Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργασια στην γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Πατριωτες,
    τι γνωριζετε για το επαγγελμα της γυναικας Staplerfahrerin ... αν αξιζει και βρω πληρης απασχοληση,να βγαλω το διπλωμα, μολις τελειωσω με τις εξετασεις Β2 σε λιγες εβδομαδες...
    Βασικα ο συγκατοικος μου ,που κανει αυτη την δουλεια, μου λεει οτι πολλες γυναικες απασχολουνται... κουραστηκα πια να ψαχνω στον τομεα μου,(γυμναστικη) για πληρη απασχοληση.

    Comment


      Originally posted by katerfit View Post
      Staplerfahrerin ... αν αξιζει
      Η εργασία σαν αποθηκάριος δεν είναι για δραστήριους ανθρώπους που ζητούν την επαφή με κόσμο “it brings you more down” . Η γνώμη μου είναι κάτι σαν πωλήτρια ή ταμείο ώσπου να βρεις το κατάλληλο που θα ικανοποιεί επαγγελματικά.

      Comment


        εχω 3 μηνες που ηρθα και τακτοποιηθηκα πληρες με λιγα Γερμανικα που ξερω και φιλους για να μινω.το δηπλωμα για κλαρκ το εβγαλα σε 2 Σαββατα στο DEKRA με 200 ευρο, ενω εχει πολλες δουλεις, δεν εχει λευτα, αλλα ουτε και σαν οδηγος Γ Δ Ε με ADR κανεις λευτα γιατη δεν εναι επαγγελμα που θελει σχολη 3 χρονια. Η Τεχνεικες σχολες μετρανε (και ας μην ξερεις τη δουλεια καλα) ειδικα τα επαγγελματα μετταλου

        Comment


          Μεσαζωντες κ δουλεια στη Γερμανια

          Καλησπερα,
          ειναι μερικες μερες τωρα που διαβαζω το φορουμ σας, ειδικα οτι εχει να κανει με Γερμανια και δουλειες εκει. Αποφασισα να κανω λογαριασμο για να μπορεσω να ρωτησω μερικα πραγματα με μεγαλυτερη ανεση αν κ οι περισσοτερες απορειες μου λυθηκαν με τα τοπικ που υπαρχουν ηδη. Καταρχην ειμαστε 3 φιλες με σπουδες που θελουμε να φυγουμε απο την ελλαδα χωρις να ξερουμε γερμανικα. Δεν μας ενδιαφερει να βρουμε δουλεια στο αντικειμενο μας, θα ειμασταν υπερευχαριστημενες με οποιαδηποτε δουλεια για αρχη. εργατριες, καθαριστριες, σερβιτορες ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ. Εχουμε εδω κ μερικες μερες ξεκινησει να μαθηματα Γερμανικων αλλα βιαζομαστε να φυγουμε Γερμανια οσο το δυνατον γρηγοροτερο. Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχουν τιποτα μεσαζωντες που θα μπορουσαν να μας βοηθησουν να βρουμε δουλεια κ με ολα τα διαδικαστικα που χρειαζοντε. Μηπως μπορει κανεις να βοηθησει?

          Comment


            euxaristw gia tin apantisi s!se poia perioxi vriskesai?ta xartia m akoma den ta exo metafrasei omos

            Comment


              kalimera lina,

              nai upraxoun kati firme opou s briskoun douleia alla s kratane to 50% opo to mistho s stin ousia ergazesai gia autous kai apla autoi noikiazoun to prosopiko tous se megales etairies opou gia kapoio logo (fortou ergasias) xreiazontai extra prosopiko gia mikro xroniko diastima. enoligeis se autes tis etairies kaneis polu skliri douleia, gia periorismeno xroniko diatima, gia polu liga lefta analogika me tyxon allous s sunadelfous.. opote ego de tha sto proteina alla uparxei sa lush sigoura, oso gia ta diadikastika ean xereis agglika den tha exeis kana megalo problima na ta kaneis kai moni s fantazomai alla na xereis oti ean plironeis uparxoun dunatotites na kaneis ta panta :p opote tha einai polu eukolo na breis kapoious na ta kaneis..

              Comment


                Βασικο γλωσσα.Καλο θα ειναι να μαθετε ακριβως πως δουλευουν οι εταιρειες ενοικιασεως προσωπικου... και δικη μου αποψη αποφυγετε την λυση σε ελληνικα μαγαζια.Οχι κινησεις βιαστικες και οσο δυνατον λιγοτερο ρισκο.ψαχτειτε ρωτηστε ανθρωπους που ειχαν εμπειριες αν ξερετε απο τον κυκλο γνωστων και φιλων αλλα και εδω στο φορουμ ειναι αρκετοι. Οχι βιαστικα πραγματα και κυριως να ειστε αποφασισμενες.Τι σπουδες εχετε τελειωσει?
                Better Think twice instead once

                Comment


                  ε δυσκολα.Φαντασου να εισαι αφεντικο σε μια δουλεια που χρειαζεται να μιλας.... και να εχεις υπαλληλους που δεν θα καταβαινουν γρι.Θα προχωρουσε η δουλεια σου?
                  Better Think twice instead once

