλει προσοχή αλλά είναι βατά τα θέματα, δεν είναι κάτι το τρομερό. Academic Level

              ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΙ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ!!!

              Comment


                #8
                1000 EYΧΑΡΙΣΤΩ!

                Comment


                  #9
                  Πριν μια εβδομάδα περίπου πήρα και εγώ τα αποτελέσματα της αναβαθμολόγησής μου. Στις 25 Μαιου έδωσα και πήρα speaking 6.0 το οποίο μετά την αναβαθμολόγηση (που βγήκε μετά από 10 εβδομάδες) έγινε 7.5!!!Τώρα θα μου πείτε τι θα γινόταν αν χρειαζόμουν τα αποτελέσματα πιο νωρίς.Έλα ντε?

                  Comment


                    #10
                    Αναβαθμολόγηση κάνεις για ένα part μόνο ή γενικά writing-speaking? Δηλαδή αν θέλω αναβαθμολόγηση και στα δύο πληρώνω 70+70=140€?

                    Comment


                      #11
                      jkostop όχι..... δεν κάνεις γενικά. σε ρωτάνε σε ποιά θέματα θέλεις να κάνεις. τώρα, για τα € δεν ξέρω αν είναι 70+70 γτ εγώ ζήτησα μόνο σε μια ενότητα (τα οποία τα πέρνεις πίσω, αν αλλάξει ο βαθμός!!!!) πάντως αν είναι για πάνω από μια ενότητες, δεν νομίζω ότι συμφέρει να ζητήσεις αναβαθμολόγηση. γτ θα διαβάσεις καλύτερα & θα αυξήσεις το βαθμό σου & σε καποια άλλη ενότητα.... αυτό βέβαια είναι προσωπικό θέμα, ότι πιστεύει ο καθένας κάνει!!!!
                      Don't ever mistake someone's silence for ignorance, calmness for acceptance and kindness for weakness!

                      Comment


                        #12
                        OXI DINEIS 70 EURO GIA OLES TIS ENOTITES.

                        Comment


                          #13
                          Τις δύο εννοείς προφανώς, ε? Καλό αυτό...

                          Comment


                            #14
                            70 euro gia mia kai 70 euro kai gia tis 4. den allazei i timi. dio fores ta exo dosei gia anabathmologisi

                            Comment


                              #15
                              Έχει βελτιωθεί καθόλου ο χρόνος που χρειάζεται για να αναβαθμολογηθεί το γραπτό; Έγραψα 8.0 γενικό βαθμό, αλλά με 6,5 στην έκθεση (χρειάζομαι 7.0) και σκέφτομαι εάν αξίζει να κάνω προσπάθεια αναβαθμολόγησης ή να ξαναδώσω.... (ή και τα δύο )

                              Comment

                              Working...
                              X