Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία XXIΙ

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία XXIΙ

    Συνέχεια του σχετικού θέματος.
    Υπομονή και επιμονή patriotes.

    #2
    Γεια σε όλους πολυ κάλο το site....πολυ καλή δουλειά και ενα μεγάλο μπράβο σε όλους που βοηθανε τόσο κόσμο μέσο της σελίδας....ειμαι 26 και η μάνα μου εδω και δυο χρονια παντρεύτηκε στην Αυστραλία και ειναι μόνιμα εκει...για λόγους που όλοι ξέρουμε θελω να φύγω απο Ελλάδα γιατι φυσικά ειμαι άνεργος πολυ καιρό....η μάνα μου δεν πηρε ακομα την υπηκοότητα σε δυο χρονια θα την πάρει τωρα έχει την Bridging A subclass 010 viza.υπαρχει κάποιος τρόπος να με τραβήξει και εμένα;την μικρή μου αδερφή που ειναι 15 την πηρε εκει με την viza της και παει κανονικά σχολείο ολα καλα δεν υπάρχει πρόβλημα....

    Comment


      #3
      Originally posted by Thanasis rx View Post
      Γεια σε όλους πολυ κάλο το site....πολυ καλή δουλειά και ενα μεγάλο μπράβο σε όλους που βοηθανε τόσο κόσμο μέσο της σελίδας....ειμαι 26 και η μάνα μου εδω και δυο χρονια παντρεύτηκε στην Αυστραλία και ειναι μόνιμα εκει...για λόγους που όλοι ξέρουμε θελω να φύγω απο Ελλάδα γιατι φυσικά ειμαι άνεργος πολυ καιρό....η μάνα μου δεν πηρε ακομα την υπηκοότητα σε δυο χρονια θα την πάρει τωρα έχει την Bridging A subclass 010 viza.υπαρχει κάποιος τρόπος να με τραβήξει και εμένα;την μικρή μου αδερφή που ειναι 15 την πηρε εκει με την viza της και παει κανονικά σχολείο ολα καλα δεν υπάρχει πρόβλημα....
      Η μαμα σου ,που παντρεύτηκε πριν δυο χρόνια ,έβαλε την αδελφή σου ,μέσα στην αίτηση για partner visa . Το να πάρει την μόνιμη partner visa , εν καιρώ ή και την Αυστραλιανή υπηκοότητα ,όταν θα πληροί τις προϋποθεσεις ,δεν θα σε βοηθήσει σε κάτι..Εισαι σε ηλικία ,που δεν μπορείς να ζητήσεις child visa ,όταν θα πάρει η μαμα σου ,την βίζα μόνιμου κατοίκου. Η μόνη περίπτωση ,που δεν λαμβάνουν υπ όψιν την ηλικία ,είναι όταν το παιδί έχει κάποια μόνιμη σωματική ή πνευματική αναπηρια,που δεν του επιτρέπει να εργαστεί και εξαρτάται απ τον γονιό ,που είναι είτε μόνιμος κάτοικος ,είτε Αυστραλός υπήκοος.( είτε eligible New Zealand citizen). Η child visa ,δίνεται σε παιδιά ,μέχρι 18 ετών ,ή και μέχρι 25 ,αν σπουδάζουν σε full time σπουδές ,οι οποίες άρχισαν ,αμέσως μετά που έκλεισε τα 18 και πάντως ,μέσα σε διάστημα 6 μηνών απ όταν έγινε 18 ,ή σε εύλογο χρονικό διάστημα μετά που έβγαλε το σχολείο.Και το παιδί ,δεν θα πρέπει να έχει παντρευτεί ποτέ .Ουτε και να δουλεύει full time.
      ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

      Comment


        #4
        Ευχαριστώ για την απάντηση....δηλαδή ο μόνος τρόπος να παω ειναι φοιτητική βίζα....λογικά έτσι θα παω απο ότι μου είπε η μάνα μου.......

        Comment


          #5
          Καλησπερα . Ειμαι η Εφη απο θεσ/κη και χρειαζομαι βοηθεια για το πως και τι χρειαζεται για μεταναστευση στην Αυστραλια. Να πω πως υπαρχει άτομο εκει που προθυμοποιηθηκε να το ψαξει κ να με βοηθησει αλλα επειδη αυτο θα χρειαστει χρονο μιας κ δουλευει το ατομο εψαξα στο νετ και βρηκα εσας. θα σας ημουν υποχρεη αν καποιος/α ειχε την διαθεση να με βοηθησει τουλαχιστον για τα πρωτα βηματα που πρεπει να κανω απο εδω. Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

          Comment


            #6
            Καλησπερά Έφη. Είσαι υπήκοος Αυστραλίας;