                  Comment


                    καλησπερα κι απο μενα παιδια....ειμαι η δευτερη κοπελα της παρεας Ρανια λεγομαι,νεο μελος κι εγω εδω οπως αναφερει η λινα παραπανω....εγω προσωπικα εχω τελειωσει ελλαδα πληροφορικη τοπογραφια αγγλικα,η λινα διατροφολογος αγγλια και η μαιρη η κοπελα η τριτη της παρεας ΤΕΦΑ....δε βιαζομαστε ομως εξω να πιασουμε τη καλυτερη θεση,αλλα ξεκινωντας με κατι πιο απλο να βγαινουην καποια καλα χρηματα να εχουμε ασφαλεια να ζουμε αξιοπρεπως,πραγμα αδυνατο πια στην ελλαδα!οποτε αποφασισαμε τωρα που εχουμε καιρο ακομα να αφησουμε οτι εχουμε πισω μας και ευκολα η δυσκολα να κανουμε μια νεα καλυτερη αρχη...
                    NA PAIN NO GAIN!

                    Comment


                      Οδοντιατρικη στην Γερμανια

                      Αγαπητα πατριωτακια αν καποιος γνωριζει λεπτομερειες οπως μισθος( υπαλληλος) ,πια περιοχη εχει πιο πολλες θεσεις , που ειμαστε πιο αποδεκτοι σαν ξενοι κτλ. Εγω εχω δικο μου ιατρειο στην Αθηνα μαζι με την συζυγο μου επισης Οδοντιατρος απο το 1988 δουλευω απο το 1993 σε Γναθοχειρουργικο τμημα τουνπρωην Ι.Κ.Α. (ΕΟΠΠΥ) το οποιο παει ολοταχως για κλεισιμο.Τα πραγματα πολιτικα μου θυμιζουν μπαρουταποθηκη και η ζωη που μας μενει ειναι συντομη,δεν εχω σκοπο να την σπαταλησω ταιζοντας τα χαιβανια ( πολιτικους και παρατρεχαμενους).Εζησα πριν πολλα χρονια στο Αμβουργο και γνωριζω Γερμανικα. Οποια πληροφορια ευπροσδεκτη.

                      Comment


                        EΡΕΥΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΥΛΟ ΤΣΙΜΑ " Η ΓΕΝΙΑ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΦΥΓΗΣ"

                        Η εκπομπη παιχτηκε την προηγουμενη εβδομαδα και εχει αφιερωμα τους νεους που φυγανε για Γερμανια και Ιρλανδια .... νομιζω οσοι δεν το ειδανε αξιζει να το δουνε !!!!
                        MEGA TV: ΕΡΕΥΝΑ - Η γενιά της μεγάλης φυγής - web tv , online εκπομπές , 2012-2013
                        Better Think twice instead once

                        Comment


                          Comment


                            ΕΡΓΑΣΙΑ ΣΤΟ ΜΟΝΑΧΟ

                            Καλημέρα φιλοι!
                            Είμαι προγραμματίστρια, κάτοικος Θεσσαλονίκης, δεν γνωρίζω γερμανικά (αν και γεννημένη στη Γερμανια όπου ήμουν μέχρι τα έξι μου) και αποφάσισα να κυνηγήσω την τύχη μου στο Μόναχο. Είμαι αποφασισμένη να κάνω οποιαδήποτε δουλειά, γιατί γνωρίζω ότι η γλώσσα είναι απαραίτητη στον τομέα μου. Θα ήθελα λοιπόν αν είναι δυνατόν, κάποιες πληροφορίες σχετικά με δουλειές για άτομα που δεν γνωρίζουν την γλώσσα. Οποιαδήποτε δουλειά. Ευχαριστώ.

                            Comment


                              καλημέρα και σε σένα!Με λένε Ηλία Δημάδη και ήμουν ένα χρόνο στο Μόναχο αλλά και στο Γρατς στην Αυστρία.Σκοπεύω να ανοίξω τώρα εδώ στην πάτρα ένα γραφείο εύρεσης εργασίας. Ηθελα να σε ενημερώσω ότι υπάρχουν πολλές θέσεις εργασίας στον τομέα σου,όχι μόνο Γερμανία ,αλλά και Αυστρία και Ελβετία. Θα σου πρότεινα να επενδύσεις στην εκμάθηση της γερμανικής,μιας και στο αντικείμενο σου δεν απαιτείται και ιδιαίτερα υψηλό επίπεδο. Αφού ήδη έχεις βάσεις,απλά συνέχισε το.Εάν θέλεις περισσότερες πληροφορίες μπορείς να μου στείλεις ένα email sto iliasdimadis@yahoo.de.Και σε καμία περίπτωση να μην αναζητάς μία οποιαδήποτε δουλειά,από την στιγμή που έχεις ένα τέτοιο πτυχίο στα χέρια σου!!!

                              Comment


                                Φιλε μου καλησπερα!ριξε μια ματια σε αυτο το link:http://www.stepstone.de/5/ergebnisli...674836837,θα κοιταξω να βρω και αλλες πληροφοριες. Κοιτα σε αυτο το site τις περιοχες της αυστριας και ελβετιας.

                                Comment

                                Working...
                                X