Announcement

Collapse
No announcement yet.

Πρέπει να αλλάξει κάτι στο patriotaki.com ;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Πρέπει να αλλάξει κάτι στο patriotaki.com ;

    Έχω την εντύπωση πως πολλοί επισκέφτονται και διαβάζουν το patriotaki.com
    αλλα στην αναλογια λίγοι γίνονται μέλος.

    Πρέπει να αλλάξει κάτι στο patriotaki.com ;

    Ποια θέματα σας ενδιαφέρουν ;

    Ποιος είναι ο λόγος που γίνατε μέλος;

    Ίσως πρέπει να γίνει κάποιοα αλλαγή για να αποκτήσουμε
    περισσότερα και προπαντός ενεργά μέλη.
    25
    Έγινα μέλος γιατί υπάρχουν ενδιαφέροντα θέματα
    80.00%
    20
    Έγινα μέλος γιατί υπάρχουν youtube videos
    0%
    0
    Έγινα μέλος γιατί υπάρχουν παιχνίδια
    4.00%
    1
    Καλό το site, αλλα κάποια θέματα δεν με ενδιαφέρουν καθόλου.
    24.00%
    6
    Ηλικία:15 μέχρι 20
    0%
    0
    Ηλικία:20 μέχρι 35
    16.00%
    4
    Ηλικία:15 μέχρι 20 (διπλό)
    0%
    0
    Ηλικία:άνω 35
    44.00%
    11
    Μου αρέσει το site, να μείνει όπως είναι
    24.00%
    6
    Δεν επισκέφτομαι το site γιατί νομίζω πως τα ενεργά μέλη είναι λίγα
    8.00%
    2

    #2
    Εγώ είχα γίνει μέλος γιατί αρχικά έβρισκα αρκετά ενδιαφέρον το forum όμως μετά έβλεπα ότι μόνο 2-3 άτομα έδιναν απαντήσεις και έβαζαν θέμα.
    Κατά την γνώμη μου τα forum έχουν πάρει την κατηφόρα λόγω του facebook.
    Επειδή κι εγώ συμμετέχω και σε άλλα φόρουμ , αν όχι όλοι οι χρήστες,οι περισσότεροι είναι στο facebook και συμμετέχουν στις εφαρμογές του.
    Εγώ πιστεύω στις συνεργασίες των forum δηλαδή ανταλλαγή banner και γιατί όχι οι χρήστες να γράφουν και στα δυο συνεργαζόμενα forum.
    Αλλά κάτι τέτοιο είναι εφικτό;

    Comment


      #3
      Originally posted by Akis7 View Post
      Εγώ είχα γίνει μέλος γιατί αρχικά έβρισκα αρκετά ενδιαφέρον το forum όμως μετά έβλεπα ότι μόνο 2-3 άτομα έδιναν απαντήσεις και έβαζαν θέμα.
      Κατά την γνώμη μου τα forum έχουν πάρει την κατηφόρα λόγω του facebook.
      Επειδή κι εγώ συμμετέχω και σε άλλα φόρουμ , αν όχι όλοι οι χρήστες,οι περισσότεροι είναι στο facebook και συμμετέχουν στις εφαρμογές του.
      Εγώ πιστεύω στις συνεργασίες των forum δηλαδή ανταλλαγή banner και γιατί όχι οι χρήστες να γράφουν και στα δυο συνεργαζόμενα forum.
      Αλλά κάτι τέτοιο είναι εφικτό;
      Σωστή η γνώμη σου γιά την συνεργασία των forum και θα ήταν καλό να εφαρμοσθεί φίλε μου.
      Όσο γιά το facebook,δεν νομίζω ότι είναι κάτι άξιο λόγου,γιατί δεν είναι ''όλοι'' μέλη εκεί,και άλλωστε άν δεν το έχεις υπ'όψιν σου,μέχρι και η δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος έβγαλε ανακοίνωση να το αποφεύγει ο κόσμος γιατί είναι ύποπτο γιά συλλογή προσωπικών δεδομένων και εκμετάλευση αυτων.(Πώληση φωτογραφιών και δεδομένων σε τρίτους κ.λ.π)

