Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ειδήσεις για την Αυστραλία που μπορεί να ενδιαφέρουν.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Χοχοχο έγραψα κι εγώ ένα σχόλιο αλλά μου το έφαγε η λογοκρισία
    ο άλλος στα σχόλια λέει πηγαινοέρχεται χρόνια και κατέληξε ότι οι αυστραλοί είναι απολίτιστοι και το μόνο που αξίζει είναι οι δρόμοι και οι δουλειές

    ενώ ο πολιτισμός του σύγχρονου νεοέλληνα είναι για το βιβλίο γκίνες, μπορεί αν θες να σου παίξει τις πρώτες δέκα νότες του ύμνου του Ολυμπιακού με κλανιές
    Ο-λυ-μπί
    Ο-λυ-μπί
    Ο-λυ-μπι-ακέεεεεε (ρε μινόρε)

    Comment


      Comment


        Originally posted by Poltergeist View Post
        εϊ ψίτ... όποιος θέλει αυστραλία να μήν ξεχάσει το ρεξόνα του
        Μετανάστες με καθαρή μασχάλη στην Αυστραλία - NEWS247
        Να μην επιμένουμε να γίνουν οι μετανάστες σαν και εμάς | Neos Kosmos

        Comment


          εντελώς άσχετο με τη συζήτηση αλλά θα το βάλω έτσι κι αλλιώς γιατί ξέρω ότι θα γελάσετε

          Comment


            Originally posted by Poltergeist View Post
            εντελώς άσχετο με τη συζήτηση αλλά θα το βάλω έτσι κι αλλιώς γιατί ξέρω ότι θα γελάσετε

            καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

            Comment


              Originally posted by Poltergeist View Post
              εντελώς άσχετο με τη συζήτηση αλλά θα το βάλω έτσι κι αλλιώς γιατί ξέρω ότι θα γελάσετε

              Comment


                Μονο εγω δεν την βλεπω την εικονα?


                #australianetwork.com/life#

                τις διεσεις εμπρος και πισω τις εχω γιατι δεν με αφηνει να ποσταρω link

                Comment


                  πολύ καλό, γελάσα όντως χαχαχαχαχα!!!!!

                  Comment


                    Originally posted by demi View Post
                    Μην τρελαθούμε τώρα που θα μας πουν να πλενόμαστε και να είμαστε περιποιημένοι οι Αυστραλοί που πάνε παντού με τις σαγιονάρες και τα ρούχα που συνήθως που φοράνε εμείς δεν τα φοράμε ούτε για να φτιάξουμε το κήπο!! Μπορεί να είναι οργανωμένη χώρα αλλά από θέμα κουλτούρας στην ένδυση και στην διατροφή καλό είναι να κοιτάνε κανένα ευρωπαίο που έρχεται μπας και διορθωθούνε κάποτε.
                    Originally posted by Poltergeist View Post
                    που να δεις και Μελβούρνη που τη λένε και fashion capital, η μαύρη πατουσίτσα το λαδωμένο μαλλί και η τρύπια φόρμα πάει σύννεφο. Καλά η σαγιονάρα δεν το συζητάμε, πρέπει να απαγορευτεί με νόμο δεν υπάρχει άλλη σωτηρία. Κάποια στιγμή την κόλλησα κι εγώ την ασθένεια της σαγιονάρας, μέχρι που πήγα Ελλάδα διακοπές. Με είδε η μάνα μου, δεν μου είπε τίποτα, απλά μόλις ξύπνησα το άλλο πρωί βρήκα τις σαγιονάρες στα σκουπίδια
                    sorry guys, αλλά και εγώ περίμενα με το που θα έρθουμε εδώ να πήξει το μάτι μας στο κιτς και στο κακό ντύσιμο, αλλά δεν είναι καθόλου έτσι τα πράγματα. Στο Sydney βρήκαμε μια χαρά καλοντυμένο και περιποιημένο κόσμο. Προφανώς όσο πηγαίνεις σε πιο υποβαθμισμένα προάστια αλλάζουν τα πράγματα (δε θυμάμαι όμως και στο Περιστέρι ή στη Μενεμένη αντίστοιχα να ξεχειλίζει η αισθητική...).

                    Είναι σίγουρο ότι πριν μερικά χρόνια τα πράγματα ήταν αλλιώς. Ίσως σε μικρότερα μέρη να έχουν μείνει ακόμη έτσι.

                    Παγκοσμίως πάντως έχει αποδειχθεί ότι όπου ανοίγει Zara και IKEA δημιουργείται μόδα και στυλ στο ντύσιμο και στο έπιπλο (και εδώ ανοίξανε πρόσφατα και τα δύο...)

