Close
Login to Your Account
patriotaki.net
Σελίδα 1 από 10 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 99

Ανταπόκριση - pmav

Καλημέρα από Αθήνα.

Θα ήθελα να κάνω δύο γρήγορες ερώτησεις και αν ξέρει και μπορει να μου απαντήσει κάποιος ή κάποια.

Στις 6 Σεπτεμβρίου απέκτησα εγώ και η σύζυγός μου μόνιμη βίζα (subclass 175). Πρέπει τα διαβατήριά μας να σφραγιστούν από την πρεσβεία της Αυστραλίας ή δεν είναι απαραίτητο, αφού οι αριθμοί των διαβατηρίων ειναι συνδεδεμένοι ηλεκρονικά με τον αριθμό της βίζας?
    Και μια δεύτερη ερώτηση: Υπάρχει πρόβλημα στο να κατεβούμε εγώ και η σύζυγός μου σε διαφορετικούς χρόνους, ή θα πρέπει να κατεβούμε και οι δύο μαζί και να εισέλθουμε στη χώρα ως αντρόγυνο?
    Σας ευχαριστώ πολύ

Πάνος

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pmav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα από Αθήνα.

Θα ήθελα να κάνω δύο γρήγορες ερώτησεις και αν ξέρει και μπορει να μου απαντήσει κάποιος ή κάποια.

Στις 6 Σεπτεμβρίου απέκτησα εγώ και η σύζυγός μου μόνιμη βίζα (subclass 175). Πρέπει τα διαβατήριά μας να σφραγιστούν από την πρεσβεία της Αυστραλίας ή δεν είναι απαραίτητο, αφού οι αριθμοί των διαβατηρίων ειναι συνδεδεμένοι ηλεκρονικά με τον αριθμό της βίζας?
    Και μια δεύτερη ερώτηση: Υπάρχει πρόβλημα στο να κατεβούμε εγώ και η σύζυγός μου σε διαφορετικούς χρόνους, ή θα πρέπει να κατεβούμε και οι δύο μαζί και να εισέλθουμε στη χώρα ως αντρόγυνο?
    Σας ευχαριστώ πολύ

Πάνος
    Πάνο συγχαρητήρια!!!!Είσαι ο δεύτερος στο πατριωτάκι που παίρνει skilled visa! Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα με το διαβατήριο. Ο αριθμός τους είναι γραμμένος και στο Visa Grant Notice. Καλό είναι αυτό το έγγραφο να το έχεις εκτυπωμένο στο ταξίδι. Μου το ζήτησαν στο Abu Dhabi, οχι οτι αν δεν το είχα τι θα γινότανε? Αλλά γιατί να ταλαιπωρείσαι. Αν δεν έχεις το παρακάτω condition όπως εμείς δεν υπάρχει πρόβλημα. Και άν το έχεις είναι οτι δεν μπορει να πάει o second applicant (η γυναικα σου φαντάζομαι) πριν από τον πρώτο. Εσύ να πας πρώτος μπορείς. Οπωσδήποτε όμως και οι δύο πριν την τελική ημερομηνία (First entry date). Σε ποια πόλη σκέφτεστε να πάτε?

8502 - Must not enter Australia before specified person
    The holder of the visa must not enter Australia before the entry to Australia of a person specified in the
    visa.

Στις 6 Σεπτεμβρίου απέκτησα εγώ και η σύζυγός μου μόνιμη βίζα (subclass 175).
    Well done mate !

Καλημέρα από Αθήνα.
    Στις 6 Σεπτεμβρίου απέκτησα εγώ και η σύζυγός μου μόνιμη βίζα (subclass 175).
    Πάνο, συγχαρητήρια και απο εδώ. χίλια μπράβο, τα κατάφερες! Ότι καλύτερο απο δω και περα. άντε ένας ένας να πέρνουμε σειρά!
    i don't do drugs, i am drugs!

Σας ευχαριστώ πολύ όλους! Αν και νιώθω για πρώτη φορά τον φόβο, μια και ως τώρα είχα επικεντρωθεί στη διαδικασία, τώρα όλη τη μέρα έχω στο μυαλό μου τι θα συναντήσω στη νέα μας πατρίδα! Είμαι ενθουσιασμένος για το ότι είμαι πλέον κάτοχος της βίζας, αλλά απο δω και πέρα πρέπει να κάνω μικρά και συνετά βήματα. Αφού κλείσω όλες τις ανοιχτές υποθέσεις μου στην Ελλάδα θα βγάλω εισιτήριο για να κατέβω στην Αυστραλία, μάλλον Μελβούρνη αρχικά αλλα χωρίς να σκέφτομαι και άλλες πόλεις. Πάντως πιστεύω να είμαι κάτω πριν το τέλος του χρόνου. Ότι συμβουλές έχετε να δώσετε σε εναν rookie είναι ευπρόσδεκτες!!!

Για μια ακόμη φορά σας ευχαριστώ όλους!

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leyteris77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιτέλους και ένας δεύτερος!!!!pmav καλή επιτυχία και υπομονή!!!!!!!!!!!!!!
    Χίλια ευχαριστώ, τώρα νέα οργάνωση για να προετοιμασω τον πρώτο μου καιρό εκει στη νέα πατρίδα!

Thanks!!! Thanks to everybody!

Νομίζω οτι μιας και είσαι και ο δεύτερος που παίρνει την βίζα αυτή, και επειδή θα ακολουθήσει και καταιγισμός απο post καλό είναι να έχεις την δική σου ανταπόκριση στο σχετικό θέμα.
    Θα μεταφερθούν τα μηνύματα εκεί λοιπον, αύριο.

Συγχαρητήρια και καλή δύναμη.

**μεταφέρθηκαν ήδη.
    Υπομονή και επιμονή patriotes.

Σε ευχαριστώ Agoriani, είμαι έτοιμος να μοιραστώ τη γνώση μου και την εμπειρία μου για να βοηθηθούν όσο γίνεται περισσότεροι!

Σελίδα 1 από 10 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Ανταπόκριση Σοφι
    Από Σοφι in forum Ανταπόκριση απο την Αυστραλία
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 10.04.2014, 15:27
  2. Ανταπόκριση - Farfyffs
    Από FarfyFfs in forum Ανταπόκριση απο την Αυστραλία
    Απαντήσεις: 80
    Τελευταίο Μήνυμα: 16.11.2013, 16:32
  3. Ανταπόκριση - charm_quark
    Από charm_quark in forum Ανταπόκριση απο την Αυστραλία
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 07.11.2013, 14:51
  4. Ανταπόκριση - dimhal
    Από dimhal in forum Ανταπόκριση απο την Αυστραλία
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 15.04.2013, 01:15
  5. Ανταπόκριση - Τζο
    Από geogeo in forum Ανταπόκριση απο την Αυστραλία
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 01.04.2013, 15:23

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like