      Comment


        #4
        Originally posted by evans1 View Post
        Σωστή η γνώμη σου γιά την συνεργασία των forum και θα ήταν καλό να εφαρμοσθεί φίλε μου.
        Όσο γιά το facebook,δεν νομίζω ότι είναι κάτι άξιο λόγου,γιατί δεν είναι ''όλοι'' μέλη εκεί,και άλλωστε άν δεν το έχεις υπ'όψιν σου,μέχρι και η δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος έβγαλε ανακοίνωση να το αποφεύγει ο κόσμος γιατί είναι ύποπτο γιά συλλογή προσωπικών δεδομένων και εκμετάλευση αυτων.(Πώληση φωτογραφιών και δεδομένων σε τρίτους κ.λ.π)
        Evans εγώ δεν θα διαφωνήσω καθόλου μαζί σου αλλά ακόμα και τώρα ο περισσότερος κόσμος των forum είναι στο facebook .
        Επίσης μία ακόμη παρατήρηση είναι η εξής , διόρθωσε με αν κάνω λάθος ή όχι ... ο thanasis είναι ο admin στο patriotaki.com και βλέπω Μηνύματα: 232 και εσύ που είσαι super moderator τα μηνύματα σου είναι Μηνύματα: 8.123 , αυτό με προβληματίζει κάπως δηλαδή πως είναι δυνατόν ο admin να γράφει ελάχιστα και κάποια άλλα μέλη να δίνουν μεγαλύτερη ενέργεια σε αυτό το forum.

        Comment


          #5
          νομιζω πρεπι να μεινη οπως ειναι και ισως να προστεση ορισμενα αλλα θεματα

          Comment


            #6
            Originally posted by Akis7 View Post
            Evans εγώ δεν θα διαφωνήσω καθόλου μαζί σου αλλά ακόμα και τώρα ο περισσότερος κόσμος των forum είναι στο facebook .
            Επίσης μία ακόμη παρατήρηση είναι η εξής , διόρθωσε με αν κάνω λάθος ή όχι ... ο thanasis είναι ο admin στο patriotaki.com και βλέπω Μηνύματα: 232 και εσύ που είσαι super moderator τα μηνύματα σου είναι Μηνύματα: 8.123 , αυτό με προβληματίζει κάπως δηλαδή πως είναι δυνατόν ο admin να γράφει ελάχιστα και κάποια άλλα μέλη να δίνουν μεγαλύτερη ενέργεια σε αυτό το forum.
            Αρμόδιος να σου απαντήση είναι ο Θανάσης,αλλά απλώς είναι θέμα ελευθέρου χρόνου και ο Θανάσης δεν έχει καθόλου ...

            Comment


              #7
              Originally posted by giannis59 View Post
              νομιζω πρεπι να μεινη οπως ειναι και ισως να προστεση ορισμενα αλλα θεματα
              Μπορείς να προτείνεις κάποια θέματα ;
              Θα είναι πολύτιμη η βοήθειά σου !!

              Comment


                #8
                Ακη συμφωνώ μαζί σου. Ο evans προσφέρει παρα πολλά. Δέχομαι την κριτική σου,όμως υπάρχουν και λόγοι που δεν θέλω να αναφέρω.

                Σαν admin δεν σημαίνει πως επιβάλλεται να έχω περισσότερες γνώσεις και ικανότητες από έναν moderator ή τα μέλη του φόρουμ.

                Δεν μπορώ να έχω την απαίτηση να θεωρείτε ένα φόρουμ σαν το patriotaki.com προσωπικό μου έργο.
                Για μένα ένα φόρουμ θεωρείτε επιτυχημένο αν έχει πολλά ενεργά μέλη.

                Όπως καταλαβαίνεις αυτό με προβληματίζει και προσπαθώ για κάποια βελτίωση.Δεν είναι επιχείρηση και δεν έχω το φόβο της αποτυχίας,
                απλός χαίρομαι αν μπορεί να φανεί το site χρήσιμο σε κάποιο μέλος ή αναγνώστη.

                Πιστεύω πως τα φόρουμ έχουν μέλλον,
                αλλα πρέπει να είναι πιο ειδικευμένα.

                Το διαδίκτυο έχει γίνει "overstaffed", ίσως και κάποια θέματα δεν ταιριάζουν στο site.

                Κάθε πρόταση και κριτική βοηθάει στη βελτίωση και είναι πάντα ευπρόσδεκτη !

                Comment


                  #9
                  Θα ήθελα να κάνω κι εγώ μία πρόταση.
                  Την δημιουργία ενός φόρουμ διαφημίσεων ώστε νά δημιουργηθούν συνεργασίες με αυτό το ωραίο φόρουμ και επίσης να μην υπάρχει κάποιο πρόβλημα όταν κάποιος θέλει να διαφημίση κάτι άλλο!

                  Θανάση ευχαριστώ για την απάντηση σου !

                  Comment

                  Working...
                  X