Close
Login to Your Account
patriotaki.net
Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 30

Unhappy Έρχονται δύσκολα χρόνια

Χαμός ; το κλείσαμε το μαγαζί ;

Παιδιά ένα μικρό update για μας που ζούμε έξω,
    μην έρθουμε το καλοκαιράκι και νομίζουμε πως πήραμε λάθος πτήση.

Φιλε θαναση για διακοπες καλα ειναι για μονιμα ουτε λογος να γινετε, σκετη απελπισια
    Στελιος απο Αθηνα.

Δύσκολα έρχονται και στην Ευρώπη !!!

Junior Member
    Για ότι συμβαίνει, το δημιουργούμε εμείς λοιπόν, ας μην γκρινιάζουμε τώρα. Δεν λέω κάποιον σας γκρινιάρη απλά, είναι λίγο χαζό, να έχουμε απορίες για το που είμαστε και πως φτάσαμε.

Εμείς είμαστε το αποτέλεσμα.. καλή ανάρρωση λοιπόν.

MasterMj η Χρήστος.. with Love [από Ελλάδα].

Το καλοκαίρι [Αύγουστο], κλείνω τα 30.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thanasis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαμός ; το κλείσαμε το μαγαζί ;

Παιδιά ένα μικρό update για μας που ζούμε έξω,
    μην έρθουμε το καλοκαιράκι και νομίζουμε πως πήραμε λάθος πτήση.
    Την επισημη ανακοινωση περιμενουμε πλεον.Για τους εξω οπως παντα καλα ειναι τα νησακια μας και θα ειναι.Αλλα μονο για διακοπες.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MasterMj Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ότι συμβαίνει, το δημιουργούμε εμείς λοιπόν, ας μην γκρινιάζουμε τώρα. Δεν λέω κάποιον σας γκρινιάρη απλά, είναι λίγο χαζό, να έχουμε απορίες για το που είμαστε και πως φτάσαμε.

Εμείς είμαστε το αποτέλεσμα.. καλή ανάρρωση λοιπόν.
    I am so sorry φίλε μου αλλά δε φτάσαμε αλλά Φτάσανε! Μην παίρνουμε και τις ευθύνες τους πάνω μας! Αν μας είχαν ρωτήσει πριν κάνουν οτιδήποτε να έπαιρναν οι πολίτες την ευθύνη... Και μετά σου λέει Δημοκρατία... Κυβερνητική Χούντα είναι αυτή.. Αντε άλλα 4 χρόνια υπομονή να σηκωθώ να φύγω

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Τάσος Αγαπάει AU Εμφάνιση μηνυμάτων
    I am so sorry φίλε μου αλλά δε φτάσαμε αλλά Φτάσανε! Μην παίρνουμε και τις ευθύνες τους πάνω μας! Αν μας είχαν ρωτήσει πριν κάνουν οτιδήποτε να έπαιρναν οι πολίτες την ευθύνη... Και μετά σου λέει Δημοκρατία... Κυβερνητική Χούντα είναι αυτή.. Αντε άλλα 4 χρόνια υπομονή να σηκωθώ να φύγω
    Συμφωνω φιλε μου. Παντου σε ολη την Ευρωπη οι πολιτικοι "χρεωνουν" τους πολίτες για τη μασα που κανανε οι ιδιοι μονο και μονο για να σε κανουν και σενα συνυπευθηνο. Οχι παιδια μη τους πιστευετε, ελαχίστως φταινε, καποιοι που τρωγανε σαν τους κυφήνες. Οι αλλοι? γιατι να πληρωσουν?

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Τάσος Αγαπάει AU Εμφάνιση μηνυμάτων
    an pas tora pou eisai mikros tha exeis kaluteri tuxi apo to na perimeneis na pas sta 18 sou!