            Comment


              #7
              Smara οχι δεν ειμαι υπηκοος Αυστραλιας και για να το κανω πιο ευκολο να σας πω ειμαι ελληνιδα υπηκοος 43 ετων,Μελβουρνη βρισκετε ο αδερφος της μητερας μου κοντα 30 χρονια εκει και 2-3 μακρινοι συγγενεις ακομη, θελω να ερθω για δουλεια δεν εχω καποια ειδικοτητα ολα αυτα τα χρονια Ελλάδα δουλευα σε εργοστάσια και τα τελευταια 4 ως καθαριστρια σε εταιρεια αυτοκινητων. Η κατασταση μου ειναι πολυ δυσκολη ειμαι μονη με 2 παιδια 22 κ 18 και οταν λεω μονη το εννοω δεν υπαρχουν συγγενεις, γονεις μονο αυτος ο συγγενεις εκει, ειμαι απεγνωσμενη οικονομικα και ψυχολογικα ειναι η μονη μου ελπιδα τις τελευταιες εβδομαδες η σκεψη να μεταναστευσω . Σε ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση και οτι γνωριζεις σε παρακαλω ενημερωσε με τι χρειαζεται απο χαρτια ,χρηματα και ξανα ευχαριστω.

              Comment


                #8
                Δυστυχως δεν γνωρίζω πολλά για βίζες. Ίσως σε βοηθήσει αυτό
                Find a visa


                Εχω βαρεθει να το λεω! Αυτο το κρατος γιατι δεν στηριζει τις μονογονεικες οικογενειες?!

                Ευχομαι συντομα να βρεις μαι λυση

                Comment


                  #9
                  Ας αφησω το θεμα με το κρατος γιατι θα γινω κακια .... σε χιλιο ευχαριστω θα το κοιταξω να εισαι καλα.

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by effie72 View Post
                    Smara οχι δεν ειμαι υπηκοος Αυστραλιας και για να το κανω πιο ευκολο να σας πω ειμαι ελληνιδα υπηκοος 43 ετων,Μελβουρνη βρισκετε ο αδερφος της μητερας μου κοντα 30 χρονια εκει και 2-3 μακρινοι συγγενεις ακομη, θελω να ερθω για δουλεια δεν εχω καποια ειδικοτητα ολα αυτα τα χρονια Ελλάδα δουλευα σε εργοστάσια και τα τελευταια 4 ως καθαριστρια σε εταιρεια αυτοκινητων. Η κατασταση μου ειναι πολυ δυσκολη ειμαι μονη με 2 παιδια 22 κ 18 και οταν λεω μονη το εννοω δεν υπαρχουν συγγενεις, γονεις μονο αυτος ο συγγενεις εκει, ειμαι απεγνωσμενη οικονομικα και ψυχολογικα ειναι η μονη μου ελπιδα τις τελευταιες εβδομαδες η σκεψη να μεταναστευσω . Σε ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση και οτι γνωριζεις σε παρακαλω ενημερωσε με τι χρειαζεται απο χαρτια ,χρηματα και ξανα ευχαριστω.

                    Καλησπέρα Έφη κ καλώς ήρθες στην παρέα μας
                    Δυστυχώς είναι πολύ δύσκολο να έρθει ο οποιοσδήποτε στην Αυστραλία εκτός κ ανήκει σε ορισμένες κατηγορίες κ φυσικά να πληρεί κ κάποιες προϋποθέσεις.
                    Διάβασε το πατριωτάκι κ θα καταλάβεις ποιες είναι αυτές.
                    Σου εύχομαι πάνω από όλα υγεία κ ότι καλύτερο για σένα κ τα παιδιά σου.
                    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                    Comment


                      #11
                      Καλως σας βρηκα και σας ευχαριστω πολυ , ξεκινησα να διαβαζω εδω και ειναι πολυ βοηθητικη η σελιδα σας σε οποια απορια μου θα επανελθω . Να ειστε καλα ολοι

                      Comment


                        #12
                        ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ

