Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ντρέπομαι και ντρέπομαι για αυτό

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Ντρέπομαι και ντρέπομαι για αυτό

    Χρόνια πολλά και καλή χρονιά.
    Είμαι 33 κι ακόμη δεν έχω κάνει σχέση, εξαιτίας του ότι ντρέπομαι να πλησιάσω μια γυναίκα με τον φόβο μήπως με απορρίψει.
    Λόγω της ηληκίας μου όμως θέλω να προχωρήσω. Έχω τώρα <<στο μάτι>> μια δασκάλα που υπηρετεί από πέρσυ στο ακριτικό νησί που μένω. Μου αρέσει πολύ και σαν εμφάνιση αλλά κυρίως σαν συμπεριφορά. Δεν έχουμε γνωριστεί, δεν έχουμε κοινό γνωστό. Θέλω όμως να την πλησιάσω και να της εκφράσω τι αισθάνομαι για αυτήν.
    Μπορείτε να μου πείτε τι και πως να το κάνω;
    Βοηθήστε με.

    #2
    Φίλε μου καλωσήλθες στην παρέα μας.
    Γιά το πρόβλημα που αναφέρεις,πιστεύω ότι η 'ντροπή΄που προσάπτεις στον εαυτό σου αποτελεί προτέρημα στην εποχή μας ..
    Δεν πιστεύω ότι μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει,εάν πρώτα δεν δείξεις ο ίδιος εμπιστοσύνη στον εαυτό σου και στά οιαδήποτε προσόντα έχεις,κυρίως ψυχικά εννοώ.
    Εάν αισθάνεσαι ότι δεν μπορείς μόνος σου να πλησιάσεις την κοπέλα,δεν είναι δυνατόν να μην γνωρίζεις κάποιον πατέρα και κυρίως μητέρα από τα παιδιά που διδάσκει και που οπωσδήποτε μιλούν μαζί της.Ίσως ένας από αυτούς να μπορεί να της πεί ότι υπάρχει κάποιος στο νησί που ενδιαφέρεται γιά αυτή.
    Πιστεύω ότι το ότι είσαι συνεσταλμένος αποτελεί προσόν,και οι άνδρες που δεν ρίχνονται σε μία κοπέλα γιατί ντρέπονται είναι λίγοι.
    Μην ξεχνάς το :'' Ο Τολμών Νικά '' που χρησιμοποιούν οι καταδρομείς ...
    Θάρρος και εμπιστοσύνη στον εαυτό σου χρειάζεται.
    Ελπίζω έστω και λίγο να βοήθησα,και εύχομαι να πάνε όλα καλά !

    Comment


      #3
      Sorry που σας κουράζω με τα δικά μου.
      Όπως είπα η κοπέλα είναι δασκάλα, άρα για τις γιορτές έλειπε, χθες το βράδυ μετά τη δουλειά βγήκα για καφεδάκι, ήταν κι αυτή στην καφετέρια με δασκάλοπαρέα. Έκατσα σ΄ένα τραπέζι και περίμενα μήπως πάει τουαλέτα και την ακολουθήσω να της πω τα καθέκαστα... Δυστυχώς ατύχησα. Όσο καθόμουν όμως σκεφτόμουν πως και με τι δικαιολογία να την πλησιάσω, να την αποκόψω από την παρέα της για να της τα πώ, χωρίς όμως να δώσω στόχο στους υπόλοιπους παρεβρισκόμενους γνωστούς στην καφετέρια.
      Όπως καταλαβαίνετε θέλω λίγη βοήθεια ακόμη...

      Comment


        #4
        Βρες θάρρος και μιλήσε της ! Προσεγγισέ την πρώτα φιλικά και μετά θα δεις πως θα συνεχίσεις !

        Comment


          #5
          Originally posted by papresa View Post
          Sorry που σας κουράζω με τα δικά μου.
          Όπως είπα η κοπέλα είναι δασκάλα, άρα για τις γιορτές έλειπε, χθες το βράδυ μετά τη δουλειά βγήκα για καφεδάκι, ήταν κι αυτή στην καφετέρια με δασκάλοπαρέα. Έκατσα σ΄ένα τραπέζι και περίμενα μήπως πάει τουαλέτα και την ακολουθήσω να της πω τα καθέκαστα... Δυστυχώς ατύχησα. Όσο καθόμουν όμως σκεφτόμουν πως και με τι δικαιολογία να την πλησιάσω, να την αποκόψω από την παρέα της για να της τα πώ, χωρίς όμως να δώσω στόχο στους υπόλοιπους παρεβρισκόμενους γνωστούς στην καφετέρια.
          Όπως καταλαβαίνετε θέλω λίγη βοήθεια ακόμη...

          Φίλε μου '' Ο Τολμών Νικά '' όπως λέει και ο evans,
          βρέθηκε καμια ευκαιρία ;

          Comment

          Working...
          X