Να ένα μικρό review για το πως είναι τα πράγματα:

Η ανάπτυξη έχει σταματήσει πλέον... Ο κατήφορος έχει αρχίσει (τουλάχιστον στον κατασκευαστικό κλάδο που γνωρίζω καλά) από το 2007. Αυτή την στιγμή χτίζονται οι τελευταίες οικοδομές. Οι πολεοδομίες δουλεύουν μόνο για τα αυθαίρετα...
    Βιομηχανία τα ίδια: Δεν πέφτει ευρώ σαν επένδυση! Έχουν απολυθεί χιλιάδες κόσμος, οι υπόλοιποι έχουν μειώσεις μισθών και ΟΛΟΙ (μα ΟΛΟΙ) ζουν με τον πέλεκυ της απόλυσης πάνω από το κεφάλι τους! Ακόμα και οι Δημόσιοι Υπάλληλοι πλέον...
    Κάποιοι που έχουν λίγα λεφτά σκέφτονται αν θα τα κρατήσουν στην τράπεζα ή θα τα σηκώσουν ενώ "όσοι έχουνε πολλά λεφτά" τα έχουνε βγάλει έξω (Ελβετία).
    Η Ελλάδα έχει φτάσει στις πρώτες θέσεις σε ποσοστό αυτοκτονιών, ενώ πλέον οι απανωτοί φόροι (βλέπε χαράτσια) έχουν εξοντώσει ακόμα και επιφανείς ανθρώπους....

Όλο και περισσότεροι μπάινουμε σε δρόμο χωρίς γυρισμό: Δεν φτάνουν τα έσοδα για να καλύψουν τα έξοδα ή δεν υπάρχουν έσοδα...

Τι άλλο να πω...Όλοι περιμένουν πόσο ακόμα θα κατρακυλήσουμε...

Εγώ έχω μόνιμη (θεωρητικά καλή μέχρι πρότινος) δουλειά και θέλω να μεταναστεύσω με την οικογένεια μου. Δεν με χωράει άλλο η Ελλάδα! Βαρέθηκα!

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jkostop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ένα μικρό review για το πως είναι τα πράγματα:

Η ανάπτυξη έχει σταματήσει πλέον... Ο κατήφορος έχει αρχίσει (τουλάχιστον στον κατασκευαστικό κλάδο που γνωρίζω καλά) από το 2007. Αυτή την στιγμή χτίζονται οι τελευταίες οικοδομές. Οι πολεοδομίες δουλεύουν μόνο για τα αυθαίρετα...
    Βιομηχανία τα ίδια: Δεν πέφτει ευρώ σαν επένδυση! Έχουν απολυθεί χιλιάδες κόσμος, οι υπόλοιποι έχουν μειώσεις μισθών και ΟΛΟΙ (μα ΟΛΟΙ) ζουν με τον πέλεκυ της απόλυσης πάνω από το κεφάλι τους! Ακόμα και οι Δημόσιοι Υπάλληλοι πλέον...
    Κάποιοι που έχουν λίγα λεφτά σκέφτονται αν θα τα κρατήσουν στην τράπεζα ή θα τα σηκώσουν ενώ "όσοι έχουνε πολλά λεφτά" τα έχουνε βγάλει έξω (Ελβετία).
    Η Ελλάδα έχει φτάσει στις πρώτες θέσεις σε ποσοστό αυτοκτονιών, ενώ πλέον οι απανωτοί φόροι (βλέπε χαράτσια) έχουν εξοντώσει ακόμα και επιφανείς ανθρώπους....

Όλο και περισσότεροι μπάινουμε σε δρόμο χωρίς γυρισμό: Δεν φτάνουν τα έσοδα για να καλύψουν τα έξοδα ή δεν υπάρχουν έσοδα...

Τι άλλο να πω...Όλοι περιμένουν πόσο ακόμα θα κατρακυλήσουμε...

Εγώ έχω μόνιμη (θεωρητικά καλή μέχρι πρότινος) δουλειά και θέλω να μεταναστεύσω με την οικογένεια μου. Δεν με χωράει άλλο η Ελλάδα! Βαρέθηκα!

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Καλησπερα χρονια πολλα καλη χρονια σας ευχομαι!!
    Από Thanosx87 in forum Γνωριμία μελών - Χαιρετίσματα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 07.01.2014, 10:17
  2. Χρόνια Πολλά ! - 5 χρόνια patriotaki
    Από thanasis in forum Κανόνες - Ανακοινώσεις - Βοήθεια - Ερωτήσεις
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 02.07.2012, 18:56
  3. Χρονια Πολλα
    Από patousis in forum Διάφορα Θέματα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 05.01.2012, 09:10
  4. καλή χρονιά
    Από PIT PAPAS in forum Γνωριμία μελών - Χαιρετίσματα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 01.01.2012, 14:10
  5. Αποκριές έρχονται,διαλέξτε κοστούμι ...
    Από evans1 in forum Κουβεντούλα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22.02.2008, 15:26

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like