                        ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ .ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΣΑΣ Κ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΜΟΥ ΤΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ, ΕΙΜΑΙ ΕΛΛΛΗΝΙΔΑ Κ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΖΩ Κ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ. ΤΟ ΑΓΟΡΙ Η ΣΧΕΣΗ Μ( Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟΝ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΟ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ) ΣΠΟΥΔΑΖΕΙ ΣΤΗΝ ΒΙΕΝΝΗ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ Κ ΕΙΝΑΙ ΟΝΕΙΡΟ ΖΩΗΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ MASTER ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ, ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΤΗΣ ΜΕΛΒΟΥΡΝΗΣ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΡΟ ΛΙΓΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΤΟΝ ΔΕΧΤΗΚΑΝ, Η ΦΟΙΤΗΤΙΚΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΟΣ ΧΡΟΝΟΥ. ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΚΟΙΝΟΥ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΕΡΓΑΣΤΩ ΣΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΕΚΕΙ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΤΥΧΙΟ ΠΡΟΣ ΣΤΙΓΜΗΝ (Ο ΜΟΝΟΣ ΚΛΑΔΟΣ ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΡΓΑΣΤΩ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΟΙ ΕΣΤΙΑΣΗΣ) ΚΑΙ ΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΤΑΙΣΤΑ ΑΡΑ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΒΙΖΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΑΠ'ΟΣΑ ΕΧΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΘΕΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ, ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΕΓΚΙΘΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΘΑΝΕΣ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ ΤΟΥΣ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΟΥΣ ΠΟΝΤΟΥΣ. Η ΑΜΕΣΩΣ ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΚΕΨΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗ ΒΙΖΑ Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΕΙ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ, ΑΡΑ ΑΠΟΡΡΙΠΤΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ Κ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ Η DE FACTO ΒΙΖΑ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΜΠΛΗΕΩΣΕΙ ΟΠΩΣ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΑ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΠΩΣ ΗΜΑΣΤΕ ΖΕΥΓΑΡΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΟΙΝΟ ΤΑΞΙΔΙ, ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ. ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΑΜΟΥ. ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΝΑ Μ ΔΩΣΕΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ, ΕΣΤΩ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΛΠΙΔΑ, ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΜΙΑ ΔΙΕΞΟΔΟ ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΗΜΟΥΣΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ

                        Comment


                          #13
                          ΒΙΖΑ de facto ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

                          ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ .ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΣΑΣ Κ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΜΟΥ ΤΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ, ΕΙΜΑΙ ΕΛΛΛΗΝΙΔΑ Κ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΖΩ Κ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ. ΤΟ ΑΓΟΡΙ Η ΣΧΕΣΗ Μ( Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟΝ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΟ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ) ΣΠΟΥΔΑΖΕΙ ΣΤΗΝ ΒΙΕΝΝΗ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ Κ ΕΙΝΑΙ ΟΝΕΙΡΟ ΖΩΗΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ MASTER ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ, ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΤΗΣ ΜΕΛΒΟΥΡΝΗΣ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΡΟ ΛΙΓΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΤΟΝ ΔΕΧΤΗΚΑΝ, Η ΦΟΙΤΗΤΙΚΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΟΣ ΧΡΟΝΟΥ. ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΚΟΙΝΟΥ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΕΡΓΑΣΤΩ ΣΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΕΚΕΙ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΤΥΧΙΟ ΠΡΟΣ ΣΤΙΓΜΗΝ (Ο ΜΟΝΟΣ ΚΛΑΔΟΣ ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΡΓΑΣΤΩ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΟΙ ΕΣΤΙΑΣΗΣ) ΚΑΙ ΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΤΑΙΣΤΑ ΑΡΑ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΒΙΖΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΑΠ'ΟΣΑ ΕΧΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΘΕΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ, ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΕΓΚΙΘΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΘΑΝΕΣ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ ΤΟΥΣ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΟΥΣ ΠΟΝΤΟΥΣ. Η ΑΜΕΣΩΣ ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΚΕΨΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗ ΒΙΖΑ Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΕΙ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ, ΑΡΑ ΑΠΟΡΡΙΠΤΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ Κ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ Η DE FACTO ΒΙΖΑ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΜΠΛΗΕΩΣΕΙ ΟΠΩΣ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΑ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΠΩΣ ΗΜΑΣΤΕ ΖΕΥΓΑΡΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΟΙΝΟ ΤΑΞΙΔΙ, ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ. ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΑΜΟΥ. ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΝΑ Μ ΔΩΣΕΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ, ΕΣΤΩ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΛΠΙΔΑ, ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΜΙΑ ΔΙΕΞΟΔΟ ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΗΜΟΥΣΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ

                          Comment


                            #14
                            Καλησπέρα sopie. Γιατί δε τη ψάχνεις να βγάλεις και εσύ νια φοιτητική visa.
                            Θα έχεις δικαίωμα να δουλεύεις part time

                            Comment


                              #15
                              ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ? (ΕΠΙΠΕΔΟ ΑΓΓΛΙΚΩΝ,ΠΤΥΧΕΙΑ,)

                              Comment

                              Working...
                              X