                    Επίσης, γιατί τόσο κόλλημα με τη σαγιονάρα; Στην Ελλάδα το καλοκαίρι δηλαδή με αρβύλες και μπότες κυκλοφορούμε; Επαναλαμβάνω δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει σε άλλες πόλεις, εγώ κρίνω με αυτό που βλέπω εδώ.

                    Φυσικά θα δεις στο δρόμο και τον ξυπόλυτο, αυτόν με τη βρόμικη και τρύπια μπλούζα, αλλά είναι πάντα μια μικρή μειοψηφία (τέτοιους έχουμε και στην Ελλάδα)

                    Επίσης όταν σχολιάζουμε στυλιστικά τους Αυστραλούς, σε ποιους αναφερόμαστε; Στους Αγγλοσάξονες; Στους Έλληνες; Ιταλούς; Λιβανέζους; Κινέζους; Ινδούς; Αν ρωτήσεις έναν εξωγήινο που λέει ο λόγος πώς είναι η Αυστραλοί, θα σου πει ότι οι περισσότεροι είναι κοντοί, μελαχρινοί με σχιστά μάτια...

                    Comment


                      Μιλάμε για τους Αγγλοσάξωνες Λουκά και όχι για τα wogs...

                      Πήγαινε Mt Druit, Penrith κ.λπ. westies να δεις πως ντύνονται...

                      Comment


                        Originally posted by pan_k7 View Post
                        Μιλάμε για τους Αγγλοσάξωνες Λουκά και όχι για τα wogs...

                        Πήγαινε Mt Druit, Penrith κ.λπ. westies να δεις πως ντύνονται...
                        Φίλε μου αυτά είναι όμως καραεπαρχια του κερατα... Δεν έχω παει, αλλα φαντάζομαι... Έχω παει όμως σε γαμο στην Αγιά Λαρίσης...

                        Comment


                          Προάστια του Sydney είναι ρε φίλε, όχι επαρχία. Επαρχία είναι μετά το Penrith προς Katoomba μεριά...

                          Comment


                            Originally posted by loucas View Post
                            Προφανώς όσο πηγαίνεις σε πιο υποβαθμισμένα προάστια αλλάζουν τα πράγματα (δε θυμάμαι όμως και στο Περιστέρι ή στη Μενεμένη αντίστοιχα να ξεχειλίζει η αισθητική...).
                            Σου λέει ο άνθρωπος (πολύ λογικά), ότι κάποιοι δεν ασχολούνται με την εμφάνιση πολύ-πολύ, γιατί δεν έχουν. Άρα οι πιό ευκατάστατοι θα ασχολούνται. Αμ δε

                            Κοίτα όντως δεν είναι τίποτα τραγικό και με τα χρόνια βελτιώνεται κιόλας. Απλά κάνουνε κάτι χοντρά που οι ΝοτιοΕυρωπαίοι δεν τα έχουμε συνηθίσει πχ ωραιότατη γκόμενα φτιαγμένη για δουλειά πρωί πρωί με το σινιέ ταγιέρ της κλπ και από κάτω σπορτέξ απ'τη λαϊκή
                            (η εναλλακτικά σαγιονάρα κόκκινη)
                            γιατί πονάει το πόδι με το τακούνι 10 βήματα απ'το τρένο στη δουλειά... οκ νταξει λογικό και κατανοητό, απλά ελληνίδα δεν την έπιανες ούτε μεθυσμένη με ταγιέρ και σαγιονάρα στο κέντρο μέσα στον κόσμο. Εδώ οι ελληνίδες σημαιοστολίζονται για να πάνε γυμναστήριο, τα δύο αντίθετα άκρα δηλαδή.

                            Originally posted by loucas View Post
                            Επίσης, γιατί τόσο κόλλημα με τη σαγιονάρα; Στην Ελλάδα το καλοκαίρι δηλαδή με αρβύλες και μπότες κυκλοφορούμε;
                            ε ναι όλοι βάζουμε σαγιονάρες το καλοκαίρι, απλά πολλοί Αυστραλοί το χειμώνα βάζουν ... χειμερινές σαγιονάρες

                            Βασικά αυτό είναι ένας συνδιασμός ασχετίλας και βολέματος, έγινε κάποια στιγμή τρεντιά στα περιοδικά, το είδαν τους βόλεψε κι από τότε δεν τους βγάζεις τη σαγιονάρα ούτε με εγχείρηση κι από πάνω νομίζουνε ότι είναι και το απαύγασμα του λάιφστάϊλ

                            Ντάξει μωρέ μαλακίες λέμε να περνάει η ώρα, μην τα παίρνεις πολύ στα σοβαρά μια χαρά είναι οι άνθρωποι κι έχει και πορωμένους με τη μόδα όπως παντού.

                            Comment


                              αυτος ο νεος κοσμος ολο στην κλαψα ειναι...αν ηταν εδω τι θα ελεγαν(5,2% Vs 40% ανεργια...)

                              Comment

                              Working...
                              X